Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen érzéstelenítéssel...

Milyen érzéstelenítéssel szülni? Fáj mikor az érzéstelenítőt beszúrják a hátadba? Mettől meddig tart a hatása? Mikor adják be egyáltalán? Tudsz így nyomni, vagy azt sem érzed, hogy mikor kell? Hogy jön ki így a baba?

Figyelt kérdés

Még messze vagyok a szüléstől, igazából még terhes se vagyok, de mindenképp szeretnék jól informált lenni, mire arra kerül a sor, mert nem akarom, hogy tudatlanságom miatt befolyásolható legyek. Családban volt már sima szülés és császár is, de érzéstelenítéses nem.

Amúgy leginkább olyanok válaszát várom, akik alacsony fájdalomküszöbbel rendelkeznek, mert én ugyan egy injekciót/vérvételt simán kibírok, de ezt a hátba adott szurit a filmekben annyira keservesen élik meg az emberek, hogy már ettől is félek :)


2011. jún. 8. 09:37
 1/9 anonim válasza:
Engem császároztak, gerincbe kaptam érzéstelenítőt, azt hittem csak egy helyi zsibbasztó és majd utána jön az igazi, szóval egy csipésnél többet nem éreztem. Utána elkezdett hangyázni a lábam, rá egy percre már nem éreztem abszolut a lábaimat és a hasamat sem, csak azt hogy néha ráncigálnak.A mütét után 3-4 órával kezdett helyrejönni a lábam.Természetes szülésnél nem tudom mi a helyzet.
2011. jún. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha bármilyen érzéstelenítőt szeretnél, akkor azt időben beszéld meg az orvosoddal, mert lehet, hogy ő természetes szülés párti, és akkor csak szükség esetén adnak bármit.


Egyébként azt mondják, hogy epivel hosszabb a szülés, ráadásul úgy kell időzíteni a hatását, hogy a kitolási szakaszra elmúljon, különben nem érzed, mikor kell nyomni a babát.


Én eddig kétszer szültem, teljesen fájdalomcsillapítás nélkül. Az első alkalommal volt, hogy azt mondtam, hogy mindegy hogy mit, de bármit és azonnal adjanak, de akkor már majdnem a kitolási szakasznál voltunk, így elhessegették az ötletemet.

2011. jún. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kitolási szakaszra elmúlik??? Akkor meg mi értelme? Tudom hogy a fájások is fájnak, de nekem akkorra kéne fájdalomcsillapítás, mikor jön a baba, repedek/vágnak, varrnak, stb. Akkor ez ezek szerint így nem működik?
2011. jún. 8. 10:12
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem 3* adtak eddig gerincérzéstelenítőt, de az első egyáltalán nem fájt,a második is inkább csak kellemetlen volt!A 3. az egy kicsit fájt, pedig akkor már rutinos voltam... :) De egyáltalán nem belehalós érzés :)

Mondjuk ezeket bokasérüléseknél kaptam


Amúgy szültem is, de simán érzéstelenítő nélkül!Mondjk én oxit sem kaptam!

Nekem is volt egy pont a szülésnél, hogy szóltam a szülésznőnek, hogy inkább mégis gondolkodjunk el a fájdalomcsillapításon (én kötöttem ki a szülés előtt, hogy nem szeretnék, de ha kérek közben akkor kapok), de akkor már azt mondta, hogy bírjam ki mert ki vagyok tágulva,kb két fájás és jön a kisasszony!Igaza volt, és nem bánom, hogy nem kaptam semmit!Nem voltam utána kába,hanem úgy fel voltam dobva...Én már a szülőágyon ültem :)

Én jobban örülök, hogy teljes valójában meg tudtam élni a szülést és alig várom, hogy újra átélhessem, amennyiszer csak még lehet :)


Másfél éves kislány anyuja

2011. jún. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A vége teljesen másként fáj, valahogy kevésbé és sokkal elviselhetőbben, mint az eleje. Bár ez az én tapasztalatom, és én fájd.csill. nélkül szültem mindkétszer, nem tudom, hogy aki epit kap, hogy éli ezt meg.


A vágás aztán a varrás előtt - ha van - helyi érzéstelenítő injekciót kapsz, amit észre sem veszel.

2011. jún. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia! Alacsony fájdalom küszöbű vagyok én is!

Baba nagy volt én vékony és keskeny csípővel megáldott.

Epidurálissal szültem. Az volt a rossz, h 2 fájás között szúrták be és "domborítani kellett" a hátamat, ami olyankor nem könnyű. Nálam nehezen indult a tágulás azt mondták, h ez jót tesz annak is. A kitolási szakasz nagyon fájt így is. Mások pont azt mondták, hogy ha valaki kap gerincbe érzéstelenítőt akkor nem fáj annyira az sem (nekm fájt ahogy próbált a csonton átbukni a baba buksija). Szóval infó pre-kontra van bőven.:) Amúgy mikor beadják egy pillanatig fáj, de utána kellemes és zsibbasztó érzés, mint egy pohár pezsgő után a szülinapi köszöntésnél. :)

2011. jún. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amitől te tartasz, vagyis a vége, a kitolás, vágás, varrás, már annyira nem vészes dolog. A kitolásnak én legalábbis örültem, mert éreztem, lassan vége, aktívan részt vehettem a dolgokban, ez nagyon sok erőt adott. A vágást fájáskor csinálják, egyáltalán nem lehet érezni, a varrás előtt pedig helyi érzéstelenítő szurit kapsz, ami nem vészes, ami után a varrás sem fáj, csak érezni, hogy matatnak.
2011. jún. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hű, hát kaptam ilyen meg olyan infót is :) Igazából nem nyugodtam meg, de majd csak túlélem valahogy. Mindenesetre köszönöm a válaszaitokat.
2011. jún. 8. 10:38
 9/9 anonim ***** válasza:
Ahogy beadják, az nem fáj, csak a lidocainos szurit érzed, ami csak egy csípés. Nekem nem mulasztotta el a fájásokat, nem tudom megítélni, első szülés, de abból a szempontból jó volt, hogy odalent nem éreztem semmit és a kitolásnál sem, de tudtam nyomni, mivel a fájásokat éreztem, csak azt nem éreztem, hogy jön ki a baba. Nekem ez volt a reményem, az eda, mert nagyon félek a fájdalomtól, nekem is nagyon alacsony a fájdalomküszöböm. Nagyon fájt, de 1 hét múlva már elfelejtettem és most szeretnék még egy kisbabát:) Ezen át kell esni, túl lehet élni. Az eda pedig jó, hogy van, de nem hatott annyira. Ilyenkor nem érzéstelenítenek el teljesen, azt a császárnál szoktak, másrészt pedig, általában oxitocint is adnak mellé, ettől meg jó nagy fájásai lesznek az embernek, úgy tudom az eda plusz oxitocintól tudnak felerősödni a fájások még jobban, mint a sima oxitocintól. Én is azt kaptam sajnos...
2011. jún. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!