Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen az első szülés?

Milyen az első szülés?

Figyelt kérdés
Az első szülés 8-12 óráig tart, úgy hallottam. Folyamatosan megy a szülés, vagy vannak benne szünetek? Ha igen, milyen hosszúak, a szülés része milyen hosszú időközök? Egész végig fájni fog? Hogy éreztétek az idő múlását? Sokáig kellett utána pihennetek?

2021. júl. 27. 15:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
A szülés hossza igencsak egyén függő. A fiziológiás tulajdonságok és a lelki-szellemi hozzá állás is nagyban befolyásolja, hogy meddig tart. Ha megfelelő a tested alkalmazkodása a helyzethez és agyban is el tudod engedni a félelmeket és át tudod adni magad a szülés ősi ösztöneinek, akkor sokkal gyorsabb lehet, mintha pl. szűk a csípőd és mellé még rettenetesen félsz is és rá is görcsölsz az egészre.
2021. júl. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Fél nyolckor 10 perces fájásokkal keltem. Ezek 11 körül lettek 5 percesek. 14:20-kor a kezemben volt a fiam.

Fájások 1-1.5 percig tartottak, a két fájás között nem volt semmi (vagyis de, mert nekem ment a hasam közben).

Úgy a 3 perces fájásoknál, meg a kitolásnál éreztem, hogy meghalok, de az kb fél óra volt

2021. júl. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

Egyrészt ez mindenkinek más. Van aki "megússza" egy 4 órással, van aki napokig szenved.

A szülésnek több fázisa van, ennek olvass utána. A vajúdás alatt x percenként jelentkeznek fájások amik x ideig tartanak. Nekem pl 10 perces fájásokkal kezdődött ami pár másodpercig tartott. Ez azt jelenti hogy 10 percenként fájt egy nagyot mondjuk fél percig.

Ahogy közeledik a kitolás szakasz (amikor kitolod a babát) Ezek a fájások egyre sűrűbbek lesznek, és saját tapasztalat alapján egyre tovább tartanak.

Nekem a vajúdás 10 órán át tartott, az utolsó 2 óra kegyetlen fájdalom volt, abban a 2 órában már 2 percenként voltak fájások. A kitolás csak 1,5 óra volt, nekem az már nem fájt, inkább megkönnyebbült érzésem volt, de ez egyenként változik, van akinek a kitolás a rosszabb.


Egész végig fájt gyakorlatilag, de a vajúdás messze pokolibb szerintem. Az idő mulasat én nem érzékeltem, kB mintha 5 perc lett volna az a nap.


Szülés után volt az aranyóra, amikor baba anya apa együtt van egy picit, de utána engem küldtek zuhanyozni, majd fel a szobába, és hozták is a fiam, pihenni talán csak az az egy óra volt, illetve miután hazamentem 4 nap múlva, akkor pihentem, addig egy percet se.

2021. júl. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Ez egyénenként változó lehet. Vki pár óra alatt letudja az egészet, vki akár 24 órán keresztül is vajúdhat. Én 8-9 órát vajúdtam, lassan tágultam, az borzasztó volt. Ahogy sűrűsödtek a fájások, úgy volt egyre elviselhetetlenebb. Maga a szülés gyorsan ment, pár nyomás után kint volt a baba. Számomra a vajúdás ezerszer rosszabb volt, mint kitolni a gyereket.
2021. júl. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%

Mindenkinél más. A mi családunkban a nők a "hirtelenszülő" típusba tartoznak. Anyám éjjel 3-fél 4 körül kezdett folyamatosan wc-re járni, pár alkalom után apukám megunta, szólt nagymamámnak, azonnal bejuttatták a kórházba és én hajnali 4-kor már kint voltam.

Fiammal lassan csordogáló magzatvíz miatt mentem be pénteki napon, bent tartottak. Fájásaim nem voltak. Szombaton reggel 9-kor burkot repesztettek, 10.30-kor megszületett.


De nyilván nem ez az általános, viszont nem lehet előre tudni, hogy kinek milyen lesz. Hiába pontozták le sokan az #1 válaszolót, sokminden tényleg fejben dől el.

2021. júl. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
Nekem az első fájástól a legvégéig 12 óra volt. Kezdődött hajnalban 10-15 percenként ismétlődő enyhe menstruációs görcsre hasonlító fájásokkal. Délután már 5 percenként jöttek és egyre erősebbek és hosszabbak voltak, itt még zuhanyoztam, hajat mostam, aztán elindultunk a kórházba, mire beértunk 2 percesek voltak és elég erősek. Rögtön szülőszobára tettek ahol kb 45 percig voltak már közel elviselhetetlen fájások, aztán jött is a kitolás rész, nekem ez volt a legrosszabb, legfájdalmasabb. Ez 1 óra hosszú volt, de nem tűnt annyinak, mindig csak arra koncentráltam, hogy na ezt a fájást éljem túl. Két fájás között mintha semmi se történne, olyankor lehet pihenni. A legvégén az utolsó tolások már megkönnyebbülés volt, tudtam, hogy mindjárt vége. Összességében nekem izgalmas és szép élmény volt, főleg a végén a jutalom.
2021. júl. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
Én rendszeres 3 perces fájásokkal mentem be és rá 36 órára szültem szóval ez tényleg egyénfüggő. A szülés maga fél óra volt kb.
2021. júl. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%
Nekem az első fájástól a végéig 3 óra volt. Burkot repesztettek az első 1.5 óra után. Akkor kezdett fájni igazán. Az utolsó 20 perc a kitolás volt.
2021. júl. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem inditottak, 11.30kor kaptam az oxit, 14.00kor volt burok repesztes, 17.30kor megszuletett a kisfiam😊

Igaz nagyon nehezen mert tobb mint 4kg volt (nem csaszaroztak) de utolag visszagondolva nem volt veszes🤷🏽‍♀️

En nem a fajdalomtol feltem, hanem hogy komplikacio lesz, hala Istennek nem lett. 😊 de teny hogy kozben nem fogsz tudni ilyeneken gondolkozni a fajdalomtol.

2021. júl. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Első fiam meglett 3 óra alatt,csak mondta a dokim menjek fel a szülöszobára,4 ujjnyira vagyok nyitva,semmit nem éreztem,előtte 2 hete már bent feküdtem mert vizesedtem.16 órakor volt az
2021. júl. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!