Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek kérjek epidurális...

Szerintetek kérjek epidurális érzéstelenítőt vagy valami mást? Kérjek-e gátmetszést? Hogyan szüljek? A többit lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sajnos nagyon alacsony a fájdalomküszöböm, így biztosan szükségem lesz érzéstelenítőre. CSak azt nem tudom, hogy milyet lehet kérni illetve milyet engedjek beadni? Kérem, akinek van tapasztalata, az írjon! A másik kérdésem, pedig, hogy mit tanácsoltok, hogyan lehet a legkönnyebben szülni? Állva, labdán ülve, fekve...stb? Első babámat várom, és nagyon tanácstalan vagyok. Sajnos a védőnő sem világosít fel, ezért kérem a segítségeteket!

Köszönöm szépen!


2011. aug. 25. 13:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát attól függ milyen gyors lesz vagy lassú a szülésed.Ha gyors, akkor epidurálisra esélyed sincs, mert annak ki kell mennie mire megindulnak a toló fájások.

Én fekve szültem, nem is volt más választásom.

Én úgy tudom, hogy a gátmetszést nem te választod..ha a szülésznő úgy látja, hogy vágni kell, akkor vágni fog, mert különben repedsz!De akkor hidd el ez lesz a legkevesebb bajod!!!

Én azt javasolnám, hogy menjél be abba kórházba ahol szülni fogsz, és a szülészeteken szokott lenni szülőszoba látogatás, és ott szerintem fel tudnak világosítani a lehetőségekről!

Könnyű szülést!!! :)

2011. aug. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
Nézd, szerintem érzéstelenítőt kérni felesleges. Nekem is alacsony a fájdalom küszöböm, de mégis itt vagyok, kibírtam. Szerintem ha annyira akarsz, akkor EDA-t kérj ne epidurálist (ezt gerincbe adják). Az, hogy hogy a legkönnyebb, egyénenként változó, de szerintem max. 1-2 helyen engedélyezik a másféle azaz a félig ülő pozícióban lévő ülést. Állva, labdán biztos, hogy nem szülhetsz.
2011. aug. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Azt majd igazán ott az adott helyzetben tudod eldönteni,hogy hogy kényelmes neked.A labda jó,én szerettem.Sok helyen lehet már vízben vajúdni,vagy zuhanyozni,az is kellemesebbé teszi.Amég két ujjnyira vagy nyitva addig csak gázt kaphatsz,amitől kába leszel,de érzed a fájást.Az epidurálissal én tudtam aludni,nagyon jó volt.Gátmetszést meg nem igazán lehet kérni nem kérni,mert ha szükségét látják,akkor vágnak.Azt kérheted,hogy esetleg próbálják meg a gátvédelmet,de első babánál ritka ha nem vágnak.A vágásnál enyhe égő érzést érzel,de ennyi.Én ülve akartam szülni,de több mint egy napos vajúdás után már örültem,hogy a lábam tudom fogni kitolásnál.Én is elterveztem,de rá kellett jönnöm,hogy majd ott el válik.az érzéstelenítésről ott elmondanak majd mindent a szülőszobán.Az epidurális kb 20 perc mire hat,addig nem szabad nagyon mocorogni.Én annyira elzsibbadtam,hogy az egyik lábam a doki adta a kezembe.
2011. aug. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

*szülést, nem ülést :D

Azt kihagytam, hogy persze mindehhez jó busásan megfizetett fogadott doki kell. A gátmetszést pedig nem te választod, mondhatod a szülésznőnek, hogy azt szeretnél és ha véletlen gátvédelem párti akkor lehet, hogy szerencséd lesz. Én azt mondom, a metszés sokkal jobb. Lehet, hogy pár napig nem tudsz rendesen leülni, vagy menni, viszont abból másfajta bajod nem származik. Míg ha gátvédelemmel szülsz repedhetsz, illetve utána erős intimtornára van szükség.

2011. aug. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

Ezt annyira nem lehet am megtervezni! Teljesen mindegy ki mit mondd, halgass a dokikra es a noverkekre, ok majd diktaljak a tempot. Ha elindul, azonnal korhaz. Hidd el, fel fogjak ajanlani hogy adjanak epiduralist ha mar szetuvoltotted magad. Attol meg erezni fogod, hiaba adjak, csak elviselhetobb lesz. A tolofajasoknak pedig szerepe van. Ott lesznek, segitenek, ha kell radkonyokolnek, vagy vakumot hasznalnak. Mindenkeppen vagnak, nem fogjak bejelenteni, de ezt akkor mar nem erzed. Utana viszont sokaig. De a babadra fogsz figyelni es nem arra hogy mi sajog hetekig, honapokig.

Csak fekudj hanyatt es nyomd ki a babot. A fajasok arra kenyszeritenek, hogy nyomj, egyszeruen nem tudsz mast csinalni.

Ugysem ugy lesz ahogy eltervezted.

Valami mindig kozbejon.

Ha a doki fel akarja gyorsitani mert sokaig vajudsz, azonnal mondj igent, mert a kicsidnek teszel rosszat ha meg varni akarsz.

Ez csak egy oxitocin injekcio, onnantol fogva minden 2-1 percben lesz 60 masodpercig tarto fajas, aztan szunet. Olyan, mint amikor a farokcsontod szet akar repedni. Olyan eros medencefajdalomra szamits, tudod, amikor korizol es a popsidra esel a jegen es az irtora faj. Na olyan, csak sokkal erosebb.

Furcsa, a tolofajas meg visszater enyhebb formaban a szules utan is...ez valami pszichologiai fajdalom csupan, hiszen nyilvan nem szulsz mar akkor, de a csont rendezodik vissza, kozben pedig ugye a mehbol es a huvelybol szivarog a ver es folyas. A vagas az tud fajni, az idojarast meg fogod erezni utana, de ahogy irtam, a kicsid ott lesz es folyton ott lesz, igy egyszeruen nem hangyhatod el magad, neki csak te leszel az anyja es terad lesz a legnagyobb szuksege.

Ugyes legy, mindenkeppen halgass a dokira, akarmit is ker, hogyan lelegezz, hogyan nyomj, uvolts nyugodtan, aztan pedig udvozold a kis gomfejut miutan letisztitottak es megvizsgaltak.

2011. aug. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az EDA és az epidurális egy és ugyanaz.
2011. aug. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves Anyukák!


Köszönöm a válaszokat! Hál'Istennek olyan dokim van, akinél minden megengedett, ami belefér. Akár labdán is szülhetek...csak még mindig nem lettem okosabb, ami az érzéstelenítőt illeti...A gátmetszést mindenképpen kérem a javaslataitokra!

Köszönöm!

2011. aug. 25. 13:53
 8/10 anonim ***** válasza:

Van, ill. lesz fogadott orvosod, szülésznőd? A kórház, ahol szülsz, mennyire támogatja az alternatív szülést?

Alapvetően ezek a kérdések, mert ha egy "hagyományos" szülést pártoló helyre mész, akkor ott nem sok kívánságod lehet sajnos.

Ha van orvosod,akkor a fájdalomcsillapítást vele beszéld meg.

Gátvédelmet szerintem kérj, ha a szülésznő járatos benne.

2011. aug. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%

Két helyen szültem. Vajúdni ahogy jól esik mind a két helyen. Az első szülésem 18óra volt, fájdalomcsillapítás nem volt, max a meleg fürdő, szóval majd 6órát áztam a kényelmes kádban, de a kitolást az ágyon, mese nem volt.

Gátvédelemmel indult, irinyópirinyó metszés lett(én kértem, szülésznő szerint meglett volna minden nélkül, csak nekem nem kölcsönzött erőt). Nem volt vészes se akkor, a gyógyulás se később, max kellemetlen amíg a varrat nem esik ki.

Második szülés 19hónappal később másik kórházban 2óra alatt, elvben adnak szülés könnyítőket amit gondolnak, nekem időm se lett volna kérni, mire lélekben felkészültem, jön a neheze kerek szemmel közölte a szülésznő, hogy nagyon gyorsan csattogjak vissza a szülőágyhoz, hozza a dokit, mert a burok bármikor elpattanhat, elhagyom a kicsit... Sétálva "táncolva" vajúdtam, rendszertelen fájásokkal(kiegyeztünk egy átlagos 5percesekben), ott is szülőágyon olyan félig ülő-fekvő pózban ment a kitolás(ha akartam "felültem" ha akartam lazítani ledőltem). Gátvédelemmel indult, a doki szerint a pici buksija nem jó szögben volt, repedtem volna, ő meg utál varrni, így rábíztam magam és lett megint egy tényleg hangya méretű vágásom. 6nap után kivette a varratokat onnantól egyáltalán nem éreztem az alfelemen, hogy szültem, előtte csak szúrtak a varratok.

2011. aug. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:25


Mázlista :D


Hasonlót akarok

36+

2011. aug. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!