Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ismerősöm most telefonált,...

Ismerősöm most telefonált, hogy feleségének 8 hónaposan elfolyt a magzatvize, szülni fog. A baba 2kg-os volt az utolsó méréskor, azóta már valószínűleg nőtt. Milyen komplikációk lehetnek ebből? Nagyon kockázatos?

Figyelt kérdés
A kismama 37 éves, és augusztus végére (24) volt kiírva.
2011. júl. 17. 17:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
30 dekás koraszülötteket is megmentenek már, ez a baba is túl fogja élni. Van akinek időre születik 2,5 kilós gyereke. Ez a baba is több, mint 2 kiló, kicsit inkubátorban lesz, ha kell egyáltalán akkor kap egy kis oxigént, és ennyi várhatóan.
2011. júl. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom,hogy jó esélyei vannak a babának.Nekem van ismerősöm akinek 33.hétre született a kislánya,majdnem 2kg-mal.Teljesen egészséges,2 hét után haza is engedték a kórházból!
2011. júl. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja sem lesz a picinek. Az utolsó hónapban már csak híznak a babák, minden létfontosságú szerve megvan, életképes. 6 hónapra született babák is túlélik, ma már sok egészséges nagy gyerkőc. :)

Ha minden ok vele, lehet, hogy inkubátorba teszik, jobban odafigyelnek rájuk, de ennyi.

2011. júl. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Közben én is olvasgattam, a baba tüdeje miatt aggódok, mert az elvileg csak félig van kialakulva, ez nem okozhat későbbi betegségeket?
2011. júl. 17. 17:40
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem félig van kialakulva, amúgy is kap türőérlelőt ne aggódj.


Ha anyumat 50 éve 7 és fél hónapra mindenféle következmény nélkül "megmentették", akkor 2011ben egy jól fejlett 36 hetes baba is egészséges lesz:o9

2011. júl. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm 33. héten 2 kilós babát szült. Ma már 6 hónapos a baba, teljesen egészséges! Nálatok sem lesz baj!
2011. júl. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyugalom :) Nekem két koraszülött testvérem is van, az egyik 25 hétre jött egy kilóval, a másik 29-re kettővel, és mindkettő mára igazi rosszcsont :) Orvostanhallgató vagyok, éppen nyári gyakorlaton koraszülött intenzíven, és itt akik ilyen "sokára" születtek, nem is igényelnek légzéstámogatást. Inkubátorba se feltétlenül kerülnek, sőt, inkább nem. Az egyetlen problémája az ilyen babáknak, hogy picikék, de ezen is hamar lehet segíteni. Ne aggódjatok!
2011. júl. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

ne aggódj! az én fiam időre született 2,5 kg-val

nem lesz ott semmi gond!

2011. júl. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én barátnőm/ő augusztus 12-re én 13-voltunk kiírva/ezen a héten kedden egy 3500grammos 53 cm-es gyönyörű kisfiunak adott életet.Ne aggódj és kitartás mindenkinek így a 36.hét után)
2011. júl. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jók az esélyek már ilyenkor. Én néhány nappal későbbre vagyok kiírva... de mindig csekkolom, hogy aktuálisan mi is lenne. Persze tudom nem kellene ilyenekre gondolni.

Szorítok nekik nagyon!!! Majd írd meg légy szíves, hogy mi volt. Köszönöm.

2011. júl. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!