Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan, hogy valaki a...

Van olyan, hogy valaki a fájdalomtól nem tud nyomni? Vagy valami késztető erő van arra, hogy nyomjon ilyenkor a nő?

Figyelt kérdés
Több szülési videót megnéztem, hogy valamilyen szinten azért felkészült legyek. Néztem ilyen Hadas Krisztás videókat is, meg rendeseket is. Az egyik H. K. - s videón az volt, hogy egy nő azt mondta, hogy nagyon fáj neki a szülés, és nem tud nyomni a fájdalomtól. Hányt is. Erre írták neki kommentbe, hogy milyen idióta, [és még több csúnya kifejezés], mert egy késztető erő van arra, hogy nyomjon, és csak egy kényes p.,higy nem tudott nyomni.
2020. dec. 25. 11:21
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Még nem érezte, hogy nyomnia kell, különben nyomott volna.
2020. dec. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha jön a tolófájás, az olyan erős inger, hogy kizárt, valaki ne tudjon nyomni.
2020. dec. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
71%
Kimerült. Elő fordul. Hiába van inger, ha nincs benne elég erő.
2020. dec. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nehezebb nem nyomni, mint nyomni
2020. dec. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is meglepődtem, mikor jött az első, sosem volt még ilyen erős érzésem, késztetésem, ingerem, nem voltam képes visszatartani, pedig nekem azt mondták, ne nyomjak, mert repedés lesz. Nyomtam, nem lett repedés.


Azt mondják, hogy aki érzéstelenítést kap, az alig érzi vagy egyáltalán nem érzi ezt. Nem lehet, hogy ez volt a gond nála?

2020. dec. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már akkor jött a tolófájás mikor még 3 ujjnyira voltam nyitva. El kellett sóhajtsam a fájdalmat. Na az emberkínzás. Órák hossza alatt párszor becsúszott egy nem elsóhajtott nyomás, és istentelen megkönnyebbülés volt "kiengedni". A tolófájás automatikus, az a fájdalmas ha olyankor nem nyomhatsz. Az a fárasztó. Ott szerintem valami nem stimmelt, persze ezért nem az anyát kell okolni.
2020. dec. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Tolófájáskor az ember magától nyom, nincs mit tenni. Előtte pedig még nem kell nyomni, ha még nincsenek tolófájások.Persze nyilván hatékonyabb az is, ha rá is segít az ember.
2020. dec. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%

Nekem hiába jött a tolófájás bizony én nem tudtam nyomni vagy legalább is nem olyan erősen, ahogy kellett vagy rosszul csináltam nem tudom. Én bepánikoltam annyira fájt. Hiába mondták, hogy csináljam, hogyan vegyem a levegőt nem tudtam már oda koncentrálni. Szinte megszűnt minden körülöttem csak arra gondoltam, hogy ez nagyon fáj nem fogom tudni megcsinálni. Végére fájás gyenge voltam... a doki nyomta a hasamat és ő szólt mikor nyomjak. De úgy sem sikerült. Végül már készítették a vákuumot. Aztán leesett a babám szívhangja sípoltak a gépek és akkor összeszedtem minden erőmet és úgy 2. nyomásra meg lett.

Mindössze 4óra volt csak de nekem a legrosszabb része a tolófájások voltak. Fájdalomcsillapító nélkül, szerintem ez ember függő mindenki máshogy éli meg.

2020. dec. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%
Érdekes, nekem ha nem kiabálnak hogy nyomjam tuti nem nyomok. Komolyan. Szóval ilyen is van.
2020. dec. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én még nem szültem, de az ortopéd szakorvos azt mondta, hogy a gerincproblémám miatt nem tudnék kinyomni egy gyereket. Így császárt javasolt. Lehet, hogy neki is volt valami problémája, amiről nem tudott előre.
2020. dec. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!