Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit pakoltatok a kórházi...

Mit pakoltatok a kórházi táskátokba, amikor mentetek szülni? Bőv. lent.

Figyelt kérdés

1.Főképp az érdekelne, hogy milyen ruhát/kat vitettek erre a pár napra?

Hálóing, pizsi nadrággal, milyen egyéb fontos dolgot?

(a nadrág nem kényelmetlen szülés után?)


2.Mi hiányzott végül és mi volt fölösleges a csomagból?


Márciusban szülök, de nem vagyok biztos abban, hogy mit kellene csomagolnom.


Minden tapasztalat érdekel!

Köszönöm előre is! :)



2020. dec. 28. 20:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
77%
Szia! Én is márciusban a 3.babámat:) már tapasztalatból ezeket fogom vinni : szoptatós hálóing , 2 meleg nadrág , 2-3 meleg zokni , egy meleg köntös( a meleg nagyon fontos nekem , mert ha nem viszek én megfagyok este a kórházban ) egy takarót , mert tényleg nagyon fáztam mindig, egy szoptatós párnát ami egy ilyen kitömött hurka a végeit össze lehet kötni ez praktikus , mert jó aludni is meg szoptatni is meg jó a hátadhoz tenni kényelmesebb az ülés :) ezen kívül nagy bugyikat(én moshatót viszek) sok nagy betétet, 2 törülközőt , tusfürdő/sampon, melltartó betétet amit a hálóingbe is lehet tenni így nem kell melltartó ha fáj a melled, bimbó védőkrémet, egy fürdős papucsot/ és egy kijárósat , egy baba szettet amibe hazaviszem amúgy nem adhatok rá semmit, egy meleg takarót neki ilyen bundásat, rongypelusból 3-4 db, pelus,popsitörlő , sok vizet, ennivalót (műzli,joghurt,keksz ilyen alapot, ha nem elég a kaja) azt hiszem mást nem :) mindkétszer 2 hétig voltam bent pedig csak 3 napra indultam. Előre látóan ezek fognak kelleni mindenképp , remélem mindent leírtam és nem felejtettem ki semmit :D
2020. dec. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
77%

1. bugyik (sok), 2 papucs, egy a szülőszobára+zuhanyozni, egy az osztályra, volt egy hálóingem vésztartaléknak, de csak kórháziban lehet lenni, törölközők, zokni, kb ennyit vittem, alap tisztálkodási szerek

2. felesleges volt a köntös, mert ki sem tettem a lábam a szobából, hiányzott, ezért hozattam be (akkor még nem volt vírus) még több bugyit, szoptatós melltartót

2020. dec. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
84%

Fú rengeteg mindent vittem, de én befeküdtem terminus betöltéssel és 1 heter ráhúztam.

Hálóinget vittem. Szülés után csak az volt rajtam. A császáros heg miatt el se bírtam volna viselni a nadrágot. Csípőnadrágot még most se bírok hordani (16 hó) mert érzékeny a heg.

Ami felesleges volt végül az a melltartó betét és a szoptatós melltartó. Nem is vettem melltartót de nem is ömlött a tejem.

Amit vittem (ami előtte kellett azt nem írom):

Cumisüveg, pléd, textil pelenka, hálóing, szoptatós melltartó, melltartó betét, tena, eldobós bugyi, wc papír, zsebkendő, telefon töltő, iratok, házassági anyakönyv másolata, papucs, kaja (a kórházi kaja borzalmas😂)

Asszem kb ennyi. Ami még jó lett volna ha van alapból az szopókás üveg vagy kulacs a császár miatt.

2020. dec. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen a törölköző és tisztálkodási szerek lemaradtak. Azt is vittem. 3 voltam
2020. dec. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
84%
Elsô vagyok kihagytam , hogy természetes szüléseim voltak gátseb nélkül , ezért nem volt semmi zavaró”odalent” ha műtöttek volna tuti nem tudtam volna nadrágban lenni. Viszont a párnát ( ezt a hurkát ) a gátsebbel rendelkezők még szokták szeretni az üléshez jól jön azt mondták!
2020. dec. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Sote 2-n szültem szeptemberben 2 napot voltunk benn. Kaptam egy listát de igazából a 3/4-e felesleges volt.

Amit én vittem és kellett:

- 5 db pizsama (rövidnadrágos)

- 2 törölköző

- 2 papucs

- tisztálkodási szerek

- wc papír

- 3 csomag betét

- törlőkendő

- zokni

- bugyi

- köntöst beraktam de meleg volt így nem volt rá szükség

- toll, töltő, evőeszköz, pohár


A babának kellett:


- pelenka

- törlőkendő

- popsikrém


Amit feleslegesen vittem:


- cumisüveg sterilizáló

- mellszívó

- cumisüveg

- babaruha

- pelenkaalátét


Ja és eldobhatós maszkok.

2020. dec. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Novemberben szültem, de sajnos 4 napot voltam bent, amire nem számítottam. Császáros voltam. Tisztálkodószer mindenképp legyen nálad, törölköző, 5-6 db bugyi a biztonság kedvéért vagy több eldobhatós bugyi, mint amit gondolnál. Max hazaviszed. Zokni is legyen nálad. Nekem tökéletes volt a kórházi köntös, de volt nálam saját hálóing is 3 db. Én borzasztóan izzadtam és megbántam, hogy fújós dezodort vittem és nem golyósat, mert úgy nem tudtam diszkréten használni. Nálam volt még fertőtlenítő kendő, wc ülőkére eldobható papír, wc papír is kellett 2 guriga, nedves törlőkendő, evőeszköz, tányér, pohár, szülés utáni betét (de azt kaptam is egy csomaggal a klinikán). Jó lett volna 2 papucs de csak 1-et vittem. Köntös, hajgumi, hajcsat, fésű, arctisztisztó/ápoló, fogkefe, fogkrém. Csomagoltam extra kaját, szőlőcukrot, vizet, csokit. Ha elfogyott bármi a férjem leadta a portán. Jó lett volna ha vittem volna mellszívót. Majd legközelebb. A ruhámat a hazamenetel napján a férjem hozta a gyerek holmijaival együtt. Nagyjából ennyi.
2020. dec. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg evőeszköz és pohár! Az is kimaradt nálunk kell
2020. dec. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp úgy készülj, hogy lehet akár 1 hét is míg bent tartanak. Inkább legyen nálad több cucc.
2020. dec. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Pelusból például mennyit érdemes?


A párna jó ötlet, őszintén nem is gondoltam rá, hogy viszem - de inkább csomagolom.


Remélhetőleg nem császár lesz:)


Hálóingből 2-3db? A szülőszobán is az volt rajtatok? :) Mennyire "koszolódott"?


Első baba, még nincs tapasztalatom :/


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2020. dec. 28. 21:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!