Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Biztatnátok, most kezdtem el...

Biztatnátok, most kezdtem el félni a szüléstől?

Figyelt kérdés
37heetes vagyok , második baba de neeeeeem akarok szülni :-)))))?
2015. jún. 17. 13:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Pedig valahogy ki kell neki jutni, mást már nem tehetsz. :)
2015. jún. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%
én sem akarok, meg senki sem akar... de egyszer terhesek leszünk, és meg kell szülnünk, ez a feladatunk, nekünk nőknek :)
2015. jún. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Koncentrálj erősen, hátha kiteleportál! :-)


Mivel már túl vagy egyen, nagyjából tudod, mi vár. Ezért ne félj, hanem éld meg pozitívként. Gondold át, hogy mit nem tettél az elsőnél, hogy könnyebb legyen, mert még nem tudtad, mi vár rád. Most segíthetsz magadnak, mert tudod mire kell készülnöd.

Ne a fájdalomra gondolj, hanem a többi dologra. Hogy a gyerekednek adsz egy testvért.

2015. jún. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Èn annyira akartam már szülni.

Az elsönél komplikációk voltak a terehsségnél, apróságok de igen megnehezítették a napjaimat(utolsó 10 hétben egy terhességi horomnális kiütés lepett el, csak a szülés tudta megoldani, és iszonyatosan viszketett).

Alig vártam már, hogy kibujjanak.

2015. jún. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
Ne aggódj, ne stresszel. Ez a világ legtermészetesebb dolga. Ha olyan borzasztó lenne akkor másképp történne, vagy sok nő mondjuk belehalna. De hál istennek ilyenről nem igazán hallunk. Viszont egy jó tanácsot adhatok! Ne úgy gondolj szülés, vajúdás közben a fájdalomra hogy JAJAMEGHALOKDENAGYONFÁJ! Hanem úgy hogy minden egyes fájás közelebb visz ahhoz hogy találkozz a kisbabáddal. A kis apró életkéhez akivel már annyira jó lenne találkozni, látni hogy vajon kire hasonlít jobban, van e haja vagy kis kopika, és vajon az ultrahangon eltalálták tényleg a nemét-, Minden egyes fájás érted, értetek van, azért hogy egyre jobban közeledjen a pillanat ahhoz hogy a karodban tartsd! Azért fáj hogy ő ki tudjon bújni! Nekem sokat segített ez a gondolat, 2szer szültem már én is, most szeretnénk összehozni a harmadik babát :)
2015. jún. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A másodikat én sem akartam megszülni :D

De pozitív élmény volt, pikk-pakk meglett a baba, az utolsó fél óra volt durva, de azt is simán ki lehetett bírni.

A 2. szülés általában könnyebb, gyorsabban megy.

Ne félj.

2015. jún. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ez jó:-))) Koncentrálok hátha kiteleportálódik hihi! Hátha... Köszönöm nektek!
2015. jún. 17. 14:31
 8/9 A kérdező kommentje:
Inkább a varrás volt nagyon rossz , attól félek igazán.
2015. jún. 17. 20:42
 9/9 anonim ***** válasza:

Igazad van, értelek. Az első babámnál nem féltem egyáltalán, minden nő ismerősöm azt mondta, hogy semmiség az egész. Ahhoz képest meglepődtem, hogy mennyire fájt. Főleg a varrás.

A második babánál kb. a 38. hétig bele sem gondoltam, aztán úgy mint te elkezdtem nagyon-nagyon rettegni.

És semmi sem volt az elsőhöz képest!!! Alig vajúdtam, varrni nem is kellett. Szóval a második tényleg könnyebb, már bejáratott úton jön ki a gyerek.

Még annyi, hogy sok doki imádja az oxitocint, mert az felgyorsítja, és hamarabb szabadul. Ha lehet, azt ne engedd. Persze, csak ha nem muszáj.

Nekem az első belekakilt a vízbe, és nem is voltak fájásaim, így kaptam oxitocint, borzalmas volt.

A másodiknál nagyon enyhe fájásaim voltak, mire beértem már 3 ujjnyira nyitva voltam, mondták, hogy nem is láttak még ilyet, és egyből hívták a dokimat. Ő beért, rámtette a fájásmérőt, majd közölte, hogy ad egy kis oxitocint. Mondtam minek, tágulok szépen. De az kell, hiszen nincsenek is fájásaim! Aztán megvizsgált, és mondta, hogy megvan az 5 ujjnyi. Hála Istennek! Persze úgy kezdte, hogy lecseszett, hogy miért nem vártam meg pénteken a rendelésen, mert ő már tegnap beindította volna, nem akart szombaton bejönni. Ha még szülnék, tuti nem nála, azért ezen eléggé berágtam.

2015. jún. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!