Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés közben majdnem...

Császármetszés közben majdnem elvéreztem, ezt a kiváltó okot mondták?

Figyelt kérdés

40+4.napon elkezdődtek a fájások, 2 napig vajúdtam, de rettenetesen kimerültem és nem haladt a folyamat semerre (nem ereszkedett le és nem tágultam), a babámnak is kezdett esni a szívhangja (meg mekóniumos is volt a magzatvíz) ezért megcsászároztak. Miután kiemelték a lányom elaltattak, mert elkezdtem enyhén érezni valamilyen fájdalmat. 4,5 órás műtét lett, vért kellett pótolni, rengeteg vért veszítettem. Azt mondta a főorvos, hogy az elhúzódó fájások miatt meggyengültek az ereim és mikrorepedések keletkeztek rajta, miközben egyik oldalon bevarrták, a másikon újra felszakadt és bevérzett.

Nekem ez nagyon furcsa, soha nem hallottam még ilyenről, nektek volt hasonló? 28 éves vagyok és ő az első babám. A terhességem teljesen problémamentes volt. Edát kaptam és amikor észrevették, hogy zöld a víz, akkor antibiotikumot kötöttek be, oxi nem volt.


2021. jan. 29. 09:46
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
Én majdnem a dupláját vajúdtam mind a 4x, de nem volt ilyen.
2021. jan. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

29 vagyok, fél éves a fiam.

Gond nélkül, az első hónapban megfogant, tökéletes terhességem volt.


Csütörtöki napra voltam kiírva. Semmi jele nem volt. Pénteken sem.

Szombat reggel benn voltunk nst-n, hazaértünk, onnan jöttek a fájások. Délutánra 5percesek lettek, bementünk a korházba. Kaptam egy infúziót, a folyosón, mondván nincs hely, nem tudnak hova tenni. Az infúzió ahogy csöpögött, úgy múltak a fájások. Rá 2 órára hazaküldtek, mert itt nem lesz szülés. Estére ismét fájasaim lettek, de nem mentünk be, mert olyan 10 percesek voltak. Mondanom sem kell, nem sokat aludtam. Reggel nst ismét, vittem minden cuccomat, hazaküldtek ismét, mert "csak" 10percesek a fájások, az még semmit nem jelent, ismét csodás éjszakánk volt. Hétfő reggel 7perces fájásokkal mentem nst-re, kimerülve, hulla fáradtan. Haza akartak küldeni. Na férjem kicsapta a balhét, lehivatta az osztályvezető orvost. Elnézest kért, mert már szombaton meg kellett volna indítani a szülést. (Ki voltam segítve az elnézésével...).

Burkot repesztettek, szülőszobára vittek. 5perces fajasokkal. Reggeltől estig kaptam az oxit, a kutya nem nézett rám. Estére is még csak 5 percesek voltak. Császár.

Érzéstelenítettek, vágtak, kiemelték a fiam, majd kapkodásba kezdtek. Ez az utolsó emlékem.

A következő kép, egy szobába fekszek, valami csipog, mindenhol drót lóg belőlem, sehol senki.

Azt se tudtam, mi lett a fiammal, mi lett velem.


A fiam kiemelése után a méhem számtalan helyről vérzett. Nem tudták elállítani. Kiszedték a méhemet. 5 egység vért kaptam.


Van egy egészséges fiunk, és 29évesen el kellett fogadnom, több nem is lehet.

Illetve van egy orvosi elnézés kérésünk. Kitörölhetem a seggem vele.



Ha szombaton megcsászároznak, 99%, hogy nem lenne egyke a gyerekem.

2021. jan. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Csaszar utan nem, de sima szules utan 1x vert kaptam, masiknal vasat, mindket esetben kifaradt a mehem es tul sok vert vesztettem. Kovetkezo szulesnel jelezd mindenhol h ez tortent es figyeljenek oda erre, mast nem tehetunk.
2021. jan. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%
2-es sajnálom, de hidd el, semmi baja nem lesz később attól, hogy egyke. Én is az vagyok, egy csomó előnye van.
2021. jan. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
98%

4es!

Azzal, hogy egyek,tudom, hogy nem lesz semmi baja. Nem is ezen van a hangsúly.


Nanem az orvosi nemtörődömség miatt törődjek bele 29 évesen, hogy 1 gyerekem lesz, mikor 3at terveztünk, nagycsaládot akartunk...

2021. jan. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Rettenetesen sajnálom ami veled történt 2es!
2021. jan. 29. 11:29
 7/10 anonim ***** válasza:
92%
Bizony, van ilyen. Ezért veszélyes a hosszú vajúdás. De ez is nagy egyéni eltéréseket mutathat, melyik méh meddig bírja a gyűrődést.
2021. jan. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%

2es

Nem pereltek? Tudom,attól gyerek nem lesz,de a meghúzgálást megérdemelnék ezek a f.szok..:(

2021. jan. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

8as!

Megérdemelnék. De lepaliroztak úgy mindent, hogy nem tudok mit kezdeni....ügyvéddel már átnézettük a papírokat.

2021. jan. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, hogy DIC lépett fel. Olvass utána, nagyon veszélyes folyamat.

Nagyon veszélyes véralvadási probléma. Röviden összeomlik a véralvadási kaszkád és sajnos sokszor halálos kimenetelű.

Esetleg nézd meg a zárójelentésed nincs-e rajta, hogy DIC.

2021. jan. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!