Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan indult meg a szülésed,...

Hogyan indult meg a szülésed, és könnyen meglett a picur?

Figyelt kérdés
2010. aug. 27. 17:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Első babámat szültem 26 évesen, most 3 hónapos. Császár lett volna a bizttonság kedvéért a szemem miatt(nagyon vakegér szindróma), de annyira gyorsan jött, hogy nem volt rá idő. Vajúdás 5 óra, indultunk volna a műtőbe, kaptam az epidurált és 10 perc alatt meglett. Ne félj, túl lehet élni:))
2010. aug. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Reggel hatkor arra ébredtem,hogy keményedik a hasam,meg egy kicsit fájdogál menzi szerűen,egyszer csak úgy éreztem mintha valami kicsit folyna,fel akartam kelni és végigfolyt a lábomon a magzatvíz.Mentővel bementünk a kórházba,kaptam oxitocint és másfél óra múlva már babáztam,ráadásul nagyon enyhe fájásaim voltak.

Üdv,10 napos baba anyukája.

2010. aug. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Bementem NST-re és mondta a dokim, hogy repedt a burok kb.12 órája szivárgott a víz! 10 óra alatt lett meg!
2010. aug. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem 23,5 óra alatt lett meg a kislányom. Éjszaka fél 1 kor elment a magzatvizem, fél 2 re a kórházban voltunk. Előkészítettek, hátha.....igaz még csak 1,5 ujjnyira voltam nyitva. Reggel 6kor semmi, délben semmi, este 5kor semmi, fél 7 kor úgy gondolta a doki, hogy mostmár illene vmit produkálni. Akkor kaptam oxitocint, és 23:48kor bújt ki vákuumal az én gyönyörá kislányom. Hosszú szenvedés és nagy fájdalom volt, de nagyon megérte. Érte átélném újra. 15 hós kislány anyukája
2010. aug. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok, 20 évesen szültem, első baba
2010. aug. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
nekem levált a lepény és elöntött a vér.amint beértem már toltak is császározni.36 hetes voltam.most is 36 hetes vagyok, remélem most jobb lesz :)
2010. aug. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

nekem az 1.szülésem 40+2hétre fájásokkal indult.kb este 7től voltak egyenletes 10-8-6-és 5-4percesek.mikor már 1órája rendszeres 5percesek voltak,bementünk a kórházba,pont éjfél volt.hajnali 3kor burkot repesztettek és 6:42kor (sajnos nehezen tágultam),vacuummal megszületett a fiam.

majd a 2.is fájásokkal indult,igaz 41+2hetesen végül is indították.reggel NST,mondták másnap reggel jelentkezzek a szülészeten,mert indítani fognak.este fájásaim lettek,mikor már 5percesek voltak,mentünk a kórházba,éjjel 11re értünk be.nem akartak erősödni,sűrűsödni a fájások.hajnalban kaptam egy NO-spa injekciót,ettől szinte teljesen elmúltak a fájásaim,amik olyan 10percesekkel indultak másnap reggel.majd 9:35kor bekötötték az oxitocint,és kb délben burkot repesztettek,és 13:20kor megszületett a 2.fiam.

a 2.fájdalmasabb volt,de jobban ment,mert tudtam mire számíthatok.és itt már a 36.héttől ittam a málnalevél teát,míg az 1.-nél nem

2010. aug. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyik reggel tök nyugisan mentünk a vizsgálatra (már túl voltam 2 nappal a kiírt időn). Doki megvizsgált és már vittek is a szülőszobára, kislányom belepiszkított a magzatvízbe.... Oxitocin és 5 óra alatt meg lett a kislányom! :)
2010. aug. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2x indult meg a szülésem. 1x magától a 32. héten amikor is visszatartották aztán a 42. héten mikor túlhordás miatt indították. Az elsőnél 2 ujjnyira nyíltam ki, fájt, de nem volt olyan vészes mint amit indítottak. Zselével és oxitocinnal is indítottak 3 napon keresztül szenvedtem, de csak nem akartam tovább nyílni és így 2 perces fájásokkal toltak a műtőbe és megcsászároztak. Maga a műtét kb. 25 perc volt. Szóval könnyen is meg nehezen is lett meg a baba, attól függ melyik oldalról nézzük :D
2010. aug. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Délután 1-kor tágulási vérzéssel kezdődött az egész.

Bementünk a kórházba, 3cm tágulást mért a szülésznő, a ctg nem mutatott különösebb elváltozást, bár fájások már voltak, így hazaküldött. Este kilenckor hívtuk a mentőt, akkor már 5 percesek voltak a fájások már jó ideje. Fél 10-kor kerültem a szülőszobára burokrepesztés után (7cm-re voltam kitágulva). A szülésznő még órákat jósolt, mire megszületik a baba, ahoz képest 50perc mulva már anyuékkal beszéltem, hogy milyen szép kisfiam van.:) A doki mondta is, hogy ez extra gyors szülés volt így elsőre. Nagyon gyorsan lezajlott minden, engem nem viselt meg, de a kisfiamnak ambuballonos befújást adtak, mert nagyon legyengült, ez a hátránya a gyors szülésnek. Ami a legjobban bánt, hogy nem kaphattam meg szoptatni, csak reggel, mert elvitték melegedni inkubátorba. Gyors fényképezkedés és reggelig nem is láttam.:((

2010. aug. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!