Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Olyan nő, aki korábban pánikbe...

Olyan nő, aki korábban pánikbeteg volt, szorongott, emiatt magas lett a pulzus száma az csak császárral szülhet?

Figyelt kérdés
Régebben voltak pánikrohamjain, szerencsére jártam orvoshoz elmúltak, a pulzusom indokolatlanul magas volt. Kétszer is voltam kardiológián, nem találtak semmit, de vannak fóbiáim, pl magastól való félelem, pl. Ha beszorulok egy liftbe, őszintén szólva pár év múlva szeretnék gyereket, de amióta az eszemet tudom rettegek a szüléstől... Sajnos a párom anyukája is mondja hogy borzalmas, volt aki úgy mesélte el élete egyik legfájdalmasabb meg borzalmasabb élménye volt, alul tönkrement teljesen... Stb. Én már attól rosszul vagyok van aki 30 +óra vajúdás után szüli meg a gyermekét...magamat is érme tuti pánikrohamot kapnék.

2021. jan. 3. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Én is pánikbeteg voltam de a szülésnél az utolsó dolog ami eszembe jutott az pánikrohamot kapni volt...
2021. jan. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Ez önmagában nem indok a császárra. Én is pánikbeteg vagyok, bár az utóbbi 2 évben csak elvétve volt rohamom. Szülés közben nekem sem jutott eszembe szorongani, lekötöttek a fájdalmak. Nekem sajnos szülés után a gyermekágy alatt jött elő durvábban újra. Felborulnak a hormonok, új élethelyzet, kevés alvás, ezek mind stresszel járhatnak. Egy alapból is szorongó embernek tovább ronthat az állapotán.
2021. jan. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

Igaz én nem vagyok pánikbeteg de iszonyatosan magas volt a pulzusom terhesség alatt.. 120-130 és hasonlók meg társult hozzá magas vérnyomás is. Viszont szülés közbe 110/70/60 volt. Olyan nyugodt volt mint még soha.

Nem kell ilyen rém történeteket hallgatnod, nem feltétlen, hogy neked rossz élmény lesz állj hozzá pozitívan.. nekem annyira nem fájt mint sokan mások ijesztgettek vele. Én elkönyveltem magamban, hogy tuti nem fog menni császár lesz a vége. Aztán 4 óra alatt fájdalomcsillapító nélkül megszültem. Alul nem mentem tönkre sőt :)

2021. jan. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Ha ennyire szeretnèl csàszàrt, a dokid majd talàl indokot. De a pànikbetegsèg nem az elviekben.
2021. jan. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Panikbetegkent én a csaszartol rettegtem, hogy lebenitva magatehetetlenul fekszem miközben felvagnak, meg a gerincembe szurnak egy tűt. Remalmaim is voltak róla terhesseg alatt, hogy az fog kelleni. Persze józan ésszel a császár is olyan rutin manapság hogy nagyon kicsi az esély hogy bármi szörnyűség történne, de hát a panikbeteg agy nem így gondolkodik.


Ehhez képest sokkal kevésbé volt nekem ijesztő a sima szülés. Végül természetesen úton szültem, egy perc pánikra sem volt idő, annyira más tudatallapotba kerül olyankor az ember. Nekem végeredményben sem különösebben jó, sem rossz élmény nem lett a szülés.

2021. jan. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Császárnál szoktak pánikrohamot kapni még sokszor azok is akik nem pánikbetegek. Én az vagyok 2szer szültem természetes úton és hidd el ott abban a helyzetben sok minden fog történni de pánikroham az nem lesz.
2021. jan. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!