Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha mentálisan betegnek gyereke...

Ha mentálisan betegnek gyereke születik felnevelheti vagy elveszik tőle?

Figyelt kérdés

2021. febr. 16. 18:30
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Amíg nem veszélyezteti, addig nem veszik el. Sajnos ez nem jelenti, hogy normális nevelést kap közben... De ez betegségtől is függ.
2021. febr. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
98%
Attól függ, milyen mentális betegsége van. Egy enyhe depresszió, pánikbetegség mellett simán nevelhet gyereket. Egy kezeletlen skizofrénia mellett már nem kellene.
2021. febr. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%
Borderline vagyok, és BTM-es. Engem a gyereknevelés sokkal kiegyensúlyozottabbá és úgymond normálisabbá, boldogabbá tett. Megtanultam uralkodni magamon, legalábbis a lányom előtt teljesen.A lányom imád minden nap elmondja, hogy anya szeretlek te vagy a legjobb anyuka a világon😊,a férjem szintén szeret. Vannak jó és rosszabb periódusok ezek elég gyakran váltakoznak,de kisírom este a férjem vállán magam, aztán összeszedem magam és másnap már nincs gond. A gyerekkel rosszabb napokon is tudok türelmes és kedves lenni, konkrétan ő az egyetlen,aki annyira hatással van rám, hogy a közelében tudok magamon uralkodni. Egyrészt szeretném,ha szeretne,nem félne tőlem, másrészt fontos, hogy jó példát lásson. Nem mondom, hogy néha nem kap el a "hülyeség",de a gyerek számomra szent és sérthetetlen. Nem neki kell meginnia ennek a levét. Nem azért vállaltam, hogy szenvedjen mellettem.A szerencsém az, hogy a férjem egy nagyon türelmes,kedves és segítőkész ember és mellette nem kell szerepet játszanom. Ha úgy érzem, hogy na mára kikészültem teljesen, akkor szó nélkül segít a gyerek körül és figyelmeztet, hogy ideje pihennem.
2021. febr. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
98%
Van egy ilyen félreértés szerintem, hogy a mentális betegségek alatt általában sokan csak az igen súlyos, pl. pszichiátriai kezelést igénylő betegségeket értik. Pedig mentális betegség/zavar egy enyhe depresszió, a szorongás, a fóbiák, az alvászavarok, a memóriazavarok, de pl. az autizmus spektrumzavar is. Ezeknek mind lehet enyhébb és súlyosabb formájuk, ahogy a testi betegségek is lehetnek enyhék, amik semmiben sem befolyásolják a gyereknevelést, és súlyosak, ami mellett a szülő nem képes gondoskodni a gyerekéről.
2021. febr. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!