Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Magánorvoshoz járok de ügyelet...

Magánorvoshoz járok de ügyeletes orvosnál szeretnék szülni, ennek így mi a menete?

Figyelt kérdés

Egy magánnőgyógyászhoz járok már évek óta, ezért amikor kiderült, hogy babám lesz hozzá fordultam először...

Úgy tudtam, hogy állami kórházban is dolgozik, ezért gondoltam, hogy majd felfogadom..

Azonban időközben kiderült, hogy már csak magánkórházban vállal szülés (800e-1millió között vállal egy szülést, amit azért ,,kissé” sokallok).. Ezért úgy döntöttem, hogy ügyeletes orvosnál szeretnék majd szülni...

Az esetemben mi a menete akkor a várandósság utolsó heteinek? A kórházba ahol majd szülni fogok bekell mennem már a szülés előtt is pl. ctg-re? Vagy azt is még a magándokinál kell csináltatnom? Vagy tényleg a szülés beindulásakor kell csak először mennem a kórházba?

Első baba lesz, nagyon tapasztalatlan vagyok, szóval mindenki válaszát előre is nagyon köszönöm!😊



2021. jan. 7. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ctg-re kórházba menj. Nem fognak elzavarni, ha van orvosod ha nincs. Járhatsz hozzá az utolsó uh-ra is, annyi, hogy nem fogadod fel, ő ezzel tisztában lesz.

Ha beindul a szülés a kórházba indulsz, meg fogják kérdezni van e orvosod, de egyébként látni fogják a kiskönyvben is hogy nincs beleírva/belepecsételge senki

Mondod hogy nincs fogadott orvosod és ennyi.

2021. jan. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én a Sote II-n szültem de nem oda tartoztam. Az volt a lényeg, hogy benne legyek a rendszerben a ctg előtt bejelentkeztem és így nem volt akadálya. A dokim is ott dolgozott. Mivel nem volt ügyeletben behívták hozzám. Én úgy tudom, hogy csak az a feltétele.
2021. jan. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szuper! Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!😊
2021. jan. 7. 20:13
 4/8 anonim ***** válasza:
Elvileg most jön ki tavasszal (a dátumot pontosan nem tudom), de nem lehet fogadott orvosnál szülni a hálapénz miatt. Gondolom természetesen ez alól a magánkórházak kivételek.
2021. jan. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egy terhesgondozasra mikor nst-re mész be fognak hívni, hogy átnézték a leleteket. De ennyi.
2021. jan. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, én is ezt hallottam, h.februártól csak ügyeletesnél lehet szülni.
2021. jan. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

En pont igy szültem augusztusban ahogy te készülsz. A magándokim mondta, hogy ctg-re már a kórházba menjek es innentől akkor elváltak az útjaink.

Ctg-n pedig úgy is találkozni fogsz egy ügyeletes orvossal, ugyanis ő fogja megnézni a ctg eredményt és aláirja. Sokszor akiknek fogadott orvosuk van is az ügyeletes orvos írja alá, mert csak ezért a magánorvos nem fog odamenni a kórházba.

Aztán ha beindul a szülés akkor igen, irány a kórház. Mindegy mikor mész, éjjel vagy nappal, a recepciónál eligazitanak. De általában be kell csöngetni a szülődzobán és onnantól mondják mi a teendő.

2021. jan. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezt egyébként nem értem, hogy mi az, hogy látni fogják a kiskönyvben, hogy nincs orvosa? Felelős személyt mindenkinek kell választani, és az csak elméletben lehet szülésznő, gyakorlatilag viszont csak orvos. Az ő nevét beírják a kiskönyvbe. De attól ő még nem egyenlő a fizetős, fogadott orvossal.
2021. jan. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!