Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen ruhát praktikus húzni...

Milyen ruhát praktikus húzni ha beindul a szülés?

Figyelt kérdés
Május végére-június elejére várjuk a kicsit. Ha beindul a szülés milyen ruhát érdemes húzni? Ha otthon folyik el a magzatvíz, akkor ok, de ha fájásokkal kezdödik és majd úton folyik el mit csináljak? Törcsi autóban, betét előkészítve de mégis..? Én cicanacira gondoltam ruhaszoknyával, hogy gyors le tudjam magamról húzni a cicanacit, és több törcsit a lábam közé kapni ha kell, de érdekelne, hogy ki hogy oldotta meg..kb 1 óra az út a kórházig.

2021. máj. 26. 12:30
1 2
 1/13 anonim válasza:
38%

A cicanaci valami könnyű ruhával/felsővel tökéletes lesz. A térdig erő ruha(nadrág nélkül) lenne a tökéletes, nem kellene bajlódnod a naci levételével.

Tőlünk 15 perce van a kórház, indulás előtt több törölközőt is tettem magam alá biztos ami biztos alapon,nagyjából indulás után 5 percre elfolyt a magzatom. Érezni fogod, hogy mikor következik be és ha szerencséd van lesz annyi időd, hogy cselekedj.

Amúgy gratulálok és sok sikert a szüléshez! 😁

2021. máj. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
Én simán felvennék egy Tena Pantset és arra egy ruhát.
2021. máj. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi 1es :) Igen, az is elő van készítve..az alá már bugyi sem kell, kérdés elbírja-e a bugyipelenka azt a vizet..első baba, fogalmam sincs hogy legyek okos :D
2021. máj. 26. 13:02
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

Nem értem, miért töröltettétek a válaszom.

Könnyű terhességem volt, végig tudtam tűsarkút viselni. Szülni is abban mentem, szűkfarmerben és csipkés felsőben.

Azért írtam ezt le, mert nincs olyan hogy tökéletes ruha, nyugodtan mehet abban amiben neki kényelmes. Nekem ez az összeállítás is az volt.

2021. máj. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem mindegy, a lényeg hogy kényelmes legyen. Meg lehet, nem igazán lesz arra idő, hogy válogass, hanem ami éppen a kezedbe akad. Én így voltam, s mivel kismama nadrágot hordtam, azt kaptam fel, meg kényelmes pólót, pulcsit, kabátot (télen szültem), sportcipőt. Magzatvíz nem folyt, azt vártam, de mivel sűrűsödtek a fájások, menni kellett.
2021. máj. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Tuti nem válogatnék, ki akarom készíteni a ruhát hogy csak fel kelljen venni :)
2021. máj. 26. 16:55
 7/13 anonim ***** válasza:
70%

Arra keltem, hogy pisilni kell. Hát nem, felálltam és zutty. 😅

Kitotyogtam hálóingben, törcsi láb közé, majd megkerestem a Tena bugyit és felvettem. Felkaptam egy melltartót meg az elötte nap rajtam lévő, kanapéra dobott spagetti pántos nyári ruhát, papucs és kocsiba ültünk. Pont nem izgatott a külsőm, kényelmes, praktikus volt. 😁

Kórházban meg úgyis megkaptam a köppenyt.

2021. máj. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%

Bugyipelenka.

Első magzatvíz elfolyással indult, második szivárgással, mindkettőnél a bugyipelenka volt a fix "ruhadarab" az eltérő évszak ellenére.

Ha nem folyik, akkor is felvettem volna, jobb mint takarítani, tisztíttatást fizetni (elsőre mentő vitt fekve, másodjára taxi).

Hogy erre mit húzol, az teljesen mindegy. Egyikkel tél volt: kismamanadrág, másikkal nyár: maxi ruha.

2021. máj. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem, engem sem a külsőm érdekelne, hanem hogy minél kevésbé legyen bonyi felfogni a magzatvizet ha úton folyik el..
2021. máj. 26. 18:27
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi segítőkész válaszokat ^^
2021. máj. 26. 18:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!