Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire etikus és törvényes,...

Mennyire etikus és törvényes, ha anyaként megszabod hogy x gyereked vegetáriánus lesz, és X pedig ilyen étrendben fog felnőni?

Figyelt kérdés
Tehát a gyermekeid születésétől fogva szabályozod a gyermekeid étrendjét.

2020. dec. 28. 18:00
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
24%

Miért, ha vega valaki szerinted külön fog főzni a gyereknek?



Ha a gyerek minden szükséges tápanyagot megkap, akkor semmi gond nincs vele.

2020. dec. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
61%

Nézd, erre a kérdésre úgyis azt fogja válaszolni a sok álszent, hogy szemét dolog, de az az igazság, hogy egy gyereknek mindig a szülei szabályozzák az életét minden területen.


És most ilyen alapon mennyire etikus egészségtelenül etetni a gyereket, állandóan fehér lisztes cuccokkal, mindennapos nasiztatással, édes reggelivel, vegyszeres meg tartósítószeres cuccokkal?


Mennyire etikus megszabni, mennyit találkozhat a kis barátaival, mikor kell lefeküdnie aludni, megkeresztelni és kifúrni a fülét?


Azt gondolom, még különösen olvasottnak sem kell lenni ahhoz, hogy az ember tudja, normális vegetáriánus táplálkozás az égvilágon semmi egészségügyi problémával nem jár, meg nem hal bele senki, hiszen évezredek óta egész kultúrák élnek így.


Sokan jajonganak, hogy elvennék a vegetáriánus szülőktől a gyereket, na most erre azt mondom, én meg a kövér gyerekeket venném el a szülőktől, akik úgy etetik őket, hogy ezzel mindenféle egészségügyi problémájuk legyen...

2020. dec. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
32%
Mert aki hussal eteti az nem szabalyozza?!
2020. dec. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
77%
Számomra ez olyan, mint a vallás. Nem gondolom, hogy a gyerekre kéne erőltetni saját hitvallásunkat az élet minden területén, majd ő eldönti felnőttként, hogy vegetáriánus akar-e lenni vagy sem. Addig viszont joga van megkapni minden, a fejlődéséhez szükséges tápanyagot, így a húst is.
2020. dec. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
61%

Azt meg hozzatennem, hogy vegetarianus csaladban nottem fel es siha semmilyen egeszsegugyi problemam nem volt! Orvosnal 12 eve voltam utoljara.

En nem vagyok vegetarianus, de ritkan eszek hust. Egy bizonyos kor utan, a gyerek azt eszik amit akar- vagy amit maganak el tud kesziteni.

Ez van.

Tudod ez olyan mint a keresztelo. Ki kerdezi a gyereket rola? A szulo dont, a gyerek pedig majd eldonti, hogy mennyire lesz vallasos..


Ez amugy egy sokadik provokativ kerdes, ahol mindjart egymasnak esnek a valaszolok, mivel a tema atmegy a "vajon melyik az egeszsegesebb eletmod"? kerdesbe...

2020. dec. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
79%
Ugyanannyira, mint a vallásra vagy ateizmusra nevelni, kiválasztani az óvodáját, az iskoláját, a ruháit, a környezetét.....
2020. dec. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
54%
Nem nagyon etikus.
2020. dec. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
27%

Az a fő probléma a kérdéssel, hogy a 4-es válaszolóhoz hasonló egyének egyszerűen olyan tanulatlanok vagy járatlanok a témában, hogy folyton nyomják ezt a "szükség van a húsban lévő tápanyagokra"-jellegű szöveget, miközben náluk ezerszer okosabb táplálkozáskutatók, akik már évtizedek óta foglalkoznak a témával, ezerszer megcáfolták ugyanezt.


Mert ugye ha a vegetarianizmus veszélyeztetné egy gyerek fejlődését, akkor igen, egyértelműen azt lehetne mondani, nem etikus dolog megvonni tőle a tápanyagot. Ha túllépünk ezen a fals állításon, akkor onnantól kezdve már más szinten lehet vitatkozni arról, etikus dolog-e vagy sem.

2020. dec. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
52%

#8

(Nem én vagyok a 4-es.)

Pedig szerintem kell -még ha csak minimális is- a gyermekeknek a húsfogyasztás.

Nekem pl. volt szerencsém egy vegetáriánus testvérpárhoz (8 és 11 évesek voltak).

5 perc után még egy vadidegen is megállapíthatta volna,hogy szintr minden téren el vannak maradva a beszédtől kezdve.

2020. dec. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
19%

4!


A vallásos embernek alap, hogy hisz, az az élete, nem tudja nem vallásosan nevelni a gyereket.

2020. dec. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!