Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Létezik törvényi szabályozás...

Létezik törvényi szabályozás arra nézve, hogy ki lehet veled szülésnél?

Figyelt kérdés
Az első babámat Veszprémben szültem, a férjem nem engedték be, csak a kitolás utolsó 5 percére. A szülésznő volt, hogy egy óráig rám sem nézett. Nagyon egyedül voltam, rossz volt! A második vajúdást szívesebben "csinálnám" társaságban:) nincs valami erre vonatkozó törvény, amivel példálózhatnék? Vagy egyszerűen szüljek máshol?
2009. nov. 21. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Egészen biztosan van valami, mert én már több helyen olvastam, hogy a szülő nőnek joga van egy! kísérőhöz, aki 18 év felett kell, hogy legyen. Ezt nagyon érdekesnek tartom, amit írtál, ilyet még sehol nem hallottam. Azt hittem mindenhol evidens, hogy apával szülünk. Olyat is ismerek, akinek az anyukája volt bent... CSászármetszés alatt is! Uzsoki kórházban szültem egyébként.
2009. nov. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ja, hát én is azt hittem, hogy a 21. században ez már evidencia, de sajnos az a tapasztalatom, hogy nem:(Pedig tényleg nem zavart volna senkit a férjem, az egész rohadt szülészeten én voltam egyedül, mégis kiküldték a folyosóra, én meg a fal túloldalán egyedül vajúdtam... Úgyhogy ha valaki tudja, hol nézhetnék utána ilyen törvénynek, légyszi szóljon! köszi!
2009. nov. 21. 13:36
 3/9 anonim ***** válasza:
Én a bajcsyba szültem 18 hónapja. Velem a párom,a bátyám,meg anyukám is ott volt, a vajúdásnál. Nekem nagyon jo volt hogy ott voltak velem,és rengeteget röhögtettek vajúdás közbe,a doki azt mondta hogy ilyen első szülést még nem látott hogy valaki 1 perces fájásokkal nevető görcsöt kapott.Sajnos a szülés kb 5 perc volt, a párom meg a bátyám kimentek egy cigire,én az alatt megszültem,és így anyu volt velem.
2009. nov. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is bent volt a férjem végig. Tőle meg sem kérdezték, hogy ott akar e lenni, automatikusan húzták rá a ruhát. A szülés közben anyukám is befutott, bár ő az ajtó előtt várakozott, viszont unokáját megmutatták neki még a fürdetés előtt. Aztán mikor a megfigyelőbe feküdtem oda már ő is bejött. Mondjuk ahol szültem az a kórház "baba barát kórház" és erre büszkék is.
2009. nov. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia


Ez Veszprém...


Első babámat Komáromban szültem, és ott apuka jelen lehetett. Nálam már csak a szülésre ért oda, mert éjjel szültem, bent feküdtem már. De a többi kismamával az apuka is vajúdhatott:)

Nekem a szülésznők mondták, hogy törvény/jogszabály írja elő, hogy 1 személy veled lehet szüléskor.


Most Veszprémben fogok szülni. Egy apás szoba van, ahova tényleg csak a végére mehet be apuka. Nem értem miért? Hisz a vajúdáskor van a legnagyobb szükség egy lelki-testi támaszra. De ha az apáss szoba foglalt, a csoportos szobába nem mehet be még a végére sem...

Utálatos, hogy egy megyei kórházban 1 szoba van apukának, és oda is csak a végén mehet be! Pedig nagyon jól tudják, hogy manapság a legtöbb kismama apával/családtaggal szeretné átélni a szülés minden kínját-örömét.



Én az első babámat a 20.héten szültem. Annyira törődtek velem, hogy 20 óra alatt ha 6 óránként rámnéztek. Amúgy tök egyedül voltam. Amikor meg először elfolyt a víz, úgy kellett csengetnem egy szülésznőért... Utána meg 4 óra múlva amikor tolófájásaim lettek, hiába csengettem 10 percig, nem jött senkisem! Csak utána... és miért? mert az összes személyzet az apás szülésnél volt.


1 hetem van már csak hátra szülésig. Magától a szüléstől nem félek, csak attól, ami akórházban várni fog rám...

2009. nov. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok...


Az első babámat a 20. héten Veszprémben szültem...

2009. nov. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

utolsó ismét....


ezt találtam:


1997. évi CLIV. törvény az egészségügyről


II. Fejezet


A BETEGEK JOGAI ÉS KÖTELEZETTSÉGEI


A kapcsolattartás joga


(5) A szülő nőnek joga van arra, hogy az általa megjelölt nagykorú személy a vajúdás és a szülés alatt folyamatosan vele lehessen, a szülést követően pedig arra, hogy - amennyiben ezt az ő vagy újszülöttje egészségi állapota nem zárja ki - újszülöttjével egy helyiségben helyezzék el.



link:

[link]



Bár, szerintem Veszprémben lobogtathatjuk ezt...

2009. nov. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnos, ha a kórház felszereltsége ilyen rossz, hiába jössz a jogaiddal. Nem az ott dolgozó személyzet tehet róla. Sajnálom, tényleg rossz egyedül szülni.
2009. nov. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a linket!

Azért majd bepróbálkozom vele! Persze nem vagyok egy veszekedős fajta, de szerintem egy udvarias kérdésben megkérdezhetem, hogy akkor miért nem jöhet be apuka???


Na azon meg extra kiakadok, hogy eszerint ahhoz is jogom van, hogy a gyerekem végig mellettem legyen, ha egészséges! Na Veszprémben ez sem nagyon valósul meg...

2009. nov. 23. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!