Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elfolyt magzatvízzel meddig...

Elfolyt magzatvízzel meddig lehet békén hagyni a kismamát, meddig biztonságos?

Figyelt kérdés

Elfolyt itthon a magzatvizem éjjel 23 óra körül. Mivel utána semmi sem indult be a kórházban, természetesen jött az oxitocin délelőtt. A vége császár lett, mert leesett a baba szívhangja.


Az, hogy az oxitól, vagy attól, hogy 3x volt a nyakán szorosan a zsinór, ne fejtegessük.

Nem bántam meg a császárt, a lényeg, hogy mindketten egészségesek vagyunk.


De ha nem adnak oxit, akkor veszélybe került volna a baba? Meddig lehet benn magzatvíz nélkül? Otthon nagy pukkanás után elfolyt az "összes" vizem, szóval nem sok maradhatott benn.


Amíg nem volt oxitocin, addig mit csináltak ilyen esetben?


Nekem a méhszájat se érte el a doki. Azt mondta, zárt vagyok, se tágulási vérzés nem volt, semmi.

Ilyenkor elkezdtek kézzel tágítani? Vagy mit tudtak tenni? Vártak?


2021. febr. 9. 09:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

A magyar protokoll szerint max 6 órával az elfolyt víz után kéne menni a kórházba, de mint láthatod, ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy a szülésnek akkor és ott tényleg ideje van. A magzatvíz folyamatosan újratermelődik, elfolyás után is, szóval olyan nincs, hogy "elfogy" és kevés marad bent. Más országokban tudom, hogy akár 48-72 órát is simán várnak az indítással.

Igazából az elfolyt magzatvíz azért "rizikós", mert azt jelenti, hogy valahol megrepedt a burok, vagyis az addig biztosan steril környezetbe már könnyebben bejuthat bármi, és potenciálisan fertőzést is okozhat. Ebből a szempontból nem gond, ha hamarabb mész be a kórházba, és látod az is jó, ha tudják folyamatosan monitorozni a szívhangot. Mert lehet, hogy az oxy okozta a problémát... De minthogy nem tudja senki, simán lehet, hogy a baba tényleg nem érezte már jól magát, és akár nagyobb baj is történhetett volna. Amúgy meg igen, alapvetően ilyenkor nem nagyon tudnak mást csinálni, mint bármilyen művi úton megindítani a szülést, legfeljebb várakozni lehet.


Sok boldogságot a picihez, és jó egészséget nektek!

2021. febr. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
53%

A kórházak előtt kérded? Szerintem csak fektettek a nőt, és talán tényleg kézzel próbálták "segíteni" de ez is veszélyes lehetett az antibiotikumok elott - igazából az a fő gond, hogy egyrészt megnő a fertőzésveszély, ha a magzatburok megreped és sokáig nem születik meg a baba.

Amúgy én azt nem értem a jelenlegi protokollba, hogy ha egyáltalán nem alkalmas a mehszaj, akkor minek erőltetik az oxitocint, mert még ha be is indulnak a fajasok, én meg nem olvastam olyat, hogy egy problémamentes szülés lett volna belőle. Legalábbis nekem problémánk számít az is ha "kirobban" a gyerek annak minden hosszútávú következményeivel. Szóval ilyenkor miért nem egyből császár?

2021. febr. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk a megyei kórházban mindkét alkalommal elmondta a szülésznő és az orvos is de talán még a védőnő is hogy ha egyszerre elfolyik a magzatvíz akkor gyors tusolás után irány a kórház úgy hogy a kocsiba engedjük hátra az ülést amennyire lehet fekvő pozícióba mert a hirtelen magzatvíz távozás miatt előre eshet a köldökzsinór.
2021. febr. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%
#2, én úgy tudom, hogy egy pár órányi vajúdás a császár előtt jó a babának is. És ezért adnak ilyenkor oxitocint. De nem vagyok szakember, csak így tudom.
2021. febr. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%
Ha elfolyik, nálunk azonnal be kell menni. Hogy a kórházban mennyit várnak az gondolom attól függ. Régen? Hat valószínű régen minimum a baba meghalt volna sajnos. Vagy fogyatékos lett volna egy életre.
2021. febr. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
55%

Nálam a császárt azzal is indokolta a doki, hogy 8 órával magzatvíz elfolyása után is teljesen zárt voltam. (Bár az előző is császár volt, úgy volt, hogy ha ezúttal szépen halad, lehet természetes, ilyenkor azt mondta, nem adnak oxyt.) De valahonnan csak vette ezt a 8 órát :) Bár lehet, hogy csak mindenhol más a protokoll meg dokinként is változik, az adott helyzetben mit tart biztonságosabbnak.

3. A hirtelen kiömlő magzatvízben az a rizikó, hogy előresodorhatja a köldökzsinórt, aztán a baba elnyomja magának. Mi úgy tanultuk, olyankor fekve kell maradni vagy négykézlábra ereszkedni, ha álltál vagy ültél. De ha már csak szivárog, akkor fel lehet kelni. Végülis sokan vajúdnak járkálva vagy ülve a kórházban, amikor már rég elfolyt a magzatvizük, pláne, ha burkot repesztettek.

2021. febr. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
55%
4 igen elvileg felkészíti a kinti életre, de ettől függetlenül megkérdezhetnèk legalább ilyenkor az anyát hogy vállalja e a fájdalmasabb és kockázatosabb szülést vagy császár 2-3 óra után. Bár en továbbra is simán valaszthatova tennem a császárt.
2021. febr. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a dokim 24 órát mondott. Elolyt a magzatvízem a 40. héten este 6kor, mentünk a kórházba. Másnap délután 2ig még egyetlen fajásom sem volt, ctg sem mutatott ki semmit, méhszáj szinte teljesen zárt, a baba feje is még nagyon fent volt. Háromkor vittek a műtőbe császárra, biztonságosabb volt ez így, mint hogy oxi, meg tágítás, ki tudja mi lett volna a vége.
2021. febr. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

11 órát vajúdtam. Szóval nem rögtön lett császár.

Nem most volt, 4 éve. Csak szoktam rajta agyalni, hogy jó, régen is volt császár (már a Római Birodalomban is), de gondolom, nem minden helyen tudták megcsinálni.

Istenhátamögötti faluban biztos nem.


Néha eszembe jut, hogy ezt párszáz éve nem biztos, hogy túléltük volna..

2021. febr. 9. 10:13
 10/17 anonim ***** válasza:
56%

Nekem eredetileg pcsászár lett volna az ikrekkel. (B baba harántban és egy előző császár miatt)

Este 10kor elfolyt a magzatvíz.

Telefon a dokinak. Ő is mondta h fekve utazzak.

Kórházban uh, vizsgálat.

Minden rendben volt. Mivel nrm voltak fájásaim, és még csak akkor kezdtem tágulni, így a doki azt mondta h reggel császároz meg (addig hátha lesz fájásom, mert az jó lenne a babáknak)

Mikor már fél 3 körül keztem érezni h görcsölgetek szóltam a nővérnek. Megnézte a ctg, hívta a dokit.

Megint vizsgálat, és közölte h nehogy nyomjak!!!

Azonnal műtő.

Kiderült h én félálomban 10cmre tágultam.

Mivel nem volt még soha fájásom így nem tudtam h amit érzek az már AZ (a barátnőim leírása alapján én azt hittem ez a kezdet)

Mindenkinek más a fájdalom küszöbe. Én pl a migrénbe majd belehalok (sírok stb) van akinek az nem olyan vészes

A lényeg h a doki megnyugtatott h ez milyen jó volt így, mert h a vajjúdás tényleg felkészíti a kicsiket.

Gondolom minden kórház/orvos mást mást tart ilyenkor jónak.

Mi sem egyforma döntéseket hozunk.

És nagyon sok függ a helyzettől is. Minden szülés más

2021. febr. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!