Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy jobb szülni? Felkészülten...

Hogy jobb szülni? Felkészülten szülni, mindent tudni, de közben félni, vagy semmit nem tudni, és boldog tudatlanságban?

Figyelt kérdés
2021. jan. 7. 17:44
A kérdező szavazást indított:
Mindent tudni, közben félni
Semmit nem tudni, és nyugodtan lenni.
27 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%
Épeszü ember mindent tudni akar, éppen azért, hogy ne féljen!
2021. jan. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
A szüléstől az is fél, aki már tudja mire számíthat, mert már átélte.
2021. jan. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%

Aki semmit nem tud, miért lenne nyugodt?

Bár én férfi vagyok, de én pont attól szoronganék, ha fogalmam se lenne, mi várható, mi fog velem történni (és ezt minden orvosi beavatkozásra, sőt minden előttem álló élethelyzetre értem).

2021. jan. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Hát én az elsőnél úgy voltam, hogy majd lesz ahogy lesz, egyedül a "hogyan kell levegőt venni nyomáskor" néztem meg valami kismama tornában (na meg a szoptatást, babával kapcsolatos dolgokat), a többivel úgy voltam, hogy úgyis lesz, ami lesz, majd kibírom valahogy, és ott vannak az orvosok, ha bármi baj van. Erre hirtelen kórházba kerültem több hétre, aztán császár lett és mindez nagyon megviselt. Szerintem ha előtte utána olvasok és tudom, hogy erre sem árt készülni, meg a műtét menetrendjét, akkor jobb lett volna, mert ott már nemigazán értek rá tájékoztatni, csak történtek velem a dolgok és tisztára úgy éreztem magam, mint egy darab hús, amit ide-oda rakosgatnak.
2021. jan. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem olvashatsz annyit amennyit akarsz, nézhetsz videókat, eljárhatsz tanfolyamra, stb. minden még utána sem fogsz tudni.

Nemhiába lesznek sokkal jobb orvosok a női szülészek min egy gyerek után. Semmi sincs olyan mint átélni.

Azért mégis inkább az elsőt választanám. És attól mert vmiről nem tudok nem jelenti hogy nem félek tőle, sőt kicsit struccpolitikának tűnik.

2021. jan. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én előtte vagyok, néztem már egy pár videót mire számítsak, de ha nem néztem volna is félnék tőle. Szerintem ettől mindenki fél.
2021. jan. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

Első szülésre nincs az a videó, nincs az a tanfolyam, ami felkészítene. Legalábbis szerintem.

Én full nyugodtan, tudatlanul indultam neki, hát voltak pillanatok, mikor azt hittem ott fogok meghalni 😂

2021. jan. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én nem féltem a szüléstől, semmit sem tudtam, sőt, vártam, hogy "na majd én megmutatom, minden adott hozzá, vékony sportos vagyok, fiatal, egy striám sincs, szuper könnyen és gyorsan fog menni" Észre se vettem, hogy megindult, azt hittem csak jósló fájások(kicsit korábban jött, de nem nagyon). Azért bementem, kiderült hogy hamarosan jön a baba, nézték a fájások erősségét, az egyik nővér mondta is a másiknak, hogy "milyen bika fájásai vannak" én egészen addig semmi extrát nem éreztem. Na onnantól valami bekattant lelkileg, hogy ez már az(vagy hatott az oxytocin), és irgalmatlanul fájt. Szerencsére gyorsan, könnyen komplikációmentesen ment, ami meglepett, hogy a szülésznő az utolsó nyomásnál hasbakönyökölt irgalmatlanul, én meg oddébblöktem kicsit.. Ezt egyébként, hogy utólag olvasgattam, nagyon ritkán írják, hogy erre számítani lehet..


Utólag amiket olvastam, hát rettegek, sokkal tudatosabbnak kellett volna lennem.. hatalmas mázlim volt és többet nem fogok természetes úton szülni, ha lesz gyerekem programcsászár lesz. Úgy mentem szülni, hogy ez a világ legtermészetesebb dolga, szinte mindenki szül, tele van a világ egészséges emberekkel, szülést normálisan túlélt nőkkel, nálam meg a babával minden klappol, biztosan nem lesz vészes, majd hajtok egy szülés közbeni orgazmusra(pont előtte olvastam a velveten egy főcímben, hogy van ilyen:D) Nem tudom mit képzeltem.. :)

2021. jan. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem egy bábai szülésfelkészítő kellően felkészít rá, csak időben kell menni. Kórházi szülés esetén is érdemes elmenni. Tervezett otthonszülés esetén jóval kevesebb a félnivaló, de annak feltétele a felkészítőn való részvétel. Kórházi szülés esetén érdemes azzal tisztában lenni, ha valaki nagyon szeretne hüvelyi szülést, hogy a kórház protokollja ebbe nagyon beleszólhat, és a szülések kb. fele csâszárral végződik (beavatkozások kaszkádja, vagy túl korai beavatkozás, siettetés miatt, mivel a túlterheltség miatt ott nincs idő annyit várni, stb.). Ezzel szemben otthonszülésre való készülésnél a szülések 4-5%-a lesz császár. Ha császárral szeretne valaki szülni, arra is nagyon érdemes felkészülni előtte, elolvasni, hogy mi hogyan zajlik, most covidos időkben meg főleg.
2021. jan. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem az volt a jobb, hogy semmit nem olvastam és főleg nem néztem róla. Amúgy a nézni minek, a sajatomat se látom szerencsére.

Mikor odakerultem mondták hogy mit csináljak.

Na hát a második gyereknél mit sem ért a gyakorlat ugyanúgy féltem, és azt se tudtam mi van. Szóval szerintem felesleges készülni, de ha valakit ez elfoglal és magabiztossá tesz akkor nezze

2021. jan. 8. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!