Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a velemenyetek a vizben...

Mi a velemenyetek a vizben valo szulesrol?

Figyelt kérdés
Tobb videoban lattam es nagyon tetszett. 3 honap mulva erkezik a kislanyom es a legjobbat szeretnem neki. Ezert kivancsi vagyok a velemenyeitekre :) koszonom

2021. jan. 15. 23:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
66%

Ha hűl a vìz, engednek ki belőle ès meleggel visszatöltik. Màr miert repedne többször a gàt?! Ha hagyjàk a nőt szülni, mitől sèrülne.

Első valaszolò vagyok, kolleganőm belekakilt a vìzbe, a szülèsznő szűrővel kihalàszta. Nem lett semmi bajuk.

A baba szìvhangjàt nem kell folyamatosan ellenőrizni, ha nincs komplikàciò. Elèg bizonyos időközönkent, azt meg a vìzben is lehet. Ha komolikàcio van, akkor amùgy sem ajànlott vìzben szülni.

Ideàlis esetben vajúdàs es kitolas is vìzben törtènik.

Ha elèg jò az àramlas a köldökzsinórban, akkor hiàba van rajta hurok, csomò, vagy hiàba van a gyerek nyaka körül, nem szorul el. Ahhoz az is kell, hogy az àramlàs rossz legyen, az pedig a baba szìvhamgjàn làtszana.

2021. jan. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó. Ha hagyják a nőt szülni ahogy te fogalmazol akkor is lehet gátszakadás. Azért nem szabadna ennyire másik vegletben sem gondolkozni.
2021. jan. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Youtubon Jon a baba és Szuloszoba sorozatokban elofordul, hogy vízben szülnek. Aki kíváncsi hogy zajlik, megnezheti. Én csak onnan szerzett infokkal rendelkezem. Amúgy ott azt mondták a szülésznő, hogy 15 percenként csinálnak nst-t, de ha bármi komplikáció van, nem engedik a vízben szülést. Szoktak meleg vizet engedni, ha már hűlik a víz. Olyan os volt, aki vízben vajudott, de aztan a kitolashoz már a szuloagyat választotta.
2021. jan. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
66%
#11: leírtam: azért, mert a segítők nem látnak rá olyan jól a gátra, van olyan pozíció, ahol egyáltalán nem, és így nem tudnak segíteni a gátvédelemben, ezért nagyobb eséllyel van repedés, mint rendes gátvédelemnél. Nem én találtam ki, normális impakt faktorú lapban megjelent szakcikkben olvastam.
2021. jan. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
26%
Nem értem miért lett törölve a válaszom, szerintem teljesen kulturáltan volt megfogalmazva és semmi bántó nem volt benne. Kérdező, szerintem a férjednek mindegy, hogy lát-e téged lila torz fejjel ordítani vagy sem, ha ilyen személyiséged van mint amit itt prezentálasz, akkor rég veszett ügy egy kapcsolatba bonyolódni veled...
2021. jan. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
73%
A vajúdás alatt nekem sokat segített, a bordás fal- labda helyzet nekem nem segített, kértem had próbáljam ki a kádat, nagyon hasznos szerintem, nagyon segítette a folyamatot hogy jobban el tudtam lazulni a kádban és kicsit csökkentette a fájdalomérzetet. Spéci nst-t kötnek be hozzá,ami működik víz alatt, mondjuk a géppel voltak apró gondok de nem gyakran. Viszont az orvos akinél szültem azt mondta a kitolási szakaszhoz félig ülve helyezekedjek fent egy ágyon, tehát ezt adott pillanatban mérlegeli és dönti el a doki és a szülésznő, ha valamiért kockázatos ott a kitolás,nem férnek oda,nem látnak stb akkor szólnak úgyis, ami a lényeg hogy a baba egészsége a legfontosabb és ez így van. Ha van lehetőséged én ajánlom a kádas vagy medencés szülést, jó az is ha előre tudod jelezni hogy szívesen kipróbálnád és akkor nst-vel is úgy készülnek ha van néhány spéci gép. Attól is függ hol fogsz szülni, egyszerre épp hány kismama szül és hány kádas szülőszoba van stb.
2021. jan. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
77%
Utolsò, szerintem a dokid egyszerűen lusta volt hajolgatni...
2021. jan. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!