Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan várhatják el, hogy...

Hogyan várhatják el, hogy bízzunk az ügyeletes orvosokban, szülésznőkben, ha ilyen a hozzáállásuk?

Figyelt kérdés
Nem tudom máshol milyenek, de a soproni kórházban kifejezetten bunkók, ha nincs orvosod/szülésznőd. Saját tapasztalat, hogy azt mondták, nem baj ha meghal (a baba), a következő majd jobban sikerül. Hentesüzem szó szerint. Körzetileg ide tartozom és rettegek. Barátkozni természetesen nem kell, de a páciens mintha csak egy ott heverő szarkupac lenne. Egyáltalán nem végzik lelkiismeretes a munkájukat, teljesen mindegy nekik mi lesz a babával, anyával. Ha kérdezünk csak bunkón lehurrognak.
2021. febr. 7. 10:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Ilyen esetben javaslom a magán kórházat, bár most már nem tudom követni, hogy mi is van a szülésekkel kapcsolatban. Szegeden szerencsére ilyent én tapasztaltam pedig novemberben szültem.
2021. febr. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
En tegnap néztem meg a Novák Hunorek okfejtését. És pont arra gondoltam, hogy egyetértek velük. DE. Es itt a rohadt nagy de. Amíg a legtöbb helyen az orvosok szulesznok és csecsemosok fele tajtparaszt és le se szar, amikor belépsz a szuleszetre és nem bírsz megállni a lábadon mert épp egy fajasod van... na addig itt nekem senki ne dumáljon ügyeletes szulesrol. Ha minden kórház épülete egyformán felszerelt és tiszta és modern lesz és mindenhol az összes orvos és nővér és szülésznő aki bunkó paraszt, el lesz küldve és a helyére normális emberséges szakdolgozók kerülnek, na majd akkor beszélgessünk. Addig felesleges.
2021. febr. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%
2-es, végül is magasabb fizetések pont ezt célozzák. Aki bunkó, az persze a magasabb fizetésnél is az marad, viszont többen fogják választani ezt a foglalkozást, így lesz kiből válogatni. Persze, míg kikopnak az ilyenek, az egy generációnyi idő (~30 év). Sopronban azért is kritikus a helyzet, mert közel van az osztrák határ. Aki átjár osztrák eü. intézménybe ápolónőnek, asszisztensnek, az eddig a magyar fizetés többszörösét kereste meg. A határ menti kórházak meg örültek annak, akit kaptak. Így alakulhattak ki ezek a helyzetek. Mivel most csökken (ha nem is szűnik meg) ez a jövedelem-különbség, várhatóan többen jelentkeznek egy-egy álláshirdetésre itthoni, határ menti kórházakba, eü. intézményekbe, szoc. otthonokba.
2021. febr. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%

Ezt valahogy nem akarom elhinni, hogy kijelentik, hogy nem baj ha meghal...


2éve szültem. Sztkba jártam terhesgondozásra, ügyeletben szülte. 1000%ra meg voltam elégedve.

Most ismét terhes vagyok, most sincs orvosom, ismét meg vagyok elégedve....

2021. febr. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%
Bocs, de azért ezeket a sztorikat nem tudom elhinni. Azt igen, hogy nem nyalják fényesre az ember seggét, de olyat senki nem mond, hogy "nembaj, ha meghal, majd a következő jobban sikerül".
2021. febr. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%

Nem várják el, a hálapénzes rendszer nyilvánvalóan rossz és korrupt és valójában ez a rendszer konzerválta a rossz, elavult hozzáállást, adott esetben az általad is leírt "hentesüzem" módot. Nem tudom, hogy mennyire lesz viszont lehetőség intézményválasztásra (jelenleg még van, én legalábbis nem a helyi közispotályban fogok szülni, hasonló elgondolásból, mint amit te is leírtál), mert én abban látom a fejlődést. Ha ugyanis a szülő nő eldöntheti, hogy melyik kórházban szül, akkor az egyes intézmények között versenyszellem alakul ki és rá lesz kényszerülve, hogy mindegyik orvos kövesse az aktuális trendeket és feleljen meg az aktuális elvárásoknak. Ezeket az elmaradott vidéki kórházakat az az 1-2 orvos tartja fenn, akikhez még hajlandó a kismama elmenni és esetleg felkérni fogadott orvosnak, ha ezek a kismamák eltűnnek, mert más kórházba mennek át, akkor az adott intézmény osztálya effektíve tönkre megy, mivel a szegényebb réteg önmagában nem fogja tudni fenntartani őket. Ehhez hozzá kellene jönnie egy visszajelzéses rendszernek. Én, ha rendelek valamit internetről szinte mindig jön egy email, hogy elégedett voltam-e az oldallal, ügyintézés menetével stb. Nem világos, hogy ilyen a tb-s ellátás keretein belül miért nincs? Kérdezem ezt úgy, hogy körzetben dolgozom fogorvosként, tehát engem is nem kicsit érintene egy ilyen jellegű változás, de ami ennél is fontosabb, kellene lennie felelősségre vonásnak is. Vagyis, ha egységnyi idő alatt csak negatív visszajelzéseket kap XY doktor, akkor igenis az valakinek tűnjön fel és valaki csapjon az asztalra, és igenis legyen következménye a megalázásoknak, a bunkó megjegyzéseknek, a kettős mércének és lehetne sorolni. Ha ilyen irányba fogunk elmenni, akkor én támogatom, hogy változtassunk a rendszeren. Mivel, mint orvos, azt is látom, hogy nem reális 24/7 készenlétben állni, hogy mikor csörög a telefon. Az orvos is csak ember és ha van annyira kimerült, nem fog tudni helyt állni, hiába a jó szándék és a vastag boríték. Nekem voltak 11 órás napjaim (jelenleg nem dolgozom, mindenórás terhes vagyok), sokan próbálkoztak plusz pénzért még rávenni arra, hogy maradjak bent tovább, nem vállaltam. El voltam fáradva, éhes voltam, nyűgös, meg aztán nekem is a saját gyerekem a legfontosabb. Nincs az az összeg, amitől hirtelen elmúlnak az emberi szükségleteim. És ha elgondolom, hogy nekem legalább nem kell ügyelnem vagy hétvégén dolgoznom, de például egy szülészorvos adott esetben 12-24 óra rendelés után esik be egy szülésre...


Sokan hivatkoznak arra, hogy az egyes orvosoknak nem egyforma a tudásuk. Ez is a hálapénz miatt van, mivel a kedves idősebb kolléga nem motivált a saját tudását átadni a fiatalabb generációnak, mivel így monopol helyzetben van. Ha nem fog a kutya sem fizetni neki külön, akkor már inkább hajlandó lesz oktatni a fiatalabbakat sőt, rá is lesz kényszerítve a fentebb leírtak miatt, mivel az intézet fog jól járni sok jó szakemberrel. Ha és amennyiben az intézményválasztás lehetősége megmarad. Ha nem, hát igen, arra nem tudok mit mondani, csak hogy nagyon el kell kezdenem gyűjteni a következő szülésemre...

2021. febr. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
56%

Nem értek egyet azzal, hogy megakarják szüntetni.

Nekem is volt két szülésem és nagyon nagy különbség volt köztük. Az elsőt ügyeletben szültem. Hát inkább ne tettem volna. A 12 órás vajúdás alatt egyszer vizsgált meg egy nagyképű bunkó orvos. A szülésznők szintén letojtak minket. Négyen vajúdtunk, senkit nem vizsgáltak meg. A mosdóba nem mehettünk ki, inni se ihattunk. Inkább megkatétereztek mert macerás levenni a CTG-t. Le kellett fürdenem jódos kézmosóval(!!) majd a szülésznő szó szerint hozzámvágta a kórházi "hálóinget" amibőlmindenem kinn volt. 4 óra vajúdás után oxitocynt kaptam mert már ejszaka volt. Ilyet se hallottam még indoknak. Ket adag után kezdett erős fájásom lenni. A kedves orvos kikönyökölte belőlem a gyereket de olyan szinten, hogy belilult a mellem alatt az eljárástól.

Most a masodik gyereket fogadottnál szültem és nem vidéken hanem a Sote II-n. Teljesen más a hozzáállásuk. Pedig gondolom, hogy ugyanannyit keres a szülésznő és a nővér is, mint a vidékiben. Kimehettem mosdóba ahányszor akartam, ihattam is. A szülés is sokkal emberségesebb volt. Saját ruhában szülhettem. Kaptam fájdalomcsillapítót is. A dokim 15 percenként jött hozzám. Nem siettettek,pedig 12-en szültünk délután kettőig! Nem sajnáltam a dokinak kifizetni a hálapénzt. Ha lenne 3. ugyanígy csinálnám!

2021. febr. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

Pedig de, elhihetitek. Én is szülészeten voltam gyakorlaton.

Ezeket hallottam a saját fülemmel:

-Ne kiabáljon, ha a szex jó volt ezt is bírja csendben

-kinyitom az ablakot, had vigye el a varjú

-Halkan legyen, zavarja a normális(fogadott orvosos) vajúdókat

-Ha magának nem volt pénz orvost fogadni nekünk nincs pénzünk magának EDA-t intézni

2021. febr. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
91%
Elképedve olvasok... :( szörnyű! Én ünnepkor szültem egy Csongrád megyei kisvárosi kórházban. Mikor bementünk fájásokkal egy nagyon rendes szülésznőt fogtunk ki és egy nagyon aranyos, rendes, kiváló dokit. Azóta hozzájárok ha gondom van. Az első szülésemnél nem volt ilyen szerencsém, pedig dokim is volt...
2021. febr. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%
3 ne viccelj. Múltkor irt itt egy orvos. A fizetése pár év tapasztalat után elérte az éteri 400.000 Ft-ot. Ne rohogtessuk ki magunkat. Bécsben a bolti eladó kap ennyit. Sehol nincs ez a béremelés. Meg mindig szégyen. A plafon 2 millió is lókuki. Nézz már meg egy multit. Egy gyarigazgato kapja ennek a 2x-eset kb és egy manager e körül kap. Nem orvosok. Általában max mérnökök, pénzügyesek. És ezek az orvosok ezzel a hatalmas fizetéssel. A nővérek gondolom meg mindig olyan szégyenteljes bért kapnak, amit leírni se érdemes. Ez aztan nem fogja kikoptatni a bunkókat 100 év alatt se. Az a baj.
2021. febr. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!