Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Koraszülés esetén császármetsz...

Koraszülés esetén császármetszésnél altatnak vagy érzéstelenitenek?

Figyelt kérdés
2011. okt. 18. 08:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

ez attól függ mennyire van idö az elökészületekre.

Ha van rengeteg idö, de muszáj császározni pl farfekvés miatt akkor szépen elökészítenek és csak érzéstelenítés lesz, még apa is bent lehet (ha bent lehet a császárnál), de ha sürgöségin visznek a mütöbe, pl placenta leválás, akkor altatnak és semmi képpen sem lehet bent a párod.

2011. okt. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Engem érzéstelenítettek,de a babát nem mutatták meg,rohntak el vele.Pár perc múlva hozták a fényképet a babámról.
2011. okt. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Engem altattak, mert nagyon leesett a kicsi szívhangja a ctg közben, 150 körüliről 60ra és nem tudták "visszahozni".. Nem volt más választás sajnos... Kár, mert így nem láthattam az első perceit... :-((
2011. okt. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, attól függ, mi a gond.

Nálam délelőtt 10 körül mondták ki, hogy még ma császározni kell, fiaim délután 5-kor látták meg a napvilágot. Szóval volt idő előkészületre, még ha viszonylag sietni is kellett.

Én érzéstelenítést kaptam, aminek 6 óra múlva ment ki a hatása. Utána még egy éjszakán át nem emelhettem föl a fejemet, jó ég tudja miért. Másnap próbáltak talpra állítani, másodszorra ment... szégyelltem magamat, nem kellett volna.

2011. okt. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk igencsak sietni kellett, szintén szívhang-esés miatt, de érzéstelenítettek. A dokim mondta, hogy koraszülés esetén nem szívesen altatnak, mert az ilyen pici babáknak végképp nem tenne jót. Nekem egy pillanatra megmutatták, de aztán tették is a szállítós inkubátorba - az apukája mehetett át a koraszülött intenzívre egy óra múlva megnézni. Én sajnos csak két nap múlva láthattam, amikor már a doki is megengedte és én is át bírtam menni a kórház másik végébe... (kocsiba ülni + egy jó magas lépcsősort megmászni...)
2011. okt. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 sumergo ***** válasza:

Múlt héten kérdeztem a dokimat, azt mondta, mindenképp érzéstelenítenek, mert a spinálist adják, és az azonnal hat. (Azért mondta, mert szerettem volna epidurálist kérni a szüléshez, hogy ha mégis császár lesz, nehogy elaltassanak, és erre volt a válasz, hogy semmiképp nem fognak altatni, mert ezt sem tart tovább beadni.) Én hiszek neki, mert nem értek hozzá, de előtte ilyet még nem hallottam. Szerintem ezt is kórháza válogatja, ez is ritka, hogy ha akarok sem kapok a szüléshez epidurálist! :-(


37+1 hkm

2011. okt. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

9.11-es, melyik városban szültél? mert nálunk is a kórház másik végében van a PIC


engem is érzéstelenítettek. 32 hétre volt sos császár, de itt az én vérnyomásommal volt gond :(

2011. okt. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

9:11-es vagyok - Miskolcon szültem a megyei kórházban.

2011. nov. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!