Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért olyan sok mostanában az...

Miért olyan sok mostanában az indított szülés? Miért nem “akarnak” megszületni a babák maguktól?

Figyelt kérdés

2021. febr. 16. 22:04
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Az orvosok türelmetlenek.
2021. febr. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Nem mondanam,hogy türelmetlenek az orvosok. 41+5nel indítottak,szoval nem siettek el. Kedves kérdező,a valaszt nem tudom,csak azt,hogy a fiam nagyon jol erezte magat bent 😅
2021. febr. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Nem várják ki a túlhordott babákat. A párom nagypapáját 10 hónapig hordták ki. Az ma már elképzelhetetlen lenne. Sok baba nem "időben" akar megszületni. Őket muszáj indírani.
2021. febr. 17. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%
Erre a világra senki nem akar megszületni, csak sok az idióta szülő, akiknek már csak azért is kell a gyerek, mer az a divat. Szegény gyerekek, mi lesz velük később...
2021. febr. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egeszsegugyiskent (nem Magyarország) azt látom, hogy:

1.tulhordas miatt. Valamennyit várnak, hátha beindul, de a tulhordasnak vannak veszélyei, többek között halva születés, nyilván ezt senki sem akarja kockáztatni

2. Errefelé nem elterjedt, hogy az orvosod éjjel meg akármikor bejon a kórházba, mert te éppen szülsz. Inkább úgy működik, hogy előre megbeszéltek, hogy ha addig nem születik meg, akkor ezen a napon befekszel és beinditja a szülést (természetesen a bettot 38.het után). A kórházi papírokba nem tudom milyen indikáciot írnak, de sokszor elofordul, hogy azért születik a gyerek pl pénteken, mert szombattól a doki akinél szülni akarsz, nyaralni megy. Nekem ez kicsit sem szimpatikus, csak válaszoltam a féltett kérdésre.

2021. febr. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#2es vagyok. Nalam a dokim azt mondta,ha nem hasznal a mehszajtagito,akkor császár,mert nem er ra utana. Hat mondom ne azert legyen mar császár,mert neki dolga van. Valamint azert hagytak 41+5ig,mert szabin volt a dokim es csak aznap kezdett ujra
2021. febr. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
43%
Fogadott dokival van ez, vagy ha ugyeletesnel van az illeto,tulhordas miatt. Tulhordas lehet veszelyes is,hiaba kell 2 naponta ctg-re jarni. (Vagy hol milyen gyakran.) Fogadott doki meg vagy fel,hogy akkor indul be a buli,mikor o nem er ra,vagy vannak olyanok is,akik csaszarert tobbet kernek,es mindenki tudja,hogy inditott szulesek igen gyakran vegzodnek csaszarral...
2021. febr. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

De hát nem is lehet már dokit fogadni.

Az ismerőseim 90%-a, aki nemrég szült, indítás volt a vége. Dokitól és várostól függetlenül, de konkrét okot senki se mondott. Egyikőjük túlhordásos volt egy nappal, de minden eredmény tökéletes volt pl. és nem is saját dokinál szült...

2021. febr. 17. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!