Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha mostantól nem lehet dokit...

Ha mostantól nem lehet dokit fogadni, ezt lehet?

Figyelt kérdés
Szóval, második szülésem lenne, első is császár volt, másodszorra is azt szeretnék (tudom, naaaagy hasi műtét... ami után nekem másnap semmi bajom nem volt, köszönöm). Na, a lényeg. Ha járok ugyan úgy mint elsőre a dokimhoz magánba (rendesen számlát ad, stb), akkor ő kiírhat császárra arra a napra, mikor ő ügyel? Tudom volt valami olyasmi, hogy aki magánban fogad az nem dolgozhat tb alapon a kórházban, de nem tudom, végülis ezt us bevezették-e? Ha igen, akkor csak az van, hogy műt az ügyeletes és kész?
2020. dec. 30. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:
24%

Mi lenne, ha a 100. hasonló kérdés helyett inkább mindenki fogná magát, és elolvasná a törvényt meg az eddig megjelent rendeleteket, amik elérhetőek az interneten?


De hogy ettől megkíméljelek, leírom kb. huszadjára is, hogy SENKI nem tudja mi és hogyan lesz. Ugyanis ha elolvasod a törvényt, rájössz, hogy az egész kidolgozatlan, gyakorlatilag egy rakás helyen csak arra utal, hogy "majd később kitaláljuk, hogy hogy lesz". Na ebből még nem sikerült semmit megalkotni.

Szóval az eü. dolgozóknak sincs halvány lila fingja se, hogy mi lesz.


Megjegyzés: az ügyelet sürgősségi ellátás. A program császár pedig értelem szerűen nem az. Tehát olyat, hogy kiír program császárra ügyeletre, az most sem járható út. Ilyenkor az szokott történni, hogy behívja a kismamát, amikor ügyeletes, és behazudja a kórlapon, hogy mondjuk elfolyt a magzatvíz és elő van esve a kéz.

2020. dec. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
elolvastam, nem lettem okosabb, ezért megkérdeztem, hátha van itt olyan, aki épp terhes, és a dokija már felvilágosította a lehetséges kiskapukról
2020. dec. 30. 19:33
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Senkit nem tudott felvilágosítani az orvosa, mert az orvosok is pont annyit tudnak, amennyit te le tudtál szűrni a törvényből. Semmit.

Nem tudjuk, hogy mennyiért fogunk ügyelni. Nem tudjuk, hogy azokon a helyeken, ahol csak vállalkozás formájában van ügyeleti ellátás (amit az új jogviszony szerint nem lehet folytatni), ott mégis mi lesz? Nem tudjuk, hogy hogy képzelték azt, hogy ugyanazzal a betegségkóddal nem lehet a magánrendelés után a kórházban ellátni a beteget (Meddig? Van-e kivétel? Ha van, mi az?) Nem tudjuk, hogy mi alapján fogják engedélyezni a másodállásokat és mennyi idő alatt. Nem tudunk semmit, mert a törvény egy nagy kalap szar.

2020. dec. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
hát, akkor ugyanannyit tudunk :/ gondoltam talán azoknak elmagyarázták, akiket érint, de ezek szerint nem... mondjuk igazándiból már meg sem lepődöm ezen...
2020. dec. 30. 21:44
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Sőt, volt egy 2 órás facebook online adás 2 jogászprofesszorakárkivel, és egyes kérdésekben még ők is mondták, hogy igazából ezt így nem lehet értelmezni:D

Ennyit erről a remek törvényről, amit 3 nap alatt sikerült áttuszkolni a parlamenten.

2020. dec. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem vállalhat, én úgy tudom. Vagy magán minden vagy állami..szóval amire keszülsz, kérdező, az nem fog működni..
2021. jan. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!