Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg rosszabb a császármets...

Tényleg rosszabb a császármetszés mint a természetes szülés?

Figyelt kérdés
Sokszor hallom olyan anyukáktól, akik szültek így is meg úgy is, sokan mondják a császármetszés rettenes.. Stb. Viszont hallottam olyant is akinek pl. Nem volt olyan vészes.

2021. jan. 3. 12:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%
Nyilván erről az tud nyilatkozni akinek volt mind a kettő. DE szerintem mindenki másképp éli meg mindegyiket. Nekem maga a műtét nem volt annyira borzalmas. Szar volt de elviselhető. Gyorsan felépültem
2021. jan. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%
Hogy lehetne teljesen különböző két eljárást összehasonlítani, hogy melyik rosszabb. Egy szűk lyukon kipréselni valamit vagy egy nagy hasi műtét? Egyik sem kellemes.
2021. jan. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
93%
Van, aki jobban viseli, van, aki kevesbé. De ez igaz mindkét fajta szülésre.
2021. jan. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
92%
Erre én is kíváncsi lennék, de tényleg mindenkinek más. Az ismeretségi körömben az egyik nőnek úgy fájt a császár, hogy utána pszichológushoz kellett járnia (ismerem, nem egy hisztis típus). Egy másik pedig az égvilágon semmit nem érzett, és még utána sem fájt neki egyáltalán. Egyszer sem kellett bevennie fájdalomcsillapítót.
2021. jan. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
81%
Általánosságban igen, a császárból tovább tart felépülni és nagyobb a kockázata. Ez persze nem zárja ki, hogy valakinek legyen egy könnyű császárja, valakinek pedig egy nehéz hüvelyi szülése.
2021. jan. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Gondolom nyilván egyén függő is, van olyan ismerősöm aki a császármetszést ők félt nagyon, van aki a természetes szüléstől. Nálunk a családban elég nagy babák születtek (4kg vagy afelett) sógornőmet amiatt császározták. Én a gyerek vállalás előtt állok, de esélyes a császár, mert voltak pánikrohamjaim, amiatt nagyon magas lett a pulzus számom, az is benne van a pakliban hogy túl nagyra nő a gyerek, (4 kg felett) meg úgy tudom ha valakinek túl magas a pulzusa, amiatt elhivehit császározni...nyilván van bennem egy félelem, hogy ha egyszer oda kerülök, lehet csak császárral szülhetek.
2021. jan. 3. 13:04
 7/23 anonim ***** válasza:
82%

Sok not ismerek aki csak kipottyantotta a gyereket, es elte vilagat utana. De vannak olyanok is, akiknek nagyon hosszu ideig tartott a felepules egy huvelyi szules utan, volt aki evekkel utana sem tudom kilabalni belole, semmi sem volt ugyanolyan odalenn mint elotte, ami mentalisan is rajuk nyomta a belyeget. Sokaknak az elso egy-ket evben fajdalmaik is vannak szinte folyamatosan, a szexrol nem is beszelve. Akkor is ha ezt sok no, aki ezt nem tapasztalta, majd itt megcafol, hogy dehogyis, ilyen nem lehetseges.

A csaszarra raterve, ismertem egy anyukat akinek mindket fajta szulese volt. Neki a csaszar egy nagyon rossz elmeny volt, honapokig fajlalta, mig a termszetes szules neki egy teljesen konnyu menet volt. Baratnom most szult csaszarral nemreg, kb semmi baja nincs mar, nem faj neki, tud mozogni, de azert a seb miatt sokat pihen, orvosi tanacsra csupan, nem azert mert panasza lenne.

2021. jan. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
59%

7#

Azt hozzatennem, hogy ez a baratnom azt mondta, hogy ha legkozelebb lehet választani, szerinte a csaszart valassza, annyira jo elmenykent maradt meg neki. :)

2021. jan. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
58%
Igaz csak egyszer szültem természetes úton, de másodjára is ezt választanám.Inkább legyen ott lent egy 2 centis vágásom,mint egy hasi műtétem
2021. jan. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
92%

Nincs egyértelmű válasz a kérdésedre. Ahogy a hüvelyi szülés is mind más (ahol a skála kb. "az első fájás után 2 órával kicsusszant", valamint a "32 órán át vajúdtam, könyököltek, vágták, szakadt, oxi, vákuum" között van valahol) ugy a császárok között is van szórás ("megszúrtak, kiemelték, összevarrtak, pá" - valamint "megszúrtak de végig éreztem, varrtak, aztán hetekig alig tudtam járni, fel se tudtam egyenesedni...")

Számít a szülőnő egészségi (fizikális, hormonális) és érzelmi állapota, kora, hogy hányadik terhesség, mekkora a baba, hogy fekszik stb. stb.

De ha konkrét példát szeretnél, ez a saját sztorim:

1. életmentő sürgősségi császár 25. héten. Elhúzódó műtét, majdnem elvéreztem, utána 2 hét fekvés az intenzív osztályon, vérátömlesztések hada, majd még 4 hét rehabilitáció. Fogalmazzunk úgy, hogy szörnyű volt, onnan indultam, hogy megtanulom újra felemelni a fejem...

2. császár. 38. héten, spontán megindult szülésből, tervezett császár az előzményekre tekintettel. Pikk-pakk, kikapták a babát, 20 perc alatt osszestoppoltak, majd közölték, hogy kész. Én meg gyanakodva kérdeztem a paraván mögül, hogy izé, de ugye be is van varrva??

Vigyorogtak, hogy hát kinyitják, ha gondolom... Én nem is tudtam, hogy ez ilyen gyors is lehet, hiszen előző alkalommal órákon át a műtőasztalon voltam... Félórával később (!!) volt előtejem, a baba rácuppant, a csecsemős nővérke csak pislogott, hogy ilyet azért nem nagyon szokott látni. :) A felépülés egy álom, meg se kottyant semmi.

3. császár. Spontán megindult szülés 38. héten. A műtét maga gyors volt és megint kb fájdalommentes. Na de ami utána jött... 3 hétig nem bírtam felegyenesedni, szorítottam a hasam, előregörnyedve csoszogtam, és mintha kés állt volna a hasamba folyton... Egy iszonyat volt. Aztán szépen lassan enyhült.

Szóval az én császárjaim között is voltak árnyalatok... Igazából nem tudhatod, mit dob a gép. Sportos, fiatal, egészséges életvitelű nő vagyok, de mindannyiszor máshogy végződött nálam is.

Viszont csak azt mondom, amit mindenki más - a gyerekeimért bármikor megérte!!! ❤ :)

2021. jan. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!