Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van más is, akinek mekóniumos...

Van más is, akinek mekóniumos magzatvízzel engedték természetes úton megszületni a gyerekét? Melyik kórház?

Figyelt kérdés
Utólag beszélgetve ismerősökkel kiderült, mást azonnal császároztak. Kísérőimmel való beszélgetésekből kiderült nálunk is felmerült a császár, mégis hagytak, vártak, segítettek neki természetes úton megszületni. Szent István kórház.

2016. jún. 1. 07:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Gyöngyösi kórházban is simán engedték. Nekem is, barátnőmnek is (pedig más volt az orvosunk). A mekónikus magzatvíz alapban még nem császár feltétel. Bár gondolom az is számít milyen sokára várható hogy megszületik a baba (hogy tágul az anya, hol tart a kitolási szakasz....). Nekem és barátnőmnek is gyors szülése volt, babák be voltak tökéletes ékelődve a szülőcsatornába, tehát nem volt miért császározni.
2016. jún. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nyíregyházán 2 szobatársam is simán szült mekóniumos vízzel, mondjuk az egyiknek nagyon gyors szülése volt, a másiknak nem tudom.
2016. jún. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
MÁV-ban engem is hagytak, fel sem merült a császár. Burokrepesztésnél derült ki, hogy mekóniumos a magzatvíz, a szülés rendben és viszonylag gyorsan zajlott.
2016. jún. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Margitban szültem. Fél 10kor volt burokrepesztés. Fél 12-kor már kint volt a babám.
2016. jún. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Engem is hagytak volna, de oxitocint kaptam, mivel a zöld magzatvíz mellett fájásaim nem voltak, így indították.

Kb. 6 óra után császároztak, mert nem tágultam rendesen. Ki is derült, hogy rosszul feküdt a baba.

De alapból a mekóniumos magzatvízzel engedtek volna, csak nem úgy, hogy nagyon soká tartson.

2016. jún. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, bocsi, Győrben volt.
2016. jún. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is mekóniumos volt a magzatvíz, de ezen nem akadt fent senki, pusztán megjegyezték, hogy mégis milyen jó ötlet volt megindítani :o

Végül teljesen más miatt lett császár.

2016. jún. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Engem is hagytak természetesen szülni, burokrepesztésnél derült ki, hogy mekóniumos a magzatvíz. Sote 2-n szültem.
2016. jún. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mindkét gyerekem belekakilt a magzatvízbe, mindkétszer természetes úton szültem. Mondjuk az elsőnél esélyes volt a császár, de nem ezért, hanem mert a feje előtt volt a köldökzsinór.
2016. jún. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ja, ez a pécsi szülészet, ez lemaradt.
2016. jún. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!