Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A magándokim a kiírt időpont...

A magándokim a kiírt időpont előtti 2 hétben lesz szabin, aznap már itthon lesz. Elég, ha az ügyeletes orvosra bízom magam? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Azt mondta, nem tud ajánlani mást, mert minden héten kb. hárman vannak szabin.

36 hkm



2015. júl. 2. 12:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én mit tennék? Hát én mindhárom gyereket ügyeletesnél szültem, és teljesen meg voltam velük elégedve. Szóval ez nekem nem jelentene problémát.
2015. júl. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Mármint, ha véletlenül korábban akarna megszületni a kisbaba.
2015. júl. 2. 12:46
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szintén ügyeletesnél szültem mind a 3 gyerekem és teljes, normális ellátást kaptam. Mit tennék? Ha beindulna a szülés mielőtt a doki hazajönne, akkor bemegyek a kórházba, megmondanám hogy a fogadott orvosom szabin van, tehát szóljanak az ügyeletesnek. Ennyi.
2015. júl. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Majdnem ugyanebben a helyzetben vagyok, csak azzal a különbséggel, hogy akit ajánlott maga helyett, azzal én nem szimpatizálok (volt hozzá szerencsém). Szar ügy. Ha tudom előre, másik orvost választok, 31 hetesen viszont már senki új nem fog elvállalni, így marad az ügyeletes, ha nem jönne addig vissza (amivel alapvetően nem lenne gondom, ha nem egészségügyi probléma miatt választottam volna orvost. Várhatóan komplikációmentes terhességnél megelégedtem volna alapból az ügyeleti rendszerrel). :(
2015. júl. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%
És mindezért hány százezret fizettél már ki ennek a kedves doki bácsinak???
2015. júl. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én is így jártam az egyik gyereknél, egy nagyon jó ügyeletes orvost sikerült kifognom. Nézd a jó oldalát, ha ügyeletesnél szülsz, legalább megmarad a szülésre fizetendő pénz.
2015. júl. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"És mindezért hány százezret fizettél már ki ennek a kedves doki bácsinak???"


Ha engem kérdezel, akkor EZÉRT még semmit.

A terhesgondozásért, a havi ultrahangokért, a problémám kezeléséért pedig még 100 felét sem. Számlával, egészségpénztárra.

2015. júl. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
68%

Kedves utolsó. Bizony sokan kifizetnek a szülésig 100 ezer forintot, aztán meg szüléskor nem elérhető az orvos. Na, bumm. Végül megszülnek az ügyeletesnél és megspórolnak egy csomó pénzt, amit a babára v. magukra költhetnek. Mert az ügyeletesnek is ugyanúgy el kell látnia a kismamát, mint a fogadottnak. Aztán van olyan is, hogy a fogadott doki is az utolsó 5 percben megy csak be és egy ismeretlen szülésznő vezeti le a szülést.

A Kérdező szintén azok közé tartozik, akik jól megszívták, ennyi.

Sógornőm szintén így járt, csak januárban, mert akkor meg síelt az orvos. Egy becsületes orvos még a terhesség elején megmondja, hogy a szülés várható idején szabin lesz, mert tudják ők már év elején, hogy mikor lesznek szabin.

2015. júl. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%

"Kedves utolsó. Bizony sokan kifizetnek a szülésig 100 ezer forintot, aztán meg szüléskor nem elérhető az orvos."


De nem a szülésért, hanem a magánellátásért. Amivel nekem nincs semmi bajom se. Nem sajnálom utólag az arra kifizetett pénzt, mert rendes ellátást nyújtott.

Az viszont más kérdés, hogy örültem volna, ha a jelenleginél biztosabban ő vezeti le a szülést! Teljesen biztosra egyébként se ígérhette volna, mert inkább egy kipihentebb ügyeletes, mintha ő jönne be még az ügyelete után is.

2015. júl. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

De a szülésért nem előre fizetsz. Tehát az ügyeletesnél szülsz, nem kell a fogadott dokinak egy fillért sem adnod. Az,hogy a terhesgondozásért fizettél, más tészta, nyilván el is végezte a munkáját.

Ettől függetlenül normális orvos nem az utolsó pillanatbn szól,hogy nem lesz. De szabadság azért nekik is kell.

Én a fiammal anno dec. 24-re voltam kiírva. Megkérdeztem már az elején,hogy így is vállalja-e. Mert,ha netán elutaznak, vagy azt mondja,hogy a karácsony kizárt, akkor megértem. De vállalta. Igaz, hamarabb jött.

Mondjuk azt hülyeségnek tartom,hogy nem tud maga helyett mást ajánlani. A szabadságolási terv már jóelőre meg van, tehát ő már azt látja,hogy a kiírt időpontod hetében, ill. az előtt lévő héten ki nem lesz szabin. Szerintem,ha egy picit megerőltetné magát, utána tudna járni.

2015. júl. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!