Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Felnevelhető egy madárfióka?

Felnevelhető egy madárfióka?

Figyelt kérdés

Volt egy madárfiókám, nem nőtt ki rendesen a tolla még, a macskám szájából ütöttem ki, aktívan élt és csipogott. Volt másik kettő is, de azok már nem éltek. Fogtam az élő fiókát és felvittem a lakásba, aztán megpróbáltam felnevelni egy műanyag dobozban. Nagyon sokszor csipogott, és akkor mindig adtam neki enni egész nap(kivéve éjjel, de késő este és korán reggel etettem, lehet ez sok kimaradás volt)szotyit (megrágtam neki) meg darát, csibetápot, a torkába tömtem hogy le tudja nyelni, vizet is kapott... És egyszer csak elpusztult 3 nap után.

Miért pusztult el? Egyáltalán felnevelhető egy madárfióka?



2012. júl. 10. 13:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Elöször tudni kellene, hogy milyen madár fiókája, mert nem mindegyiknek ugyanaz kell.

A legtöbb madár a fiókáját rovarokkal, kukacokkal eteti, ezért a magokat rosszul emésztik meg.

Általában fött kemény tojás és macskakonzerv keverékével jobban sikerül felnevelni. Ha még nagyon picik, akkor melegiteni is kell öket, egy 25-ös égöt fölötte égve kell hagyni (kb 50 cm-re a madárkától9, de biztositani kell neki árnyékot is, ha túl melege lenne. A vizet kisebb fecskendövel lehet jól beletölteni, ennek szivahömérsékletünek kell lennie és lehetölet esöviznek, vagy legalábbis felforralt és lehütött viznek.

Ha túl pici, akkor nem sok az esély, ha nagyobb, akkor sikerülhet.

Viszont ha a macska megfogta, akkor lehetnek olyan belsö sérülései, ami miatt nem maradhat életben.

2012. júl. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egyszer, megakartam menteni, de én sem tudtam. Nem tudjuk úgy etetni, gondozni őket, ahogyan az anyjuk csinálja. Ilyen kis madaraknál szerintem lehetetlen.
2012. júl. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Amúgy az ujjamról itattam, ivott is meg minden, de még nagyon kicsi volt, 2-3 napos lehetett. Lehet hogy a macska miatt volt, de nem láttam rajta sérüléseket vagy karcolást.
2012. júl. 11. 10:47
 4/4 anonim ***** válasza:
múltkor én is találtam. egy napot volt még életben. Egész nap vígan csipogott, de estére szegényke elpusztult. Nem tudom az okát, hogy miért nem maradnak életben. Nálad legalább 3 napig élt. Én a bezártságra, idegeskedése gondolok. Az állatokat ez nagyon ki tudja készíteni.
2012. júl. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!