Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után lett valaki...

Szülés után lett valaki vérszegény/vashiányos ?

Figyelt kérdés

Szülés után 6 héttel megjött a menstruációm ami az első 3 napban szinte megállás nélkül csak folyt, a legerősebb betét is kevés volt így a szülésről meg maradt tena pelenkával vészeltem át. Tartott 1 hétig de csak az első 3 nap volt rendes vérzés, utána átment barnázásba.

Azóta furcsán érzem magam, rossz a közérzetem, étvágytalan és fáradt vagyok, valamint felkelésnél nagyokat dobban a szívem, fáj a fejem. Én a vérveszteségre gondolok. Már kaptam időpontot vérvételre. Kíváncsi vagyok járt-e így valaki?


2021. jan. 29. 11:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Miért nem szedsz vasat?

Nálunk mindenkinek felírják szülés utánra is, ha előtte szedte vagy durvább szülése volt. Én vénásan kaptam terhesség alatt és szülés után is, plusz tablettát otthonra.

2021. jan. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
79%

Bár én nem lettem vashiányos, de a terhesség alattihoz képest eléggé lecsökkent a vasszintem. Nekem még nem jött meg a menzeszem (kb fél éve szültem), de gyermekágyban elég sokáig véreztem, majd barnáztam. Simán lehetsz vashiányos. Ajánlom, hogy kezdj el szedni valamilyet, C vitaminnal együtt, mert az segíti a felszívódását.

Jobbulást kívánok!

2021. jan. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!