Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszésnél az epiduráli...

Császármetszésnél az epidurális érzéstelenítés során lehet vmi baj, bénulás stb? Ugye nem? Kinek milyen élménye volt másnap? Fájdalom?

Figyelt kérdés

Ha vkit császároznak lehet érzéstelenítő miatt vmi baj?

Pl. bénulás?

Kinek milyen élménye volt másnap?


2010. aug. 13. 10:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Edát nem használnak császárnál, csak spinálist, aminél már nagyobb az esély a szövődményekre, de én még sosem találkoztam olyan anyukával, akinek gondot okozott.
2010. aug. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nagyon vártam, hogy elmúljon a zsibbadás, be voltam tojva, hogy sosem múlik el...

Azóta már több, mint 9 hónap telt el és abban a pontban, ahova szúrták sokszor érzek erős fájdalmat és be is csípődött már többször.

2010. aug. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha császároznak, akkor a következőre készülj fel:


ha befekszel, készíts az ágy emllé elérhető helyre olyan ásványvizet, amiből lehet "cumizni" mert egy két óra múlva sztabad inni, de felülni ugye nem tudsz.


A fejedet tényleg nem szabad emelni,, de én időnként elfeledkeztem magamról és így se fájt utána.


Amikor megy ki az érzéstelenítő, kb a műtét végére, akkorra kezdesz el brutálisan reszketni, én ezt örültem volna, ha előre szólnak, mert engem ez is megijesztett


És hát igen, a felkelés, az nagyon szar....de tegyük hozzá, hogy az emberben titkon benne van az is, hogy hála az égnek, mozog a lábam.


A heg az tényleg fáj, de legalább az ülés nem fáj.

És ami a lényeg, hogy a kicsi baba tényleg fájdalomcsillapító. Amint megkapod, enyhülnek a fájdalmak.


A tüsszentés, köhögés, nevetés borzalmas egy pár napig. Vigyázz, hogy lassan igyál, én pl félrenyeltemn és rettenetes volt kiköhögni, törölközőt szorítottam a hasamhoz. Amikor a gyermek velem volt, hangosan tudtam nevetni, pedig ahhoz is uyanaz a hasizom kell, mégsem fájt.

2010. aug. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon fájt a beadása,pedig rögtön eltalálták..volt akit 8szor szúrtak meg,nem tudom,hogy bírta,volt aki nem vállalta altatást kért...szval engem 4en fogtak le,mert nem bírtam volna ki mozgás nélkül,utána vagy két hétig érzetem az első pár nap nagyon fájt a helye-először nem is jutott eszembe miért fáj ott..majd beugrott..a császáros seb nem fájt de z izmaim nagyon ahogy szétrángatták...kb 6hét volt mire jobban voltam.Nekem 5óra volt mire kiment az érzéstelenítő akkor felállhattam-de minek,mert másnap csak nehezebb volt..egy egy óra ment el,hogy felüljek..szval ha megint császár lenne,bár bízom benne nem az lesz akkor tuti nem állok fel aznap,sztem semmi értelme.38hkm
2010. aug. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!