Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elfolyt magzatvízzel meddig...

Elfolyt magzatvízzel meddig lehet békén hagyni a kismamát, meddig biztonságos?

Figyelt kérdés

Elfolyt itthon a magzatvizem éjjel 23 óra körül. Mivel utána semmi sem indult be a kórházban, természetesen jött az oxitocin délelőtt. A vége császár lett, mert leesett a baba szívhangja.


Az, hogy az oxitól, vagy attól, hogy 3x volt a nyakán szorosan a zsinór, ne fejtegessük.

Nem bántam meg a császárt, a lényeg, hogy mindketten egészségesek vagyunk.


De ha nem adnak oxit, akkor veszélybe került volna a baba? Meddig lehet benn magzatvíz nélkül? Otthon nagy pukkanás után elfolyt az "összes" vizem, szóval nem sok maradhatott benn.


Amíg nem volt oxitocin, addig mit csináltak ilyen esetben?


Nekem a méhszájat se érte el a doki. Azt mondta, zárt vagyok, se tágulási vérzés nem volt, semmi.

Ilyenkor elkezdtek kézzel tágítani? Vagy mit tudtak tenni? Vártak?


2021. febr. 9. 09:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
71%
Mi is meghaltunk volna. Elhúzódó természetes szules. Kisfiam legzessegitesre szorult en majdnem elvereztem. Jó is ez a 21. század 😁
2021. febr. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nekem éjfélkor folyt el a magzatvíz és másnap délután kettőkor lett meg a baba. Persze én is azonnal mentem a kórházban. Négy óránként kaptam az antibiotikumot. Elvileg ilyenkor adniuk kell mivel nagy a fertőzésveszély. A vajúdóban a kismamának már 26 órája folyt el. Én délelőtt tízkor kaptam oxitocynt(mert akkor ért be az orvosom,addig ők nem dönthettek a sorsomról) és délben már a szülőszobára vittek. Ez egy budapesti kórház.
2021. febr. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
55%
Én is olvastam már ilyet, hogy a vajúdás jót tesz a babáknak, de hosszútávú hatása nincs/nem kimutatható, az anyának meg felesleges szenvedes, ezért inkább csak felesleges kockázatnak érzem. 2-es voltam.
2021. febr. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
13 de nem is a hosszú távú hatás a lényeg. Hanem pont az adaptáció. Gyakrabban vannak légzési nehézségek olyan babáknál, akikkel nem vajudtak. Persze 20 évesen már mindegy. De akkor nem mindegy, hogy inkubatorban tölti e az első hetet vagy az anyukájával. Persze ez se törvényszerű. Szamos gyereknek semmi baja akik pcs-vel születnek. Csak az arányok miatt mondjak.
2021. febr. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
50%
Igen, ezt olvastam én is, csak mellette meg ott van az esély hogy valami felremegy, és egy eletmento csaszarnal már nem az első hét a tét. Ezért nem értem hogy miért nincs legalább beleszólása a szülő nőnek, mert én inkább kockázatkerülő vagyok.
2021. febr. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
52%
15 ezzel egyet értek. Mondom en alapból valaszthatova tennem. Nem ertem, ha jogom van akár végig alkoholizálni és bagozni a terhessegem, miért nem választhatom meg, hogy szüljek? En amúgy természetes szulest választanám, de megértem, aki nem.
2021. febr. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
12! Én nem kaptam antibiotikumot. Vagyis legalábbis nem mondták. Csak oxit, meg utána a műtétre felkészítő löttyöket kellett meginnom (hányáscsillapítókat).
2021. febr. 9. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!