Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Magánorvos fogadása idén hogy...

Magánorvos fogadása idén hogy lesz?

Figyelt kérdés
Tervezzük a babát a ferjemmel, lehetséges hogy össze is jött 2 hónap próbálkozás után. Viszont szeretnék a nogyogyaszomnal szülni de ugye hoztak erre egy törvényt hogy nem fogadhatsz orvost, hanem epp aki ugyeletben lesz szulesnel az fog ellatni. Akkor teljesen mondjak le majd errol? En csak az én nogyogyaszomban bízok nem akarok másnál szulni
2021. febr. 25. 08:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul kar a fogadott orvosok statisztikáját böngészni mert soha nem lesz reális. Van olyan orvos, akiről tudom hogy aki megfogadja 99%-ban császárt akar és kap. Kb csak az ügyeletes szülései nem csaszarosok. Nyilván “rossz” lesz a statisztikája.
2021. febr. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
64%
Kérdező, szerintem nem itt kéne érdeklődnöd. Menj el az orvosodhoz, tárd eléje a problémádat. Szerintem meg fogjátok találni azt a kiskaput, hogy hozzá járhass terhesgondozásra, de nála is szüljél.
2021. febr. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
77%

Az én orvosom pl csak a legvégső vagy legszükségesebb esetben császároz ha fogadott ha ügyeletes. A vajúdás végén állítólag könyörögtem hogy csaszarozzon meg de szerencsére nem hallgatott rám 🤣 igaz nekem most a kisebb 4 hónapos még csak de szeretnénk majd ég egy tesót. Nem szeretnék másnál szülni. Remélem lesz rá valami megoldás ha kell sokat is hajlandó vagyok fizetni ha szerződés kell a kórházzal. Szültem ügyeletben is, az sem volt rossz de ég és föld a kettő. A saját szülésznőről nem is beszélve aki végig ott van és támogat. Nekem mintha anyukám helyett anyukám lett volna. Hosszú volt a vajúdás és páromnak még kávét is főzött. De nem kell azt gondolni hogy csillagászati összeg egy fogadott orvos és szülésznő.

6 hetente kert a doki a rendelésen 15000 forintot. Ha hamarabb hivott vissza nem kellett fizetni. Mindig mindenről számlát kaptam!

A szülésre annyit mondott ha gondoljuk adunk ha meg leszünk elégedve de nála ez nem elvárás

Ő 50000 forintot kapott. A szülésznő sem mondott fix összeget. Ő 30000 forintot kapott. Utólag kicsit mindkettőt keveslem mert szívüket lelküket beleadták és végig ott voltam mellettem.

2021. febr. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
13-as vagyok. Már csak azért is keveslem az összeget mert pont aznap volt magán rendelése. Ilyenkor azért szép summától esik el az orvos mert ugye ha kiszámolod 20 percet foglalkozik egy pácienssel és egy nap hányan fordulnak meg nála. Ezt szorozd fel 15000-el.
2021. febr. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
53%

Miért, ha nem lehet orvost fogadni, mi lesz? Elveteted?

Ne legyél már ennyire korlátolt. Nem az orvosod az egyetlen kompetens személy a világon.


Elmehetsz egy maganklinikára. Ott sem az orvosod lesz (hacsak nem dolgozik ilyen helyen), de tudsz választani, és legalább megimered a terhesség alatt az adott orvost.


Egyébként addig még simán lehet, hogy találnak valami kiskaput. Igazából nem azt tiltották meg, hogy bemenjen valaki szülést vezetni, hanem a hálapénz adását és elfogadását. Így mrg nyilván kevés olyan hülye doki lesz, aki ingyen elvállalja, hogy minimum 4 hétig haptákban áll, és a szabadidejében bemegy szülést vezetni...

2021. febr. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

15-re:

De ha négyszemközt ad neki, akkor aligha buknak le. De ha még óvatosabb akar lenni, akkor 6 hetes kontrollon a magánrendelőjében adja át neki. Ott biztos nincs rejtett kamera, vagy lehallgatókészülék. :-))))

De ha megbeszélik, lehet a szülésből programozott császár is, és akkor nem kell 4 hétig haptákban állnia az orvosnak.

Amúgy ingyen is állhat haptákban, ha az a célja, hogy jó híre terjedjen és minél több kismama jöjjön a magánrendelésére (pl. fiatal orvos és fel akarja futtatni a magánpraxisát).


Amúgy szívesen olvasnám egy jogász szakvéleményét arról, hogy elvileg nem láthatja el az orvos azt a páciensét, akit magánrendelésén ugyanazzal kezelt. Ez ui. kőkeményen ellentmond a szabad orvosválasztás jogának!

A hálapénztől teljesen függetlenül, ha nem sürgősségi beavatkozásról van szó, jogod van orvost választani!

2021. febr. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Azért a szabad orvosválasztásnak is megvan a hátránya. Pl mikor az ilyen doki ügyeletben már kevésbé kedves az olyan pácienssel aki nem többi a zsebét. Azaz neki azzal éri meg kedvesnek lenni aki perkál a végén...
2021. febr. 26. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
83%

#9: becsapós ez a statisztika. 😉Vedd figyelembe, hogy egy császáros nagyobb eséllyel választ fogadott orvost, hiszen mégis csak egy hasi műtét, komoly szerepe van a dokinak. Vagy épp azért azért fogad orvost sok nő mert császárt szeretne de nincs rá orvosi oka.


Szóval valószínűleg ez a magasabb arány oka. Ettől még aki fogad nem lesz nagyobb eséllyel császáros, ha ő nem akarja. Egyszerűen csak rosszul értelmezed a statisztikát.

2021. febr. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!