Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mitől lehet, hogy rendben...

Mitől lehet, hogy rendben halad a tágulás de nem alakul ki tolófájás és nyomási inger?

Figyelt kérdés
Előfordulhat, hogy emiatt vákuumoznak meg valakit? Mi az oka, hogy nem alakul ki tolófájás a végére és nem tud a szülőnő nyomni?
2021. júl. 27. 13:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nővérem járt így huszon éve. Túlhordott terhesség. Nem érezte a tolófájásokat, vákummal született a fia. Nem derült ki, mitől volt. Rá 3 èvre rendben zajlott a màsodik szülés.
2021. júl. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Előford egy èlettani szünet tàgulàs ès kitolàs közt. Kòrhazban ezt sokszor türelmetlenek kivàrni (vagy nem is tudnak ròla)
2021. júl. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a fiamnál nem jöttek tolófájások, sőt a végére semilyen fájások, a doki azt mond lebontja a szervezetem az oxitocint hiába adják. A végén a doki tolta ki fentről egy kis fájásra 4.5 kg os volt a csepp gyermek.
2021. júl. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy mi történne egy ugyanilyen helyzetben ha a középkorban lennénk, ahol még nem voltak ilyen fejlett orvostechnikai eszközök. Tehát ezek szerint ez nem ritka jelenség ? És ilyenkor mi megy végbe a szervezetbe, hogy nem tudja befejezni magától a szülést ? Nagyon érdekelne..!
2021. júl. 27. 15:49
 5/17 anonim ***** válasza:
Nekem pont fordítva volt. Voltak tolófájások, de csak 4 centire tágultam. A szülőcsatornában akadt el a fiam, akkor hozták a vákuumot. Nyomni meg már azért nem tudtam, veszettül kiabáltam, mint egy hiéna és semmi erőm nem volt a végére.
2021. júl. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom ... :-( remélem megértőek voltam veled a szülőszobán ! Elképesztő fájdalom... tudom ... :-(
2021. júl. 27. 15:56
 7/17 anonim ***** válasza:
#5-ös vagyok. Sajnos nem, rengetegszer rámripakodtak, hogy maradjak már csendben. De nem bírtam. Markoltam az ágy szélét, a férjem karját (annyira, hogy mikor 4 nap múlva mentünk haza, még ott volt a nyoma) és mikor már nem bírtam, kieresztettem egy-egy üvöltést. Sajnos nem voltam elég okos, hogy nézzek szülésfelkészítő-, vagy légzésgyakorlatokat...
2021. júl. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Megszeretnélek nyugtatni, hogy nem ezen múlott. Nagyon nehéz ilyen fájdalomban azokat a gyakorlatokat csinálni és fókuszált maradni. Egy bizonyos ponton túl már annyira fájsz, hogy képtelen vagy gondolkodni és uralkodni magadon! Semmit nem csináltál rosszul !!!
2021. júl. 27. 16:52
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem minden rendben haladt,viszonylag gyorsan,6 ora alatt kitagultam 9 ujjnyira..beontesre sem volt ido,majd elkezdtem nyomni allva,felfektettek es elmultak a tolofajasok...kaptam oxit,kiabaltak,h nyomjak,nyomtam veszettul,a feje bubja ki is bujt,a hajas fejbor,de hiaba nyomtam,beszorult a fiam...kiabaltak ram,h nyomnjak,mert esik a szivhangja..full beverzett mindket szemem,csukva voltak pedig...hiaba szedtem mely levegot,markoltam ra arra a cuccra,nem moccant..ekkor hoztak a vakumot,a masik doki meg konyokolte kifele belolem a majd 4 kilos babat...a koldokzsinor a nyakan volt 2x,nem engedte megszuletni...egy enyhe reszleges oxigenhiannyal megusztuk,kapott oxigent,mivel nem sirt fel,de rendben vagyunk,azota mar maszik,felall,ul,lassan lepeget s be nem all a szaja :) Nem tudom mi tortenhetett,sokaig hibaztattam magam,de mar orulok,hogy segitettel rajtunk es nem lett baja a babamnak...csak felek,mert szerettem volna neki par ev mulva tesot de ez nagyon visszatart,rettegek,hogy megint komplikaciok lesznek :(
2021. júl. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

9-es nagyon sajnàlom. Ismeretlenül us oofoznam azokat, akik ìgy elbantak veled. Ha nem fektetnek le, siman megszülted volna. Egy jòl menő folyamatba olyan könnyen es akkora kàrt okozva belenyúlnak. A hasbakönyöklès nagyon veszèlyes, ès karos. A nyakra tekeredett köldökzsinòr meg nem ritka ès nem veszelyes.

Règen, mivel nem volt màs vàlasztasuk, kivàrtàk a kitolas előtti szünetet. Kb olyan, mint a vihar előtti csend, a test felkèszül a nagy munkara.

2021. júl. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!