Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire fájdalmas a szülés?

Mennyire fájdalmas a szülés?

Figyelt kérdés

Első kis csemeténket várjuk, igaz még a legelején tartok a terhességnek,de mivel még sosem szültem tapasztalatlan is vagyok egyben. A történeteitekre lennék kiváncsi természetes illetve császáros anyukáktól.

Megvallom a császártól jobban félek,-de egyiket sem tudom elképzelni mivel jár,mennyire fájdalmas, hogyan zajlik le?


Köszönöm a válaszokat.

24 N


2021. febr. 15. 15:33
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
66%
O. Akkor kérdező, jó, hogy megkérdezted, a sima szülés az ku..ra fáj, a császár meg még jobban. Jó szülést!
2021. febr. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mi inkább a gáz? Hogy nekem ezt senki nem mondta el előre pl.

Végig természetesre készültem, arról kérdezősködtem, arról tájékozódtam, orvossal is csak arról beszéltünk, aztán a 39. héten derült égből jött a császár, már kb arra se volt lehetőségem hogy valakivel beszéljek róla vagy készüljek egy kicsit rá. De magamban sokkal egyszerűbb dologra számítottam, fingom nem volt arról mi vár rám. Ha nekem előre valaki ilyenekre felkészít lehet nem is visel meg annyira. De persze tudjuk, panaszkodni tilos, csak mártírnak szabad lenni meg azt mondani hogy minden csodás.

2021. febr. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
27%

19 még egy dolgot mondok neked.

Ha valami nekem nagyon fáj és nagyon rossz, akkor sem kezdem el riogatni a másik embert, mert könnyen lehet, hogy neki nem lesz olyan szar, pláne ha azzal is tisztában vagyok, hogy nők ezrei nálam sokkal jobban élik meg a császárt.

Nem tudom, hogy neked miért jó másokat ijesztgetni, ráadásul teljesen feleslegesen, de mindenki úgy éli az életét, ahogy akarja, nekem nem szimpatikus, ennyi.

2021. febr. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%
Mert szerintem inkább készüljön rosszabbra, és könnyebbüljön meg, mint ringassa magát abba az álomba, hogy minden fain lesz, aztán meg trauma éri. Feltett egy kérdést, nem szerepelt benne, hogy csak a cukormázas törénetek érdeklik.
2021. febr. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok. Bocsánat, hogy beleszólok a vitába, de a Kérdező kíváncsi volt milyen a szülés. A 6-os csak elmondta a saját tapasztalatát, mint itt többen is. Kinek ilyen, kinek olyan, de ne vonjuk már kétségbe, hogy neki milyen volt. Én is leírtam, hogy brutális fájdalom a természetes szülés, mert az, de ettől még elismerem, hogy a császár is nagyon fájhat. Miért kell belekötni a másikba?
2021. febr. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
0%
25 na jó már tényleg nem akarok ide írni többet, de nem vontam kétségbe, hogy fáj neki, hiszen már egy szuri is nagyon fáj neki, van ilyen, az más kérdés, hogy miért gondolja magáról, hogy jól bírja a fájdalmat, de mindegy is. Nem kérdöjeleztem meg, hogy fáj neki, csak azt gondolom nem ez az általános, mivel vérhigitot nekem is adtak be, más is kapott körülöttem, nem kellemes, de nem mondanám, hogy fáj.
2021. febr. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
80%
Először császárral szültem. Eléggé fájt a seb a műtét utáni napokban. Akkor azt mondtam, hogy soha többé nem szülök. Még itthon is hetekig voltak (elviselhető) fájdalmaim. Másodjára megpróbáltam a hüvelyi szülést, de már olyan későn értünk be a kórházba, hogy nem kaphattam érzéstelenítést csak gázt, ami a végén semmit nem ért. 2 órán keresztül voltam a kitolási szaknál de a gyerek feje nem illeszkedett be a szülőcsatornába. Borzasztóan fájt. Annyira, hogy még könnyezni se tudtam...végül megváltás volt, hogy vittek császárra. De ez meglepően fájdalom mentes volt. Meg se közelítette az elsőét. Másnap már szinte futottam
2021. febr. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
71%
16-os vagyok, bocsi hogy én is beleszólok megint, de te nevezted őt is, meg akkor kb ezzel egyidejűleg engem is picsogó királynőnek. Nem is tudok az ilyen emberre mit mondani, aki beleköt a másikba minősíthetetlen módon és még neki áll feljebb...
2021. febr. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
84%
Azért gondolom magamról, hogy jól bírom a fájdalmat, mert 18 éves korom óta rendszeres véradó vagyok, rendszeres plazmaadó vagyok, soha nem volt semelyikkel bajom. Volt gyerekként nyílt lábtörésem, amiből hónapokig lábadoztam, úgy nézett ki a lábam, hogy az első kötéscserénél mikor leszedték róla a kötést a nővérle elájult, soha egyetlen szavam nem volt, még az orvosok is furának tartották, mondták anyukámnak, hogy nem is biztosak benne, hogy ez normális hogy egy 6 éves gyerek szótlanul tűri ahogy a lábáról tépik le a beleragadt kötést meg nyomják bele az injekciót. Volt kutyatámadásom, az is elég komolyn volt a kezemen, akkor se fájt különösebben, pedig elvileg súlyos volt. Volt koponyasérülésem is agyrázkódással, akkor se volt semmi bajom. Alapvetően edzek is, 60 kilót simán kitolok, fél életemben thai boxoltam. Szóval nem vagyok egy picsogós típus, de a császár igenis így érintett, ha odavagy ezen ha nem..
2021. febr. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%

Első természetes volt,2.császár.

A természetes sokkal rosszabb és fájdalmasabb volt nekem minden szempontból.A császár ahhoz képest meg se kottyant.

2021. febr. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!