Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti mit pakoltatok a kórházi...

Ti mit pakoltatok a kórházi csomagba és szülőszobára?

Figyelt kérdés
Most kezdeném összeállítani a két pakkot, ti miket vittetek és miből mennyit? (Gondolok itt betétre, eldobható bugyira.. mennyi kell belőlük?)
2018. nov. 1. 10:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
23%
Én 2 csomag tenát vittem, kb 10 bugyit.
2018. nov. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%

Betetet nalunk adtak 10dbot. Na az keves volt. Kb 20 kell. Eldobhato bugyi nekem napi 2 kellett. (az ugye kb 6) pizsi 1valtassal ha lenne valami haza lehessen kuldeni, en nem vettem szoptatos hálóinget. Inkabb pizsigatya + spegettipantos + végig gombos pizsifelso.

Papucs 2

Kontos (lehetoleg ne feher)

Torolkozo (szinten ne feher 2db)

Evoeszkozok, pohar, asvanyviz, keksz

Melltarto (bar en nem hordtam benn, mert kb 4.napra lett tejem) melltartobetet

Kezi fejo (nekem kellett)

Ruha napkozbenre.(en nem vagyok hive annak h ehesz nap pizsiben dogoljek) vittem sztreccsgatyat parat (az tartja a bugyi betet kombot) meg polokat es ra a köntös ha hideg volt. Konyv meg ilyen hulyesegek nem kellenek. En egesz nap a gyereket csodáltam.

Keves kp.


Csomo mast is vittem meg, de nekem amugy adott a vedonom listat. (meg a neten is van)


Mas lehet mast visz/vitt. Sok cucc nem kell. Szuloszobara adtak ruhat. (haloing)

Papucs kellett meg ora, viz, szőlőcukor max ha nem vagy cukros.

2018. nov. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%

Tena comfort mini extrát használtam, 30 db-osat, rendes bugyival. Csak egyszer volt baleset, szülés után, amúgy jól birta a betét.

Pizsiből 2dbt vittem, hálóingből is,szoptatós melltartó,törölközök 2-3 db,panadol,laktacyd mosakodó ( gátseb mosáshoz napi 3x) aranyérpárna,mellszivó,babának cuccok (body,rugi,sapi,pelus,textil pelenka,betadin,popsikrém,p.törlő,)

Szülőszobára is kellett hálóing, papucs,viz,szőlőcukor, keksz, ha apás szülés lesz akkor neki is valami kaja, betét,bugyi,wc papir.

2018. nov. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

-Tena discreet pantsot vittem 1 csomagot,

plusz tena extra-t tena fix hálós bugyival.

Utóbbi nem jött be, első viszont szuper. Második szülésre csak pantsot viszek, de immár eleget (duplán). Elvileg a sima tena pants is ugyanazt tudja, csak a dizájn más, de cserébe olcsóbb.

-Ami még elengedhetetlen volt, az az illatmentes nedves wc papír. Lemosót nem ajánlott az orvos, csak tiszta vizet és ezt. (Igaza volt, engem a lactacyd még otthon is csípett. A sensitive is.)

-Papírtörlő törölköző helyett odalentre. Így egy törölközőm se lett véres, mert azokat csak testre használtam.

-Aranyérpárna jól jött volna, másodjára viszek.

-Én hálóingeztem, nyáron jó volt. Most tél végén szülök, lehet inkább szoptatós pólókat viszek pizsinadrággal. Köntöst elsővel nem vettem elő, most jobban kelleni fog szerintem.

-1 papucs nekem elég volt, gyorsan száradt.

Ezek a legfontosabbak szerintem.

Szülőszobára túl sokat vittem, elég lett volna víz, energiaszelet, óra. Szüléshez adtak hálóinget, csak szülés utánra kellett 1 (betétet adtak). De ez kórházfüggő.

2018. nov. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én is a tena bugyiját ajánlom, nekem nem csak a vérzés miatt volt jó. Nekem sokkal nagyobb gondot okozott az inkontinencia.

Egyébként kényelmes, egyszerű, biztonságos. Csak a kórházban hordtam és egy csomag elég volt, kb 2 db maradt meg.

2018. nov. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Juj nagyon sokat segítettetek, köszönöm szépen!
2018. nov. 1. 13:38
 7/13 anonim ***** válasza:
Írjátok többen az órát? Mihez?
2018. nov. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

7, vajon mihez?

Hogy lásd hány órája vajúdsz, hány percenként jön egy fájás. Hogy reményt adjon, meddig tart még... stb. S ehhez ne kelljen mindig másokat kérdezgetni.

Persze az lényegtelen hogy a karodon vagy a telefonodon van óra, vagy a kísérődnél.

2018. nov. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%
8, ezt én is megkérdeztem volna, nekem se volt egyértelmű minek az óra. Mikor szültem eszembe nem jutott volna órát nézegetni. Mellesleg volt a szülőszoba falán egy.
2018. nov. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A szülőszoba falán lehet nálunk is volt, de külön szobában vajúdtam és ott nem.
2018. nov. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!