Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon félek a szüléstől....

Nagyon félek a szüléstől. Milyen nektek szülőknek a baba első napjai, hetei, hónapjai?

Figyelt kérdés
Már 26 vok és félek a szüléstől,ismerőseim körében van már 2-3 gyerek,de olyan egyszerűnek tünik az életük,mellette buliznak ilyesmi. Félek az egésztől. Mesélnétek ?

2016. dec. 13. 12:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
29%

van mitől... a szüléstől nem kell, életed legszebb élménye lesz, nekem legalább is az volt mindkettő. (természetesen úton gátmetszés nélkül..)

na de ami utána jön! Kösd fel a gatyád, életed legnehezebb évei előtt állsz. Főleg az első év a horror... bulizni te is bulizhatsz a kicsid mellett, azért nem kell a saját életedet feladni, sőt szükséged is lesz a kikapcsolódásra...


kitartást, rendben lesz minden! :)

2016. dec. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
63%
8Hónapja szültem. Az első pár hét csodás volt sokat aludt a babám így én is tudtam pihenni pakolgatni gyönyörködni benne. Most 8hónapos igazi "rosszcsont" örökmozgó. Én is féltem sőt még most is de ez inkább átment féltésbe. Nálunk a szabadidő úgyvan megoldva mivel a férjem sokat dolgozik hogy délutánjaim vannak olyankor vásárlás barátnőzés manikűrös. Bulizni mehetnénk de nem vágyok rá nekem ez így elég de mindenki másmilyen.
2016. dec. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
49%

Nem fogok hazudni neked:kemény lesz.

A szüléstől ne félj. Mikor már benne vagy, akkor hamar elmúlik az egész. De utána jön a tartós fáradság és azzal nagyon nehéz megküzdeni.

Az hazugság, hogy a babák csak esznek és alszanak. Szoktak sírni is és szoktam én is sírni a kialvatlanságtól és az ólmos fáradságtól.


Viszont mikor ránézek és beszélgetünk, most két hónapos és már gügyög, az bármit megér. Nagyon boldog vagyok és teszek rá, hogy nem alszom.

2016. dec. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

DE légyszi irjatok kicsit konkrét dolgokat is mert csak még jobban megijesztettetek.. Mi benne a kemény? Ha mást párt látok, az ő életük olyan könnyűnek tünik, vki 3-4 gyerekkel is könnyen elboldogul..

Meg vannak olyan anyukák akik jól néznek ki nem is látszik h szült. Most se nézek ki jól,de szeretnék fogyni,de nem sikerül. Félek h utána már tönkremegy az egész életem.. Mármint szülés után.

Viszont irigylem is azt aki már 20 évesen szülhetett, mert j ha korán anyuka, akkor még fiatalabb és többe energiája is van rá..

2016. dec. 13. 14:14
 5/16 anonim ***** válasza:

Első babámat szültem most novemberben, a szüléstől nem féltem, persze fájdalmas volt meg minden, engem utána kívül-belül varrni kellett, na az volt maga a pokol. Első napokban ülni nem tudtam úgy fájt, még szerencse hogy kaptam rá fájdalomcsillapítót, azzal elviselhető volt.

3. napon a varratot kiszedték, és mintha sosem varrtak volna. A belső pedig felszívódó, egyáltalán nem érzem.

Az első napon teljesen kimerült voltam a szüléstől, szédültem, fájt a fejem, kb állni nem tudtam. Tusolni is csak 3-ik nekifutásra tudtam, mert amint felálltam azt hittem ott csúszok össze.

De ez mind-mind megéri, mert lett egy szép kislányom.

Jó persze, ezután következik az otthoni 0-24 órás műszak, az első hetekben sokat aludt, tényleg csak enni kelt fel, mostmár így 1 hónapos korára ahhoz képest sokat van fent, és sajnos pocakfájós is mert nagyon mohón eszik. Én már belerázódtam, vannak rosszabb és jobb napok.

Míg ő alszik ugyanúgy főzök-mosok-takarítok. Szerencsére a nagyszülők is sokat segítenek, tehát nyugodtan eltudunk menni egy nagyobb bevásárlásra is, később pedig akár szórakozni néhány órára.


Összességben ne félj tőle, van aki előbb van aki később, de belerázódik, és menni fog simán. 😊

2016. dec. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Én pont 20 éves vagyok, és nehogy azt hidd, hogy annyira sokkal több energiám van mint mondjuk egy 30 évesnek.

Abban mondjuk lehet számít, hogy ilyenkor a test könnyebben, gyorsabban regenerálódik, mert nekem 1 hét után a hasam is teljesen visszahúzódott. Szerencsére sok kg felesleget sem szedtem fel, és nagyrészt szüléskor le is ment. Most 55 kg vagyok, a terhesség előtti súlyom pedig 51 kg, 167 cm.

2016. dec. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
69%

én 26 évesen szültem az 1 gyereket.

Nem féltem.

Mi a kemény?

Nálunk minden nap túlélés.

Nulla alvás. Hisztirohamok. Őrijtő.

A sirás a semmiért az agyadig hatol, semmi nem jó neki. Semmi! Mindenért vergődik.

Az eleje laza. Eszik, alszik. Ennyi. Ahogy nő úgy lesz egyre fárasztóbb.

Nincs életem nekem legalábbis. Nincs aki vigyázzon rájuk. Alig várom ovi érett legyen a nagy. Nem kapok már levegőt. A kicsit is gondolkodom berakom bölcsibe. Igy minden segitség nélkül nagyon nehéz. Mindent magadnak kell elintezn velük. A bevásarlást, a fontos ügyeket mindent.

Én egy élőholtnak érzem magam.

2016. dec. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Azert latod a tobb gyerekeseknel azt h minden happy mert ok mar rutinosak. :-)

Az elso gyereknel az elso par het, honap idegprobalo.

Nekem a nagyobb 3,5 eves, a pici 1.

A masodikkal mindent sokkal lazabban fogtam fel, lehet h ezert is van, h sokkal kiegyensulyozottabb baba.

A fiamnal viszont az elso 6 het maga volt a pokol szamomra. Volt h sirogorcsot kaptam. Alig aludtam, heteken keresztul, kb 3x1,5 orat egy ejszaka. Nappal semmit nem aludt a fiam, igy en sem, csak vele foglalkoztam, mivel nagyon hasfajos volt. Pffff meg most is rossz belegondolni.


A szules maga baromira faj, de karpotol a babad.


Bulizni? En orultem ha ejjel alhattam, nemhogy bulizni menni.

Meg mindig ugy vagyok ezzel, h azert mert en bulizom, attol meg masnap ugynugy helyt kell allnom, mert a gyerkocok biologiai oraja atompontos, nem fognak azert 11-ig lustalkodni, mert en nem aludtam ejjel. Szoval erted.


Szerintem az elso 5 ev a gyerekekrol szol. Aztan lehet ujra bulizni! :-)


Abban mondjuk en is egyetertek veled, h jobb koran szulove vallni, mivel mikor mar viszonylag nagyok lesznek a gyerekek, te meg mindig fiatal leszel.

Nalunk ez nem jott be, en 31 es 33 evesen szultem a gyerkocokat.

2016. dec. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
ugyanazt akartam írni mint a nyolcas. A rutintalansag es hogy minden új...ez az,ami az elsonel "tonkretesz"..2-3-mal mar sokkal könnyebb,egy honapja szuletett a harmadik,ami most egyedul nehezseg,hogy meg kell szokjam,h tovabb tart elkészülni,es a logisztika(ki,hova,mikor ,merre)amúgy meg már csuklobol jonnek olyan dolgok,amik az elsonel fejtorest okoztak(szoptatas,"most miert sir",stbstb)maga a siras is..az elsonel oraknak tunt 2 perc siras is..mar nem.. :)
2016. dec. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Véletlenül sem bántani szeretnélek, csak rávilágítani akarok egy dologra. Az, hogy már most úgy gondolod, hogy tönkre megy az életed, retteg az anyaságtól, attól, hogy hogyan fogsz kinézni, mennyire leszel fáradt, stb, ez mind egyenes út a szülés utáni depresszióhoz. Igen, fáradt leszel. Lesz, hogy szinte semmit nem fogsz aludni, hulla fáradt leszel, napokon keresztül még csak fürdeni sem lesz erőd. De akármennyire is kilóg majd a nyelved, amikor benézel a kiságyba, minden bajod egy pillantás alatt elmúlik majd és tudni fogod, hogy megérte és megéri minden egyes izzadtságcsepp! Az az anyuka, aki nem ezt érzi, vagy csak keseregni tud, hogy neki mennyire sz*r az élete, az meg sem érdemli a gyerekét! Én soha senkinek nem panaszkodok, mert én akartam gyereket, én "tettem ki ennek magamat", és mert amúgy is ÉN VAGYOK A VILÁG LEGBOLDOGABB NŐJE, HOGY ANYUKA LEHETEK! Ha a legszebb álmomból ordít fel éjszaka, hát ordítson, kit érdekel? Felkelek és boldogan megyek hozzá, mert boldoggá tesz, hogy ennek a pici emberkének én vagyok az, akire legjobban szüksége van, akinek elgügyögi a bánatát, akinek belekapaszkodik a hajába, akire rámosolyog, akinek a nyakába büfizik, mert én vigyázok rá, én gondoskodom róla és engem szeret a világon a legjobban!
2016. dec. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!