Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Magánkórházba lehet vinni...

Magánkórházba lehet vinni szülési tervet? Ha igen, lehet rá számítani, hogy ha egészségügyi okok nem befolyásolják, akkor megvalósulnak a kérések?

Figyelt kérdés

Ilyesmikre gondolok, hogy szülhetek-e olyan testhelyzetben, ami kényelmes lesz, vagy ott is kötelező a háton szülés?

Lehet-e kérni, hogy ne vigyék el azonnal a kisbabát, hanem lehessen aranyóra?

Méhlepényt szeretném ha magától jönne ki és ne szedjék ki (kivéve ha egészségügyileg indokolt).

Esetleg ne vágják el azonnal a köldökzsinórt (ennek még utána kell járnom, hogy van-e értelme ilyet kérni, csak hallottam, hogy van ilyen is).

Az ilyen kéréseket úgy tudom a szülési tervben szokták megfogalmazni.

Magánkórházra 1 millió forintot kell számolni. Ebbe az árba az ilyen dolgok is beletartoznak? Vagy pontosan ugyanolyan, mint a közkórház csak 1 milláért?


(8 hetes terhes vagyok, első baba, 0 tapasztalat :)



2021. júl. 1. 10:14
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
70%
Magánkorházban fizetsz a különböző szolgáltatásokért, nem kérésre megy a dolog, ezek az extrák be vannak árazva.
2021. júl. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
77%
Ezt mind meg lehet beszelni, a beszélgetés végén pedig majd közlik, hogy az eredeti 1milla helyett 1,5 lesz a vége.
2021. júl. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

A pécsi magánklinika van hozzánk a legközelebb, a honapjukon egy összegű csomag van feltüntetve.

Írok nekik e-mailt, hogy van-e lehetőség személyes konzultációra, de az még min 2 hét, mire oda eljutunk (pont most indulunk nyaralni).

Addig viszont reméltem, hogy van itt olyan, akinek van magánkórházas tapasztalata :)

2021. júl. 1. 10:24
 4/27 anonim ***** válasza:
92%
Ezek nem csak magán úton elérhetők. Aranyóra majdnem mindenhol van, pld. szülőszék is sok helyen, a méhlepényt meg sehol sem szedik ki, ahhoz műtétre lenne szükség, ami ritka.
2021. júl. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Ezek egy normális klinikán is elérhetőnek kellene lennie.

(Köldökzsinór: pulzálás után kell elvágni, mert ami még benne van az a baba vére.)

2021. júl. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Ezek már sok kórházban alapnak számítanak. :)
2021. júl. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

A közkórházban ilyen szempontból nem bízok meg, hogy ha előre meg is beszéljük a dolgokat, az bárkit érdekelni fog szülés alatt.

De ha ez magánkórházban is így megy, akkor meg teljesen mindegy hol nem foglalkoznak velem :D akkor nem fizetek ki ennyi pénzt.

2021. júl. 1. 10:37
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg ne vágják el azonnal a köldökzsinórt (ennek még utána kell járnom, hogy van-e értelme ilyet kérni, csak hallottam, hogy van ilyen is).


Ez azért jó, mert a sok vér még a méhlepényből a babába megy, és kevesebb eséllyel lesz később vérszegény.

2021. júl. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Én ügyeletben fogok szülni, a szülésfelkészítőn az általad felsorolt összes kérdés elhangzott, mindre van lehetőség államiban is, szóval nem hiszem, hogy magánban ne mondhatnád meg, hogy pl milyen pózban akarsz vajúdni.
2021. júl. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
95%
7-es A magánkórházban is ugyanúgy előfordulhat, hogy leírsz mindent, de az élet felülírja.
2021. júl. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!