Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Késő szülni 35-40 évesen?...

Késő szülni 35-40 évesen? Milyen kockázata van?

Figyelt kérdés

Ismerősi körben valaki 20 évesen szül , valaki 45.

Anyukám is 40 volt. Én most 27 vagyok, de semmiképp nem szeretnék 35 éves korom előtt.


2021. máj. 21. 11:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
70%
Hát erről rengeteg leírás van a neten - nem a GYK-n három mondatban összefoglalható válasz.....
2021. máj. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
22%
Az, hogy ötvenes korodban kell majd elviselned egy kamaszgyereket. Mire kirepül, leszel vagy 60.
2021. máj. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
74%

Nos egyik oldala, hogy nehezebben jön össze a baba és számos betegségnek nő az esélye.


Ezentúl:

Idősebb leszel, mire a gyereket felnő, így jó eséllyel kevesebb energiád és türelmed lesz hozzá, az egészségi állapotod is kérdésesebb.

A gyerek nagymamája már nem lesz segítőképes. Neked is kisebb rá az esélyed, hogy segítőképes nagymamává válj egyszer.


De mondjuk a 35 még bőven nem vészes.

2021. máj. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
46%

Bírom az ilyen kérdéseket.

27 éves vagy és nem akarsz szülni.


És?

Van párkapcsolatod? Stabil? Házasok vagytok, vagy ahhoz hasonlóan éltek?

Lakásviszonyaitok megfelelőek a gyerekvállaláshoz?

Tanulmányaitokat mindketten befejeztétek? Stabil állásotok van?

Lélekben felnőttetek a feladathoz?

Párod mit akar? Vagy őt csak fedezőménnek használod, de ilyenekben kuss a neve?


Jobb helyeken ezek a szempontok döntik el, mikor vállalnak gyereket, nem az akarom-nem akarom, ennyi-annyi éves vagyok.

2021. máj. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
77%
Ilyenkor szokott az történni, hogy nem jön össze a tervezett gyerek 35 évesen. Pánik.
2021. máj. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
75%
4. Azért az elég fontos kérdés a gyerekvállalásban, hogy akarom-e vagy sem. Sőt, szerintem ez a legfontosabb...
2021. máj. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
59%

Bárkivel beszéltem eddig (szülésznők, nőgyógyászok, védőnő), egybehangzóan állítják, hogy a paráztatás teljesen alaptalan. Akkor alakult ki az a hiedelem, hogy kockázatos, amikor még annyira lestrapálta az élet az embereket, hogy a várható élettartam is rövidebb volt, meg 35 felett max. a 7-8. gyereküket szülték.

Azt mondják, hogy ma annyira sokan szülnek gond nélkül egészséges gyerekeket ilyen korban (értsd. 40 fölött is), hogy teljesen át kéne írni az erre vonatkozó protokollt, de mégsem tették még meg eddig. A mai negyvenesek összehasonlíthatatlanul fittebbek és jobb fizikai állapotban vannak, mint ötven éve. És ha egy szervezetben megtapad az embrió és túléli az első pár hetet, akkor az a szervezet biológiailag fel van készülve a terhesség kihordására és a gyermek felnevelésére is. Az evolúció nem hülye, ha a nőnek olyan a fizikai állapota, hogy már csak évei lennének hátra az aktív korából, akkor nem fog "véletlenül" megtermékenyülni, mert az a képesség évtizedekkel előtte megszűnik.

2021. máj. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
64%
A termékenységi gondok meg nem az életkortól, hanem azért jönnek, mert az emberi szervezet által az évezredek során megszokottól totálisan másmilyen környezetben élünk az elmúlt ~100 évben és ez csak fokozódik. Az evolúciónak ez egy másodperc az egész sztoriban, csak kapkodja a fejét, annyira gyorsan változnak a dolgok, természetes kb. hogy annyi új krónikus, autoimmun stb. betegségek, termékenységi gondok jelentkeznek tömegesen. Ez abból is nyilvánvaló, hogy az elmúlt évtizedekben drasztikusan esett a férfi termékenység is, [link] ráadásul a meddőségi központokban sem a "vén" 35 éven felettiek vannak túlsúlyban, hanem sajnos nagyon sok a fiatal, huszonéves páciens.
2021. máj. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
59%
Mindenki mas gondol errol. Van,akinek ez a jo,van,akinek az. En mindigis fiatalon szerettem volna anyuka lenni,igy is lett. 22 lettem nemreg,es van egy lassan 5 hos kisfiam. Anyukam is 22 evesen szult. Az egeszsegugyi kockazatok gyakorisaga mellett en ugy vettem eszre, nincs annyi energiaja egy 40 evesnek,mint egy 25 evesnek. (Tudom,vannak kivetelek.) En leginkabb azert partolom "fiatalon" az anyasagot,mert igy minel tobb idot lehetek egyutt a gyermekemmel,lathatom az unokaimat ballagni kozepiskolabol,esetleg diplomaoasztojukat, meg az is lehet a dedunokammal is lehetek par evig kapcsolatban. Apukamat 40 evesen szulte mamam,imadtam ot. 33 eves volt,mikor anya nelkul maradt,en pedig 6 evesen elvesztettem szeretett nagyim... Persze,fiatalon is meghalhat barki,de valljuk be, nem az az altalanos. Mintahkgy az sem,hkgy valaki 90+ evig eljen.
2021. máj. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
87%
40 évesen szültem a fiam, semmi gond nem volt,de sajnos 41 évesen a lányom Dawnos baba lett volna😔
2021. máj. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!