Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szült valaki mostanában SOTE...

Szült valaki mostanában SOTE I. ben? Milyenek a tapasztalatok? Esetleg úgy hogy nem volt fogadott orvos, szülésznő? Szülésznők közül ki a legjobb, akik ügyeletes dokival is szülnek, mennyiért vállalnak?

Figyelt kérdés
2013. júl. 3. 09:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én tavaly júliusban szültem ott, választott orvossal,de szülésznőm ne volt,de beszélgettem más kismamákkal,és nagyjából egy összeget mondtak a szülésznőre, szinte mindenki 30-40 ezer forintot adott. A csecsemősök közül van aki nagyon kedves és segítőkész, de van aki nagyon mufurc, és bunkó... :( Vegyesek az érzéseim,mert én amikor bent voltam volt ilyen is olyan is. a dokimmal tejesen meg voltam elégedve, bár foglalkozhatott volna velünk egy kicsivel többet is szerintem, de így is jó volt. Ami még negatív volt a részemről,hogy vajúdás közben egy átjáróház volt a szülőszobám. szinte tök meztelenül feküdtem ott és akkor jött be egy hapsi, és akkor rakott kéztörlőt a tartóba,meg ilyenek.. az elég kellemetlen volt a részemről...
2013. júl. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát ez nem hangzott valami jól!Esetleg egy aranyos szülésznő keresztnevét vagy esetleg teljes nevet tudnál nekem mondani?Akkor ezek szerint van arra lehetőség hogy orvos nélkül csak szülésznőt fogadok? Ott lehetett veled napközben a baba? Milyen volt a látogatási idő,hogy zajlott,egész nap,vagy nagyon behatárolták a hivatalos időbe?
2013. júl. 3. 10:00
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kozma Beáta, ő nagyon aranyos, meg van még egy,neki a teljes nevét nem tudom,csak azt hogy Éva. Fél hosszú haja van, talán festett?? vagy csak melírozott,nem nagyon emlékszem már rá így, nem túl magas, telt karcsú. Ő még nagyon aranyos, de a Beáta is, ő meg egy alacsony telt nő, de nagyon kedves, segítőkész. :) A baba egész nap veled van, 4 ágyas szobák vannak, lehet hogy van olyan szoba ahol többen vannak, én 4 ágyasba voltam, de van egy csecsemős megőrző, ahova be tudod vinni a kicsit kis időre, ha pihenni szeretnél,vagy lefürdeni, ilyesmi. a mosdó, zuhanyzó egybe van, 2 szoba között, tehát 2 szoba lakóira van egy wc,zuhanyzóval. A látogatási időt nagyon koppra veszik, délelőtt és délután is 2-2 óra van erre. a kórterembe nem mehetnek be hozzátartozók, és ha ki is viszed a kicsit megmutatni,és pont arra jön egy rossz szájízű csecsemős és meglátja,hogy hozzátartozó kezébe van a kicsi,akkor megszólnak érte.... Minket is megszóltak,mikor Apa kezébe adtam, hát a férjem egyből kikelt magából... Amit én meg is értettem akkor, mert amúgy nagyon féltik a kicsiket, de steril körülmények egyáltalán nincsenek.... és a takarítás sem olyan... de nem akarlak eltántorítani amúgy,csak szerintem jobb ha az ember a negatív dolgokkal is tisztában van. De véleményem szerint minden kórházban van olyan dolgozó,aki nem úgy bánik a "betegekkel" ahogyan kellene. De én egyáltalán nem bántam meg,hogy ott szültem!
2013. júl. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Igen tisztában kell lenni a nem szimpi részekkel is. Végülis sunyiba akkor oda lehet adni a babókat kis időre a hozzátartozóknak nem? Kórterembe nem is jó ha be mászkálnak,bár nem tudom zuhanyzásban esetleg segíthet hozzátartozó oda bejöhet? A Bea biztos hogy vállal szülést ügyeletes orvossal?Megyek oda genetikára jövőhéten,ha utána felmegyek (hányadikra is?)és ott mondom hogy x-y-t keresem mert felszeretném fogadni,segítenek nekem?Ha bent van oda hívják vagy mondják mikor vagy hol tudom elérni?
2013. júl. 3. 10:21
 5/10 anonim ***** válasza:
Írtam privit
2013. júl. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! :)
2013. júl. 3. 10:32
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia,


most januárban szültem ott. Volt fogadott doki és szülésznő is. Nekem indították, így reggel 7-től voltam bent a szülőszobán. A szülésznőt Erzsikének hívták, középkorú és nagyon kedves, 30 év rutinnal a háta mögött. Mindent mondott, hogyan csináljak, mikor mi lenne a jó a babának. 5 óra volt a szülés, első baba. A szülőszoba teljesen rendben volt, oda nem mászkáltak be. Volt labda, ami nekem sokat segített! Zuhanyozni is lehetett közben, mert a melegvíz jó hatással van a lazulásra. Én 40-et adtam neki, mert profi volt!

2013. júl. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ami fontos(és nekem nem mondtak előre),vigyél tisztító-és fertőtlenítő szert!

8 emberre jut egy wc,zuhanyzó,amit jó esetben reggelente 3 perc alatt kitakarítanak..

Sajnos a higiéniát tekintve nincsenek valami toppon..

Csecsemősök nagyon leterheltek,nekem is inkább a tapasztaltabb anyukák segítettek.

Az orvosom már nem dolgozik ott,így nem tudom ajánlani,vele viszont nagyon meg voltam elégedve..

Akit messziről kerülj el,ha teheted,dr.Kovács Eszter,nála rosszindulatúbb orvossal,én még nem találkoztam..


Amúgy tényleg kibírható az a pár nap,a baba kárpótol

2013. júl. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Sziasztok, Engem is érdekelne ez a téma, úgy néz ki aktuális lesz. Évekkel ezelőtt szültem ott, Minden rendben ment akkor. Most viszont - Dr. Kovács Eszter (ő volt ügyeletben)- azt mondta, hogy gondolkozzam el az alternatívákon amiket magyarázott, mert megváltozott minden... Egyébként a doktornőt elkerülöm ha lehet, miután kijöttem a kórházból, útközben bőgtem, hogy nem tudtam intézni semmit. A terhesgondozást szeretném itt lebonyolítani (ismét) és itt is szeretnék szülni. Nem akarok magánpraxisban járni. A doktorúrral beszélek, ha visszajön szabiról, akinél szültem, hogy mik a lehetőségek, mivel Pest megyében lakom. Tudja valaki, hogy mi jelenleg a menet?
2013. júl. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én júniusban szültem itt, Makrai Éva volt a szülésznőm és nagyon elégedett voltam vele. Ő ügyeletessel is vállal szülést. Nem a lelkedet ápolja, hanem szakemberként kezel, és segíti az egész folyamatot, nekem pont ez kellett. Első baba volt, és 6 órás volt az egész, én bevallom sokkal rosszabbra számítottam. A 4 ágyas szobákban a fürdőszoba tényleg gáz, de 3 napot ki lehet húzni. Csecsemősök válaszolnak, ha kérdezel, de maguktól nem jönnek segíteni az tuti. Szerintem szervezd meg azt is, hogy a hozzátartozók hozzanak Neked ennivalót, mert amit ott adnak, az nagyon kis gyenge, és a tejserkentést biztosan nem segíti elő. Persze lehet, hogy már túl vagy az egészen:)
2013. szept. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!