Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kórházba feltétlenül hálóinget...

Kórházba feltétlenül hálóinget kell vinni?

Figyelt kérdés

Tudom, ez elég ostoba kérdés, de sok helyen olvasom, hogy hálóinget kell vinni, illetve a legtöbb kórház szülészeti oldalán is ezt írják, de ez feltétlenül muszáj? Baj, ha hálóing helyett topot és rövidnadrágot viszek inkább?


Itthon is topot és rövidnadrágot szoktam pizsamaként viselni, ezekből amúgy is van jópár már itthon, illetve később, a szoptatáskor is valószínűleg azt viselném, nem hálóinget, szóval ezért nem feltétlenül költenék olyan ruhaneműre, amit egyébként soha máskor nem is vennék fel.


Feltétlenül muszáj, hogy hálóing legyen rajtam a kórházban szülés után?


2021. máj. 6. 21:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%
Nem. Pizsama naci, sport melltarto és trikó volt rajtam végig. Senkit se érdekelt.
2021. máj. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj. Legalábbis ahol én szültem, senki nem szólt, hogy pizsamában voltam.
2021. máj. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
65%
Igen. Hálóinget kell vinni. Hogyha császároznak akkor katétert is kapsz, meg jó hogyha szoptatós hálóinget viszel hogy könnyen tudj szoptatni. Mikor hazajottünk a kicsivel akkor énis kb 3-4 napig hálóingben voltam itthon is. Nem tudtam volna nadrágot hordani. Utána is csak bővebb nadrágot vettem fel ami nem nyomta a sebem.
2021. máj. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
68%
Vagyis nálunk így volt. Kaptam listát hogy mit kell vinni. 3 as voltam.
2021. máj. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
80%

Nekem azt mondták, hogy ami kényelmesebb.

Sosem tudtam hálóingben aludni, kényelmetlen. Konkrétan ahogy lefeküdtem régen is, azonnal a nyakamban volt az egész. Van szoptatós pizsi is, kényelmesebb, szebb is.

2021. máj. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Amíg vacak állapotban voltam, addig kórházi hálóing volt rajtam. Ez azért volt praktikusabb, mint a nadrág, mert könnyebben meg tudtak vizsgálni, mennyire vérzek, könnyebben hozzám fértek, hogy betétet cseréljenek meg lemosdassanak alul. (Ez nem minden szülésnél van így, nekem kicsit nem a terv szerint alakultak a dolgok). Amikor már felkelhettem, átöltöztem cicanadrágba és szoptatós topba.

Egyébként mit gondolsz, haza fognak zavarni a kórházból, ha nem viszel hálóinget? Mondjuk csak jól járnál vele, de hidd el, sortban sem fognak elküldeni. Max.kapsz kórházi hálóinget.

2021. máj. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
41%

Ha simán szülsz, 1-2 napig megnézik a betétet. Azt könnyebb mutogatni hálóingben.


(kérlek, ne menjünk bele, hogy miért nézik meg. Mert muszáj. Egy kezdődő fertőzésbe bele is halhatsz!)

2021. máj. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
55%

Nekem a védőnő kihangsulyozta, hogy nem melegítő, nem kisgatya, hanem hálóing, merthogy napi 2x 3x megnézik a sebet, a vérzés mértékét, a váladékot, stb. Azt felhúzom és kész, 2 napot ki lehet bírni, otthon azt hordok amit akarok.

Vettem 2t, sok is lesz.

2021. máj. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%
Szültem 3-at természetesen, 1-et császárral, de egyetlen egyszer sem néztek sem a bugyimba, sem a hegemre... leggings és szoptatós felső volt rajtam az első naptól kezdve végig.
2021. máj. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Én sem szoktam hálóinget hordani, szóval első szülésemre sima pizsamát vittem. Viszont a második szülés már császár volt, iszonyúan zavart a nadrág, hiába húztam fel vagy toltam lejjebb, ott például a hálóing volt a kényelmesebb.

Szerintem vegyél valami kis olcsó gagyit és vidd el magaddal, maximum nem veszed majd fel. :)

2021. máj. 7. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!