Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit gondoltok ennek a nőgyógyá...

Mit gondoltok ennek a nőgyógyásznak a véleményéről?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok, később szeretnék gyereket, de amit ír orvos létére bicska nyitogató.

[link]

[link]

Szörnyű hogyan vélekedik a nőkről, nekem kB az jön le, minden nő dolga az hogy minél előbb szüljön,gyereket neveljen, ez a "női lét csúcsa",gyermektelen nő olyan mint egy "kiszáradt gyümölcsfa", meg nem érti miért félnek a nők a szüléstől ellenzi a fájdalomcsillapítást...Én még előtte vagyok a gyerekvállalásnak, de isten ments hogy ilyen orvoshoz járjak... Ismerek olyan embereket akinek egyáltalán nem lehet gyereke, még is örökbe fogadtak, boldog szülők és becsületesen nevelik a gyereket, szerintem ez sértő azoknak a nőknek akik nem lehet gyereke, vagy elvesztették sajnos a gyereküket. Szomorú hogy ilyen tanult ember így vélekedik a nőkről... Egyébként van ismerősöm aki szült már, de mondta ritka nagy tahó szülészorvosok és nővérek vannak...



2020. nov. 9. 09:05
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
47%
Semmi baj nincs vele, csupán őszinte és nem tutujgatos. Nem kötelező hozza jarni
2020. nov. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
53%

A szülés lehet szép élmény, és akár tetszik, akár nem, nem 35 felett van itt az ideje.

A stílusa talán nem tetszik neked, akkor keress másik orvost, nyilván, de ettől még kár elhazudni az igazat, hogy a császár műtét, a fájdalomtól nem kéne ennyire rettegni és irreálisan magas a császárarány manapság.

A "nem érti" rész pedig szerintem arról szólt, hogy meg akarta nyugtatni a kérdezőt, hogy ez egy szép esemény lesz az életében, nem rettegés tárgya kell, hogy legyen. Nem látom olyan gonosznak (3 gyerek után vagyok), mint amilyennek te látod. Valami gombot megnyomott benned, talán pont a félelmeidet mondta ki, és ezért reagálsz ilyen érzékenyen rá.

2020. nov. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
85%

"Egyébként van ismerősöm aki szült már, de mondta ritka nagy tahó szülészorvosok és nővérek vannak..."


Ahogy ilyen buszsofor, eladó, banki ügyintéző, tanár, kozmetikus, stb is van.

2020. nov. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Engem ami kiakaszkott, hogy azt mondta ez a "női lét csúcsa" hogy gyereket szüljön. Nehogymár ettől legyen értékes valaki hogy szült-e vagy nem.
2020. nov. 9. 09:18
 5/30 anonim ***** válasza:
52%

Van egy prekoncepciód az eseménnyel és a körülötte dolgozókkal szemben.

Félsz a szüléstől és a fájdalomtól és reméled, hogy mindent adnak majd, hogy alig érezd meg.

Akár még a császár felé is hajlasz, pont ezért.

Kitolnád a szülést, gyerekvállalást még és azzal nyugtatod magad, hogy nem ez lesz életed csúcspontja, és nem annyira fontos, hiszen más dolgok is vannak az életben.


A doki meg ennek az ellenkezőjét állítja, ezért felidegesít. Van ilyen. Amikor valaki szembesít a gyengeségeinkkel, félelmeinkkel, az fáj. És dühösek leszünk miatta. Attól még lehet, hogy igaza van, de odáig nem jutunk el, hogy felismerjük, mert akkor mást is ki kellene mondani.

2020. nov. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező!


Egy szülész-nőgyógyász válaszait olvasod, amit szült vagy szülés előtt álló nőknek irt. Mit írjon? Hidd el azon nők túlnyomó többsége, aki már szült, valóban annak látja. Amúgy meg nem írta, hogy ettől lenne valaki értékes.

2020. nov. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
72%

A 4-es válaszra reflektálva:

Egy nő alapesetben (nem a mostani modern gondolkodás szerint) valóban erre hivatott.

Azért, mert a nő képes rá, hogy kihordjon és megszüljön egy gyermeket, ezáltal a jövő nemzedéke képes megszületni.

A férfi szerepét most nem taglalom, mert nem ez volt a kérdés.

Korábban a társadalom erre volt berendezkedve:

A nő volt a családi tűz őrzője, a férfi pedig biztosította számára, hogy a családnak minden meglegyen ahhoz, hogy a nő ebben a szerepben maradhasson.

Ha belegondolsz, a mai női emancipált gondolkodás alapján:

a mai nő legyen okos, ha lehet diplomás, építsen karriert, alapítson családot, gondoskodjon a gyerekekről, mellette dolgozzon és az összes olyan dolgot csinálja, amit ezekkel jár.

Vagy: tanuljon, lehetőleg diplomás, karrierista, de már nem marad energia a gyerekvállalásra, magától a felelősségtől is reszket amit a gyerek és a család miatt vállalnia kell, éppen ezért nem szült, hanem karriert épít és mondjuk házi állatot tart.

Illetve ezek kombinációja egyénre szabva , az emberek különböző gondolkodása alapján.

A férfi szerepét megint nem taglalom.

Tehát egy nőn (férfin is) iszonyat nagy a nyomás, minden tekintetben.

Ez valaki szerint jó és így kell a másik oldal szerint nem az.

Ha engem kérdezel, rajtam is nagy a nyomás a mindennapokban.

Munka, gyerek, férj, háztartás stb.

Ez nagy stressz és utálom.

Ha nem kellene dolgoznom , köszönöm jól lennék , ha csak a gyerekkel kellene foglalkoznom, de sajnos ez már nekem nem adatik meg.

Ettől függetlenül, ha valaki nem akar gyereket akkor nem akar, ez már a mai gondolkodás szerint nem kellene , hogy gond legyen.

De igen, a nő az utódok miatt erre hivatott.

2020. nov. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Tény és való hogy 30 körül szeretnék majd gyereket, meg a családunkban elég "nagy" babák születtek, 4 kg vagy afelett, szóval esélyes hogy lehet nekem is császármetszéssel kell szüljek. Személy szerint én a császármetszést "modernebbnek" találom, a hüvelyi szülésről azért elég sok rosszat hallottam.. Gátrepedés, gátmetszés, nincs idő beadni az érzéstelenítőt, fogó, vákum, kitágult hüvely, fájdalmas pisilés... Stb a saját anyám azt mondta megért teljesen ha egyszer így szeretnék majd gyereket
2020. nov. 9. 09:30
 9/30 anonim ***** válasza:
52%

Én nem vagyok gyerekpárti, de megértem a dokit. Nekünk van lehetőségünk megtapasztalni valami hihetetlent(egy másik embert életképessé tenni a testünkön belül), a férfiak nincs. Ha nekik lenne ilyen lehetőségük, mi is irigykednénk, és felmagasztalnánk a dolgot. Én pl a könnyű férfi orgazmust irigylem, meg az arcszőrt. milyen jó lenne már, ha nekünk is lenne, csupaformára nyírt, festett arcszőr lenne a nőkön:) Mondjuk az se egy utolsó dolog, hogy van prosztataorgazmusuk, meg hogy bele tudnak hatolni más testébe. Azért ez is szuper.


Szerintem a doki csak értékeli(talán túlértékeli), ami számunkra adott, és rengeteg rossz következményt lát, ha nem èlünk a lehetőségünkkel, csak később.


Amúgy azt az aprócska tényt kifelejtette, hogy hiába termelődik a férfiak spermája újra és újra, ők sem tudnak 35 felett olyan minőséget előállítani, mint 20 évesen.


Nekem akkor lenne korrekt, ha a férfiak korát is kiemelné, mint rontó tényező, hiszen ez is tény, de mivel nőgyógyász és nem spermalaborban dolgozó szakember, így érthető, hogy arra nem lát rá annyira.

2020. nov. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
61%
Olvass még a császárról, fogsz arról is rosszat olvasni (ha akarsz). De mesélek én is, ha nem találsz horror sztorikat eleget. A szülés ilyen, akárhogy is történik, lehet baj, és nem múlik el nyomtalanul. Se testileg, se lelkileg. A saját anyád mindig megért, ez a dolga.
2020. nov. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!