Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki fog közületek szülni,...

Ki fog közületek szülni, június elején a MÁV kórházban? Kinél? Mit hallottatok: mit kell feltétlenül vinni a babának, illetve magamnak?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 23. 15:57
 1/3 anonim ***** válasza:

szia!

ha gondolod miután megszültem ott leírom hogy miket kellett vinnem, de nem hiszem hogy annyira nagyon befolyásolt dolog hogy melyik kórházban szülsz.Az általános "baba kelengye" cuccokat, de tényleg leírom, amint megszültem :D

Remélhetőleg még április 28 előtt..addigra vagyok kiírva egy szégyenlős kis pocilakóval, aki remélem a nyuszival együtt akar megérkezni:D

2011. ápr. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

5 hete szültem, friss az infóm. :)

A babának pelenkát és popsitörlőt vinni kell. Sokat. Ha viszik fürdetni, vizsgálatra, a nővérek kérnek 1 pelust és 2 db törlőt. Amúgy is magad fogsz pelenkázni. (Kezdő anyukaként 1-1 peluscserénél jó sok elfogyott nálam. :D) Popsikrémet, a köldökápoló szereket nem neked kell vinni, minden van a szobában, még fertőtlenítő törlőkendő is áttörölni a pelenkázót.

Én még vittem be textilpelenkát is, pelenkázáshoz, ne a hideg pelenkázólapra kelljen letenni a babát, etetéshez stb.

A ruhájuk kincstári, még kis takarót is kapnak, de az elég vastag. Saját kis takarót én vittem, legalább szokta az otthoni illatot. :)

Magadnak: Mindent. :)

Hálóingek, köntös, bugyik, betétek, tisztálkodási szerek, wc papír (sok! nálam 4 tekercs ment el 4 nap alatt), törölközők, evőeszközök, konyharuha, szalvéta. Vihetsz saját mellszívót, nem szólnak a használatáért. Rágcsálnivaló, ásványvíz és kaja. (Tudom, nem hizlalda, de rettenetesen rossz a kaja és kevés is. A tejcsi beindulásához pedig kell a szénhidrát. Nekem a cukordiétás étrendet kellett tartanom, be se indult a tejem, csak itthon. Hűtő, mikró van.)

Próbálj 1-2 csomagot csinálni csak, mert a szekrények nagyon kicsik, az éjjeliszekrények meg elég romosak. Mindenki az ágy alatt tárolta a cuccát.

Egyébként nagyon jó volt ott szülni, a nővérek nagyon aranyosak, bár eléggé leterheltek, néha többször is szólni kellett nekik, vagy várni rájuk. De ha komoly a gondod, akkor mennek azonnal. A dokik is rendszeresen benéznek.

A csecsemős nővérek is aranyosak, 1 idősebb nem volt szimpatikus, egy beugatós vén k... volt.

A gyerekorvos, gyógytornász (ő is megnézi a babákat hazaadás előtt, ha kell, jön és megmutatja, hogyan tornáztasd vagy mire figyelj oda) szuper szakember, nagyon elégedett voltam velük. Ha szükségét érzed, írathatsz vele tápszert hazamenés előtt.

Ha még kíváncsi vagy valamire, kérdezz! :)

További szép babavárást!

2011. ápr. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, és várom a további tapasztalatokat :)

Jó babázást, és könnyű szülést :)

2011. ápr. 26. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!