Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésznők, csecsemős nővérek,...

Szülésznők, csecsemős nővérek, mesélnétek ti sztorikat? Milyen a szülés "másik oldalán" állni?

Figyelt kérdés
Jó, rossz és vicces történet is jöhet. Itt mindig csak az anyukák mondják el a szülésélményüket, véleményezik a kórházi személyzetet, de én kíváncsi lennék, hogy ti hogy láttok bennünket.

2021. jan. 20. 10:01
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

Off :

Ez a téma érdekel.

Figyelek 🙂😁

2021. jan. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én egy szülész orvos megjegyzését kaptam el, ha esetleg az idetartozik.

Az volt a lényeg, hogy egy anyuka nagyon szenvedett. Nem tudom a reszleteket, de nem bírta a fájdalmat. Az orvos meg pont mondta a szulesznonek:

- Amikor könyörögnek a műtétért, nagyon nehéz eldonteni, mikor toljam császárra és mikor varjak meg. De szerintem ő nem fogja bírni.

2021. jan. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Gyermekágyon dolgozom egy vidéki kórházban. Mi is ott vagyunk már a szülés végefelé.

Hát vicces sztorim még nem volt. Inkább sajnálom az anyukákat.

-Mi először a babát letörölgetjük, megmérjük, felöltöztetjük és úgy adjuk oda az anyukának. Sokan nem értik, hogy mért van ez ezért mindig van egy kis feszültség a szülők és a dolgozók között. Nálunk ez a módi.

-A másik, hogy hozzánk az osztályra látogató nem jöhet. Ez nem a vírus miatt van így eddig is ez volt a szabály. Ha a kisbabát látni szeretnék,mi egy bizonyos intervallumban megmutatjuk az üvegajtón keresztül. Sajnos ha valaki lecsúszik róla, mi nem vihetjük ki. Ezt is sokan próbálják megszegni és jön utána a beszólogatás és a vita.

- A kedvencünk az amikor vinn~d fel az újszülöttet az osztályra az inkubátorban és a családtagok pénzt akarnak nyomkodni a zsebedbe mert ők megszeretnék fogni és megpuszilgatni. Ilyenkor egy testőr kellene mellénk.

Voltam én is már büdös k*rva meg egyéb amikor nem engedtem.

Más rossz tapasztalatom nincs.

2021. jan. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

Utolsó! És ha valaki bőr-bőr kontaktust szeretne,meg azt, hogy rátegyék a babát születés után, azt nem is lehet nálatok?


Pedig manapság sok anyuka igényelné...

2021. jan. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
3-as vagyok. Nem kérhetik sajnos. Először kiszívjuk az orrából és a szájából a váladékot. Az a legfontosabb. Utána adjuk oda az anyukának.
2021. jan. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt hittem mindenhol igy csinálják, hogy előbb szabaddá teszik a légutakat.

Legalábbis nekem ez tűnik logikusnak.

2021. jan. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%
4 amúgy minden támadás nélkül kérdem, mert őszintén érdekel. Honnan jön ez az igény? Csak mert most ezt nyomatjak? Mikor kijött a gyerek utolsó utáni gondolatom volt, hogy rakják ram. Konkrétan kiesett az pár perc (mp?) amíg ideadtak. Nehezen tudom elképzelni, hogy ez egy belülről jövő igény lenne. Inkább ilyen most ezt nyomatjak dolog. De komolyan érdekel, hogy van e olyan no, aki annyira tiszta szules után, hogy követeli a gyereket egy belülről jövő inger miatt. Nekem pl az sokkal fontosabbnak tűnik, hogy nézzek meg minden rendben van e vele. Utána már nyugiban lehet babazni.
2021. jan. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a mellkasra tétel nagyon jó dolog.

Midnenki mondogatta hogy ez igy van rateszik, meg mar a csaszaros anyukakra is es hogy ez mekkora fejlodes.

Nalunk sajnos azonnal elvagtak a köldökzsinórt, pedig azt mondták, úgy lesz hogy amíg lüktet és addig rajtam lesz.

Ehelyett

Amint kibújt elvágta a szülésznő, makd megkérdezte rám tegye e.

Kisfiam ekkor nagyon sírt, amint rámtették azonnal megnyugodott és nekem is leírhatatlan érzés volt...

Az a pár másodperc nagyon boldog volt, ahogy gyönyörködtünk benne a férjemmel.

Ő volt a jutalom a sok szenvedés után.

Aztán elvitték.


Szerintem csodálatos érzés amikor rárakják a mellkasra 🥰❤️

2021. febr. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én szülésfelkészítőn mindig törölgettem a könnyeim, amikor bőr-bőr kontaktusról volt szó vagy, amikor megnéztünk egy videót az úgynevezett aranyóráról. Ezeket a pillanatokat vártam a leginkább. Aztán lett egy viszonylag nehéz szülésem, és amikor rámtették a kisfiamat, kövezzetek meg, de vártam, hogy elvegyék. Annyira kimerült voltam, hogy nem tudtam megélni a pillanatot, nem érzékenyültem el, ahogy korábban gondoltam, attól tartottam, hogy annyira erőtlen vagyok, hogy leejtem a kisbabám. Nekem akkor jött az áttörés, mikor kis pihenés után berakták mellém a kisàgyába. Mindezek ellenére nem kérdőjelezem meg az aranyóra pozitív hatásait. :)
2021. ápr. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!