Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után a gyermekágyas...

Szülés után a gyermekágyas osztályon mi történik?

Figyelt kérdés

Első babámat várom, hamarosan szülök, de egyáltalán nincsen tapasztalatom sem kisebb, sem nagyobb gyerekek ellátásában. Körülöttem nem igazán van olyan nő, aki most szült volna és kikérhetném a tanácsát, anyámmal nem tartom a kapcsolatot, és anyósom pedig lekoptatott azzal, hogy anno neki sem mondtak el semmit, majd én is rá fogok jönni mindenre. Védőnőtől pedig bármit kérdezek, hülyének néz, vagy általánosítva válaszol és egyáltalán nem segítőkész.


Az oké, hogy elméletben mit kell csinálni egy újszülött csecsemővel, néztem videókat arról, hogyan kell fürdetni, pelenkázni, etetni, altatni, öltöztetni, szóval ellátni, de sehol sem volt szó arról, hogy mi történik konkrétan a szülést követő közvetlen első néhány órában, napban azután, hogy az aranyórát követően kikerülünk a gyermekágyas osztályra.


Engem konkrétan az az első két-három nap érdekelne, amit még a kórházban töltünk.

A környezetemben nincsen kismama, vagy aki éppen mostanság szült volna, ezért kérdeztem a védőnőmet, aki azon kívül, hogy elmondta, hogy majd velem lesz végig a baba és pelenkázni, meg etetni kell, mást nem mondott.


Akik már szültek, végigmentek ezen, le tudnátok írni, hogy mi volt a kórházban a napi rutin? Szülés után az osztályon való elhelyezést követően mit mikor csináltatok az első nap? Ilyenekre gondolok első sorban, hogy például:

- A baba megszületése után mikor kell először pelust cserélni? Az oké, hogy amúgy mikor és hányszor kell, meg etetés előtt és után is kell, de honnan fogom tudni, hogy először mikor kell majd? Nézzek bele a pelusába vagy hogy működik ez?

- az aranyóra után mikor kellett először etetni, illetve honnan lehet tudni, hogy a baba éhes/igényli, hogy etetve legyen? Azt nem szeretném, hogy esetleg ordítva sírjon szegény, mert éhes, de én nem veszem észre a jeleket, mert béna és tapasztalatlan vagyok :(

- Ha fürdök, eszek, mosdóba megyek, addig mi történik a babával? Őt is vigyem magammal, vagy ilyenkor a szobatársak vigyáznak egymás gyerekére, vagy be kell vinni a csecsemőosztályra?


Tudom, elvileg vannak csecsemőgondozók a kórházakban, akiknek az a feladata, hogy ezekben majd segítsenek, de félek attól, hogy mi lesz, ha esetleg pont olyan időszakot fogok ki, amikor még kérdezni sem lehet az éppen bent lévő dolgozóktól.


Köszönöm előre is a válaszokat!


2021. júl. 30. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Megszülsz, aranyóra, ha minden rendben, elvisznek az osztályra.

Ott jönnek a nővérek, segítenek az első pelenkázásnál, az első szoptatásnál, nálunk a kismamákat szülés után néhány órával elküldik pisilni is. Ne aggódj, mindenért mennek, szólnak, elmagyarázzák. Neked nem kell menni senki után, mindenki megtalál az ágyadnál. Az anyakönyv miatt, a szoptatási tanácsadó, esetleg pszichológus, ha szükséges.

Ha zuhanyoznál, a csecsemős elviheti a babát, bár egyébként is elviszik megvizsgálni, addig van időd rendbetenni magad. De ha olyanok a szobatársak, figyelhettek egymás babáira is.

2021. júl. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Pont amit a videoban latsz :D en ugy mentem elozo este neztem pelenkazast videon meg furdetest. Furdetni nem fogod, nem divat mar rajta hagyjak a mazat elso esten otthon persze megfurdettem es utana minden nap azota is de covid miatt az volt a 4. Este. 2 dolgod lesz bent pelenkazni meg szoptatni :)
2021. júl. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első pár napban általában alszanak, mindenki örül, hogy milyen jó babája van. Ha nincs tejed, a második napon lehet már nyűgös, két nap után adnak tápszert a csecsemősök, ha nagyon sír. Az, hogy addigra még nincs tej, teljesen természetes, nem kell rajta pánikolni, majd lesz.

Szóval többnyire ülsz az ágyon az alvó gyerek mellett és eteted, pelenkázod, ez tényleg ennyi lesz még.

2021. júl. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, minden rendben lesz. :) A babák az első pár napban tényleg sokat alszanak, amikor épp ébren van, mellre teszed. Nagyon sírni ilyenkor általában még csak az éhség miatt szoktak, azzal pedig rögtön megvan “anya közelsége” is, ha ilyenkor mellre teszed, szóval kettőt egy csapásra. Ha nincs még elég tejed akkor se kell pánikolni, a tápszertől is elégedett, jóllakott babád lesz (nálunk simán adtak a csecsemősök, akinek kellett).

Ha jól emlékszem csak etetés előtt pelenkáztam és amikor kakilt (azt érezni fogod :D). Csak pisi miatt szerintem nem kellett, előbb jött egy kaki vagy egy etetés, minthogy túl sok pisi legyen a pelusban.

A zuhanyzás kérdésre... nekem mázlim volt, mert egy ismerősömmel voltunk egy szobában, akivel kölcsönösen egymásra mertük bízni a babáinkat. Ha ez nem opció, a kis gurulós ágyacskát be lehet tolni a zuhanyzóba (nálunk legalábbis így volt), ha ez se, akkor a csecsemősökhöz tudod vinni.

2021. júl. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Korhaza valogatja.

Nalunk csecsemosok szo szerint semmit nem csinaltak,tisztelet a kivetelnek!

Este 9kor szultem termeszetes uton, ejfel korul kerultem le osztalyra,reggel 7kor toltak befele a fiam,pont furodni mentem,ezert visszavitte,s mikor vegeztem mentem erte. Aznap tobbszor is tettem mellre,sikertelenul,orditott tole,semmi nem is jott. 1x,talan 2x jottek segiteni,veluk ra is tudtuk tenni,de nelkuluk nem sikerult. Illetve valszeg nem is jott tej belole. Elso ejszaka (sem) semmit nem evett. Szolhattam en barkinek,nem adtak tapszert,mondvan ugyis eszik,mert ehes. Oke,es ha nincs mit?! Nyugodjak meg,lesz. Masnap elvittek vizitre,aholis szerintem doktorno latta rajta,hogy nem evett,sirt,stb,ezert mikor visszahoztak mondtak,kapott egy kis potlast. Ezek utan sem ment a szopi,utolso este volt,elkezdtem sirni,feltem,ha besarguk az eveshiany miatt,maradnunk kell meg azon a pokoli helyen. Ezt a kifakadasom szotlanul vegughallgatta egy csecsemos,majd tavozott. Szerencsemre ezutan vegre jott egy igazan kedves noverke,aki elottem hallottam,ahogy tobbi anyukanak mutatja pelusozast,stb. Elotte egyik sem jott oda segiteni semmiben,szopiban is en kertem 2x a segitseget. Bejott,mondtam,hogy ehes,nem tudom szoptatni,stb. Hozott tapszert,ami boven kibirta hazamenetelig.

Igazabol csak hozatni kellett volna be ferjemmel tapszert,de elsobabaskent eleg butus voltam... Kovinel viszek babavizet es tapszert is.

Amugy pelusba be is tudsz oldalt nezni,vagy megtapogatod,mennyire van tele. Varhato egy koromfekete,szurokszeru kaka,amit tok nehez leszedni,ez termeszetes. Nekem etlenul produkalta a fiam, ezzel sincs gond.

Ehes ha sir,korog a pocija,stb. De amikor csak tudod,tedd mellre. Nekem sajnos elejetol tapis lett,kovetkezonel erre is jobban oda akarok figyelni majd,sokkal tobbszor mellre tenni,minel tobb pozt kiprobalni,hatha akkor sikerul beindulnia.

2021. júl. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Első nap mindent megmutattak a csecsemős nővérek, hogy kell pelenkázni, köldökcsonkot ápolni, öltöztetni, szoptatni. Mire figyeljek oda a székletnél, meg úgy általában. Császáros voltam, jött gyógytornász tornagyakorlatokat mutatni hogy gyorsabban regenerálódjak.

Minden nap elvitték a babát méregetni, vizsgálni, egyszer oltani, mentem vele mindig.

Jött a babybox fotós, anyakönyvvezető, védőnő, napi vizit, ételosztás, látogatók, takaró.

Nem volt unalmas, mindig volt valami.

Bármikor bemehettem én is a csecsemősökhöz, ha segítség kellett, ők is jöttek ha hallották hogy valamelyik baba a szobában sír.

Amikor ébren van a baba, mindig tedd mellre, így fog beindulni a tejed is. Ne várj semmilyen jelet az elején, fog enni mindig ha épp nem alszik.

A mosdó, fürdő a szobában volt, egymás babáját figyeltük amíg a másikunk bent van, de be lehetett adni addig a nővérekhez is.

2021. júl. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ezek teljesen jogos kérdések és én is pont úgy voltam mint te, csak én előző hónapban kérdeztem meg ugyanezt. Most már van saját tapasztalat.


Aranyóra után a szobába betolnak a picurral együtt. A baba ki lesz merülve, aludni fog biztos vagy 4-5 órát, de ne ilyedj meg, ha többet. Használd ki! Menj el fürdeni (ha tudsz), pihenj, aludj, mert a következő napok a szoptatásról fognak szólni.

A tejed nagyon minimális lesz (ha eddig nem folyt), ez elvileg elég a picinek, az elején és bizonyos (10% alatti) súlyvesztés még normális. A gyerek sokszor üvölteni fog. Én az első éjszakát végig dajkáltam, mert keservesen sírt szegény, de neki most minden új: levegőt kell venni, szopnia kell (az is fárasztó és tanulnia is kell az ösztönön túl), kakilnia kell, bélmozgásai lesznek, túl sok a fény, más a hőmérséklet... ez a mamiban ugye nem volt probléma.

A csecsemősök, gyerekorvos olykor elviszik pl. súlyt mérni, fürdetni akkor használd ki és fürödj. Ha bejön a párod akkor a látogatási idő alatt dajkálja a picit és aludj picit pihenj.

Enni érdemes olyanokat bevinni, hogy zabkeksz amit gyorsan be tudsz kapni. Sok folyadékot bekészíteni, ásványvíz, rostos gyümilé. Enni nem mindig volt időm.

A pelust elég ha sírásoknál ellenőrzöd, vagy etetés után.

A picinek az ingerek miatt érdemes minél gyakrabban mellen lenni. És bármi van a csecsemősöknek mindenre ez volt a válasza. :D

Nálunk volt szoptatós szoba, én a végén odajártam mindig, mert ott rohangáltak a nővérek és akinek volt ideje, odajött segíteni pl. mit csináljak ha bealszik a gyerek cicin, hogyan tegyem mellre. stb.

3. napon belövellt a mellem és akkor a csecsemős mutatta hogy masszírozzam meg a mellem, mert a teli cicik mellett sírt a gyerek, mert semmi nem jött belőle.

Sokszor leszel bizonytalan, vagy elkeseredett (én az voltam, meg fáradt), de ki kell tartani.



Sok sikert! És könnyű, problémamentes szülést! :)

2021. júl. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!