Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az emberek miért gratulálnak...

Az emberek miért gratulálnak ha valaki elmodja hogy terhes?

Figyelt kérdés
Egy gyereket összehozni nem nagy dolog,sem nőnek se férfinek,mégis hatalmas gratulációk övezik.Még hogy szülésnél gratulálnak az oké,mert az nagy dolog,de igaz hogy ha egyszer megfogant egy gyerek,akkor meg is fog születni...

2021. márc. 7. 21:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Talán nem nagy dolog egyeseknek, de mi például 4 évet vártunk a babánkra. Az idő alatt orvostól orvosig jártunk, már felkészültünk rá, hogy nem is lehet természetes úton, amikor egyszer csak - az orvosokat meghazudtolva, mindenféle gyógyszer vagy kezelés nélkül - spontán összejött. Sokan tudták a családból, barátaink közül, hogy min mentünk keresztül, és őszintén örültek, gratuláltak. Hogy mihez? Szerintem többek között a kitartásukhoz, hogy nem ment rá a házasságunk erre a tortúrára, és hogy végül magunktól összehoztuk.


Megjegyzem, egy becsúszott babához, akiről még el se döntötték a szülők, hogy egyáltalán megtartsák-e nem hiszem hogy gratulálni szoktak, inkább csak a születése után.

2021. márc. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Azért gratulálnak, mert örömhír. És azoknak mondd, hogy nem nagy dolog összehozni egy gyereket, akik több év próbálkozás, több inszem és több lombik után sem lehetnek szülők! Reménykedj benne, hogy neked nem kell majd átélned!
2021. márc. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
Hát ez egy ritka tapló kérdés :D Azért gratulálunk, mert örülünk a másik örömének (azért az esetek nagy részében a szülők örömmel várják a babát), és ezzel a szóval fejezzük ki. De azt is mondhatod: ,,De jó! Nagyon örülök!", és akkor nem kell gratulálnod. Amúgy pedig sajnos sokaknak nagy dolog, hogy összejön a baba, nem kell a magas lovon ülni.
2021. márc. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Plusz az utolsó mondat. Nem minden megfogant baba születik meg.
2021. márc. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, érdeklődni szeretnék hogy a kákán a csomó megvan már vagy még keresed?

Köszi,

Edina

2021. márc. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
58%
Én sose szoktam. Majd ha megszületett, addig már csak babonából sem. Minden jót kívánok anyukának, könnyű terhességet, meg ilyenek, érdeklődöm a baba nem és neve felől, de gratulálni nem vagyok hajlandó előre.
2021. márc. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

Mert öröm


Nem minndenkinek sikerül egyébként.



De gratulálunk az esküvőkor is.. pedig az aztán nem teljesítmény..

2021. márc. 8. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%
Ha tudnád hány és hány nő küzd manapság inzulinrezisztenciával,pcos-sel,endometriózissal,stb. Illetve nyilván férfi oldalról is jöhet a nehézség. De mégha könnyen is jött össze a terhesség,miért ne? Összehoztak egy gyereket,szokás gratulálni. Ha valaki összehoz egy diplomát, leérettségizik,stb akkor is gratulálsz. Egyszerűen így szokás,mikor valakivel valami öröm,pozitív,jó dolog történik. Sajnálom,hogy neked nehéz ezt felfogni.
2021. márc. 8. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%

Mert valamit illik válaszolni a bejelentésre. Mégsem bámulhatok ott kukán. És a gratuláció a társadalmilag elfogadott válasz ebben a helyzetben, ezért a többség azt mondja, mindenféle túlgondolás nélkül.

Ha meg nem nagy dolog, akkor eleve minek bejelenteni? Nem jelentenék be, akkor válasz se kéne rá. A munkahelyen nyilván be kell jelenteni, de a többi ismerôsnek nem lenne muszáj.

2021. márc. 8. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
40%

Miért kell lehordani, ha kérdez? Töknormális, ez itt a kérdések oldala.

Kérdező: én is gondolkodtam már ezen, azért is, mert láttam már olyan zavart, kipréseltszavas gratulációt is.

Alapvető humán öröm, új példány, szaporodik a faj.

Alapvetően öröm annak, aki várja, és szeretnek az emberek együtt örülni.

A kisbabák tökaranyosak, picik, helyesek, miért ne örülne mindenki egy miniatűr kisemberkének. :)

Valahogy így lehet az alapja, meg hát nyilván erre ez a kialakult konvenció, nem pl: hogy akkó ennek örömére rúgjunk be :) de ezt nem neked szánva és nem pejoratíve értem most.

2021. márc. 8. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!