Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor a legjobb a terhesség...

Mikor a legjobb a terhesség utolsó hónapjait (7-9) élni? Mikor a legjobb szülni? Télen, tavasszal, nyáron vagy ősszel?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy mikor a legjobb a terhesség utolsó hónapjaiban lenni. Amikor már nagy hasad van, a mozgás nehezedre esik, izzadsz, vizesedsz (igaz, nem mindenkinél így van, de a nagy többségnél igen).
2021. márc. 9. 14:17
A kérdező szavazást indított:
Télen.
Tavasszal.
Nyáron.
Ősszel.
33 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Télen vagy ősszel. Én iszonyú rosszul voltam a melegben, állandóan szédültem, elfeketedett minden.
2021. márc. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%
Én télen szültem mindkét gyerekemet, nincs viszonyítási alapom. De a csizma felvétele, meg a sok öltözködés megnehezítette a dolgot. Arról nem is beszélve, hogy ha hó volt, vagy csúszós út, alig bírtam menni. Szerintem tavasszal vagy ősszel lehet a legjobb szülni, de ezt igazából csak az tudná megerősíteni vagy cáfolni, aki akkor szült.
2021. márc. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Fiam áprilisi. Vele az eleje volt botralom, pont a rosszullétes időszak nyár végére esett. De a végén simán elvoltam.


Lányomnál januárban lettem terhes, októberben szültem. Lényegében a végén már hidegebbek voltak, az nem viselt meg. De a nyár az borzalmas volt így is.

2021. márc. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Én ősszel szültem az elsőt, és most nyár közepén a másodikat.

Végül is már az elsővel is kínlódás volt a nyár, mert nagy hasam volt. Most annyiban örülök, hogy nem az egész nyár fog elmenni fujtatassal, és izzadassal, és nem kell beoltoztetni majd a babát sem.

2021. márc. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%

Nyár elején szültem, pont még nem volt nagy kánikula. Nekem könnyebbség vlt, h.elvoltam a nyári ruhákban, papucsban és nem kellett öltözködni sokat. (Pl.mikor állandóan pisilnem kellett is egyszerűbb vlt).

Meg szerintem a jó vlt az is, h.mikor megszületett tudtunk menni sokat sétálni és nem kellett félteni a hidegtől.

2021. márc. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nemrég szültem. Nekem nem volt bajom a terhesség vége felé (bár azt meg kellett szokni, hogy a zoknit nem úgy veszem fel, hogy magam alá húzom a bokám, hanem hogy a másik combomra veszem), viszont nagyon nehéz az újszülöttel a sok front miatt, illetve az is zavar hogy csak pár naponta egyszer tudom kivinni sétálni, mert olyan rossz az idő. Remélem a következő máskor születik majd.
2021. márc. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%

Én szerintem kivétel vagyok, mert nekem a téli nagyterhes időszak sokkal rosszabb volt. Nem volt kedvem kimozdulni de szenvedtem a tetlensegtol, minden ruhában szarul néztem ki és vennem kellett terhesruhakat. Az első gyerekem augusztus végén született, tudtam strandolni, kirandultunk, végig fitt voltam.

Második gyerek februárban született, az utolsó két hónapban csak szenvedtem (és ettem

2021. márc. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Novemberben született a gyerek. Örültem, hogy nem kellett hatalmas, vastag kabátot felvennem, meg harisnyát meg csizmát. Nyáron elvoltam kis ruhákban, lenge cuccokban. Szeptember, október meg jó volt, mert vastagabb pulcsihoz egy sima farmerkabát még elment plusz sima bebújós cipők is jók voltak. Nekem szuper volt így...de a kórházban borzasztóan meleg volt így is.
2021. márc. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
70%
Én júliusban szültem. Ha lehetne a másodikat is így szülnem. Szerintem a legjobb nyáron szülni, télre nem kell nagy kabát.
2021. márc. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Mindigis utaltam a nyarat,foleg az utobbi par evben borzalmas meleg van... Mindig mondtam magamba,CSAKIS telen keszek hajlando szulni. Teljesen veletlenuk,de ugy is lett 😅. karacsonykor szultem. Az elejen a rosszulletes/veszes hanyos idoszakom ugyan majusra esett,de szerencsere tavaj a majus meg inkabb volt huvos,mint meleg,ami szinten nekem kedvezett. Nyaron ugyan volt par durva nap amikor azt hittem megorulok,de szerencsere vuszonylag keves, illetve a hasam is epp,hogy latszodott akkor meg, ugyhogy tuleltuk valahogy. Vegefele nyilvan csizmafelvetel nekem is nehez volt,pedig belebujosat vettem. Igazabol ha nyaron vagy tavasszal lett volna nagy pocakom,akkor is nehez lett volna az edzocipot,szandit felvenni (papucsokat utalom). Szoval en nagyon oruktem,hogy igy sikerult,remelem a kovetkezo babakat is telre idozitjuk. 😅
2021. márc. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!