Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kórházba feltétlenül hálóinget...

Kórházba feltétlenül hálóinget kell vinni?

Figyelt kérdés

Tudom, ez elég ostoba kérdés, de sok helyen olvasom, hogy hálóinget kell vinni, illetve a legtöbb kórház szülészeti oldalán is ezt írják, de ez feltétlenül muszáj? Baj, ha hálóing helyett topot és rövidnadrágot viszek inkább?


Itthon is topot és rövidnadrágot szoktam pizsamaként viselni, ezekből amúgy is van jópár már itthon, illetve később, a szoptatáskor is valószínűleg azt viselném, nem hálóinget, szóval ezért nem feltétlenül költenék olyan ruhaneműre, amit egyébként soha máskor nem is vennék fel.


Feltétlenül muszáj, hogy hálóing legyen rajtam a kórházban szülés után?


2021. máj. 6. 21:33
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem volt dresscode, és a bugyinkba se néztek bele. Viszont én császár után a bugyim alig bírtam letolni ha wcre vagy zuhanyozni vonszoltam el magam, így hálóinget hordtam, könnyebb volt. Pedig én is vittem magammal kisgatyát, nem vagyok hálóinges típus. Szülés után jó volt hogy van.
2021. máj. 7. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
73%
Kétszer szültem és nálunk is mind 2 alkalommal belenéztek a bugyiba.
2021. máj. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
46%

Az a normális hely, ahol megnézik a természetes úton szült nők betétjét.


A császárosokét azért nem kell, mert a műtét után az ő méhüket átmossák. Nekem is császár volt, az orvosom mondta.


Régen, mikor anyukám szült engem, még a doki a használt betétet meg is szagolta! Még a gyulladásnak speciális szaga van. Anyukám mesélte..


A friss anyuka érdeke. Gondolom, életben szeretne maradni...

2021. máj. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Nálunk sem nézelődtek a bugyiba, kérdezték hogy milyen színű, állagú stb és kész.
2021. máj. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
58%

Hm.. Érdekes. Utána meg, ha kiderül, hogy baj van, az anyuka lesz felháborodva, hogy nem engedik haza!!

Alapnak kellene lennie minden kórházban...

De sok helyen még vérhigítót ae adnak császár után (pl Nyíregyházán), akkor mit várunk?

Honnan tudná egy frissen szült nő, hogy milyen a normális szülés utáni vérzés? Hiszen nem orvos..

2021. máj. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
66%

15!

Az orvos rákérdez milyen a vérzés, tehát ha valami kórosat mond az anyuka, akkor kezelheti. Ehhez nem kell betétet meg bugyit nézegetni.

2021. máj. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Pedig pont nyiregyen is belenéznek a bugyeszba....
2021. máj. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Abba belenéznek, de vérhigítót nem adnak!

Tapasztalat.

2021. máj. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Két különböző budapesti kórházban szültem, egyikben sem érdekelt senkit, hogy nem hálóingben vagyok utána. Egyik császár volt, másik hüvelyi. Én a császár után sem hálóinget viseltem, teljesen jó volt a pizsamagatya és póló (nyilván a gatya nem pont a sebnél szorította el a hasamat...).

De ha neked a hálóing kényelmesebb, természetesen az is tökéletes. A legtöbb kórházban viszont ez egyáltalán nem "elvárás", és úgy láttam, a többi anyuka is többségében valamilyen nadrágot és pólót, topot viselt. A kórházi listába általában hálóinget írnak, mert az a "hagyományos" kórházi viselet, de ez nem azt jelenti, hogy el is várják, vagy beszólnának érte, ha valaki másban van.

Érdemes amúgy tájékozódni az adott kórház Facebook csoportjában (a legtöbb szülészeti osztálynak van ilyen csoportja, ahol az ott szült anyukák osztják meg tapasztalataikat). Én is rákerestem erre az első szülésem előtt, és rengetegen írták, hogy gatya+pólóban voltak szülés után, így nyugodtan pakoltam be én is ezeket a ruhadarabokat, tudtam, hogy nem fognak szólni érte.

A szoptatós hálóing tényleg hasznos, de ha idegenkedsz a hálóingtől (ahogy én is), pólóból és topból is lehet már szoptatósat kapni, pl. a H&M-ben. A gatya meg laza legyen, császár esetén az a jó, ha magasabb derekú és nem pont a sebnél van a derékrész (a császáros seb a bikivonalnál van általában).

2021. máj. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
7 egyetlen egyszer se nézték meg pedig a kosfiam lekerült a PIC-re bár nem volt koraszülött és emiatt en egy hetig voltam bent. Ezek szerint mégsem muszaj? Nem csak az enyémet nem nézegettek másét sem.
2021. máj. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!