Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hanyadik héttől jöhet a baba,...

Hanyadik héttől jöhet a baba, kockázat nélkül korábban?

Figyelt kérdés
2008. dec. 7. 10:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! a 37. héttöl nem számit koraszülöttnek, de ez érettség függö is...

Van olyan 31. hetre született baba aki 2700g volt 5 nap után hazamehettek a kórházból mert minden rendben volt velük, de azert jobb ha kihúzod a végéig.

2008. dec. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszadó tévedett egy hetet.A 9. hónapban már nincs nagy kockázat.Tehát a 36. héttől.Bár barátnőm 34 hetesen is egészséges kisfiúnak adott életet.

Ne aggódj ilyeneken!Tudom,annyi mindent hallani,de csak pozitívan.Hiszen a tiéd lesz a világ legszebb,legédesebb babája,mindegy mikor szülessen.

2008. dec. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
én is úgy tudom,h a 37. héttől orvosilag vége a terhességnek,de a 36. héttől igaziból már nincs kockázat. A másik nagy dolog, hogy elérje legalább a 2,5 kg-ot
2008. dec. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A BETÖLTÖTT 36. hét után már megszülethet. Ez előtt koraszülöttnek számít.
2008. dec. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :-)
2008. dec. 7. 12:12
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én a 35. héten szültem (2 napom volt a 36. hétig), de mégsem számított koraszülöttnek. 2700g és 47cm volt a kisfiam. Szegénykém csak a cukra, és egy tüdőgyulladás miatt került a koraszülött osztályra. Szerencsére ma már minden rendben vele, szépen eszik és fejlődik. Sok mindentől függ, hogy mikor koraszülött egy baba. Azért van orvosilag meghatározva a 36. hét, mert akkor már biztosan kialakult a tüdeje is. Nekem adtak tüdő erősítő szteroidot, és kaptam visszatartó infúziót és antibiotikumot is, hogy hasson a gyógyszer.

ne gondolj ilyenekre, mert csak idegesíted magad és az nem tesz jót se neki se neked.

Boldog babavárást:)


3 és fél hetes anyuka

2008. dec. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én épphogy betöltöttem a 36 . hetet, akkor szültem.

De nem lett koraszülött a baba , teljesen rendben volt, így is 3050 g volt.

2008. dec. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!