Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy van most a törvényi...

Hogy van most a törvényi szabályozás, valóban nem fogadhatom fel azt az orvost a szüléshez, akihez magánrendelésre járok?

Figyelt kérdés
Valamint szülésznőt sem lehet fogadni? Elsősorban miskolciak tapasztalata érdekelne.

2021. jún. 13. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Igen. Ügyeletbe lehet szülni csak.
2021. jún. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%
Kórházfüggő. Van, ahol most is megteszik, hogy szólnak a fogadott orvosnak, de van, ahol nem mehet be a doki műszakon kívül, így oxitocinos indítással/programcsászárral előre egyeztetett időpontban zajlik a szülés.
2021. jún. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem miskolci vagyok, de másfél hónap múlva szülök. Facebook csoportokban egyre többször látom, hogy - állítólag - ha az orvos magánrendelésére jársz, és bent van az orvos neve a kiskönyvedben, akkor mehetsz abba a kórházba szülni, ahol ő dolgozik és - megint csak állítólag - az orvos is be fog menni. Hogy ez a valóságban hogy működik, szerintem még senki nem tudja, mert ha jól emlékszem, aki március előtt már az orvoshoz járt magánba terhesgondozásra, azokra az új törvény nem vonatkozik. Sóval még nem nagyon szült olyan, akinek utána ett magánban orvosa.
2021. jún. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem ugyan volt már egy császárom 18ban, most újra babát várok és Miskolcon fogok szülni ismét. Én kérdeztem a dokim, előző prog.császár miatt 70%, hogy ez is az lesz és a doki miatt bízom is benne. Szülesznőt nem lehet fogadni jelenleg csak akkor ha a dokidnak úgymond van szülesznője, párban szoktak dolgozni (egyik ajánlja a másikat) akkor vele együtt úgymond felkérheted de másképp sajnos nem. Nem igazán szaladnak most be a fogadott dokik spontán szüleshez ☹☹☹ előre félek, hogy így 1 biztos pontom sem lesz ha netán nem úgy alakul a dolog ahogy elterveztük. Mert ugye ember tervez, isten végez.
2021. júl. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!