Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után hogy bírtátok...

Szülés után hogy bírtátok elviselni heteken keresztül FOLYAMATOSAN a vastag betétet? Nem okoz egészségügyi problémát? Hogyan lehet "szellőztetni" magamat odalent?

Figyelt kérdés

Sokszor még a nagyon vékony tisztaságira is azt mondják, hogy nem ajánlatos használni mert nem szellőzik ott lent alul. Aki mindennap használ az pedig csak nappalra szokott tehát éjszaka szellőzik. De szülés után ugye folyamatosan kell 6 hétig és legalább az éjszakai fajta hosszú, vastag betét.

Ez belegondolva nem okoz problémát, majd főleg ilyen melegben? Lehet valahogy szellőztetni (értsd azt csinálni h ne legyen ott semmi, rövidebb-hosszabb időközökre?) Azt hallotam, babáknál is szokták, hogy napi félórára-órára nincs rajtuk pelus.

De hogyan oldjam meg? Jövő hónap közepétől lesz aktuális, és ugye 6 hétig. Van valami praktika, hogy hogyan tartsam ruha/betét nélkül magamat alul? Kádban próbáljam? Egyébként is nagyon érzékeny a sima mensi alatt is a betétre.

Ti hogy viseltétek el a nagy betétet/pelust szülés után? Volt aki szellőztette magát odalent a gyermekágyi időszak alatt? Hol csinálta, és mennyi időre, hogyan vetkőzött le?



2021. aug. 1. 13:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudhatod előre, hogy pontosan meddig fog kelleni extra betét. Lehet, hogy csak két hétig, lehet, hogy 8 hétig (szélsőséges példa). Ha nem fogja bírni a bőröd például a TENÁ-t, akkor majd próbálkozhatsz betétes bugyival, vagy egyéb megoldásokkal, de hogy mindig kell legyen rajtad valami, az fix. Nyilván álldogálhatsz a zuhany alatt, de az se nem kényelmes, se nem fogsz ráérni, ha egyedül vagy a gyerekkel (hacsak nem alvás időben).
2021. aug. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Először is mindenkinek egyéni MEDDIG és MILYEN ERŐSSÉGŰ a gyermekágyi vérzése.

Ez van. Azt az x hetet kibírod.

Általában max az első 1-3 napban kell nagyobb vastagabb betét,de ez sem biztos, hogy Neked szükséged lesz vastagabbra.

2021. aug. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Tudom, ez nagyon egyéni, de nekem erős vérzésem kb 3-4 napig volt. Elhúzódott 5 hétig ugyan, de 2 hét után már csak tisztasági betétet használtam. A kórházra érdemes túlbiztosítani magad tena ladyvel vagy hasonlóval, de nekem pl. az is indokolatlan volt, ellenben meleg és kényelmetlen. Kád vízbe én vérzés alatt nem ülnék be...


Majd csinálod ahogy akkor és ott érzed, leginkább mással van az ember ilyenkor elfoglalva.

2021. aug. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Semmi bajod nem lesz, én szinte mindig hordok tisztaságit, éjjel is, nincs különbség, nem kell szellőztetni. A babát se szellőztettem, neki se lett baja. Van egy betét, biointimo a neve, az kevésbé fülled be.
2021. aug. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

3 hete szültem. Előtte bevásároltam maxi betètekből, pont ez miatt amit te is írsz, azt hittem majd rendesen vèrzek 6 héten keresztül. A 10. Nap környékère még a sima betétet is feleslegesnek éreztem, áttèrtem a vékony tisztaságira. Kb olyan most a vérzés, mint a menstruáció 5. napján. Nagyon egyéni, hogy ki meddig és milyen intenzitással vérzik a 6 hét alatt. (A maxi betèteket ki sem bontottam)

szellőzés-tèmaban: Nem tudom Magyarországon kapható-e ilyesmi, én külföldön élek, de itt van egy hálós betètnek nevezett dolog. Ez tulajdonképpen tiszta pamut vatta egy vékony hálóban, itt csak ezt szabad használni szülés után. Először nagyon féltem tőle hogy majd átázok és stb, de gyakori cserével tökéletesen működött, még itthon is ezt használtam ameddig nem tértem át a tisztaságira. Mivel tiszta pamut, nagyon jól szellőzik, nem olyan kellemetlen ebben a nagy melegben mint a sima betét.

2021. aug. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

Nekem rémálom volt mindkét gyermekágyi vérzés. 6 hét, ömlő vér. Kidörzsölte a bőröm a betét, kb. 10 félét próbáltam, csak az idő segített.


Kívánom neked, hogy kényelmesebb legyen!

2021. aug. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

Én a két szülésem alapján azt látom ebben a kérdésben, hogy a fürdés a “félmegoldás”..

Nekem is tervben volt, hogy majd de jó lesz, előveszek egy rossz törölközőt és magam alá teszem egy ücsörgős vagy fekvős időben, de sose jutottam el addig… Esetleg szoptatás alatt, de ott meg annyi előkészület kellett nekem, meg minden, hogy nem tudtam még a törölközős dologgal is foglalkozni. Napközben sose aludtam, mindig volt valami teendő, nem tudtam egyhelyben lenni ahhoz hogy pucérkodjak. Úgyhogy én sok kisebb mosakodással oldottam meg a dolgot. Volt hogy csak alul vetkőztem le, be a zuhanyzóba és csak simán vízzel lemostam magam és kész. 20 másodperc. Plusz az öltözködés. Frissebbnek éreztem ezzel magam, de a betét gondot nem oldotta meg. Én szinte végig éjszakait hordtam a 6-7 hét alatt és bizony a végére sebesre dörzsölt…

2021. aug. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

"Aki mindennap használ az pedig csak nappalra szokott tehát éjszaka szellőzik"

Egy fenét, éjszaka is.

Első gyerekkel 8 hétig véreztem, ebből két hétig pelenka kellett, olyan erős volt. Ráadásul nyàr, 40 fok, klíma nélküli lakásban, mégse volt nagy kaland.

Rendszeresen zuhanyoztam kifejezetten ott alul, plusz octenisept, segített a gyógyulásban.

Barátnőm januárban szült, mégis begyulladt a gátsebe, nem a hőmérsékleten múlik.

2021. aug. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én sok vért veszítettem, ezért ágyhoz is voltam kötve az első két hétben, de később is javasolták a pihenést, fekvést, így kb. az ágyban töltöttem a gyermekágyat a gyerekkel. Az elején nem volt opció a "szellőztetés", azt csináltam, hogy naponta többször hideg vízzel zuhanyoztam a gátsebet oldalirányból, szóval hogy csak úgy érintse a víz óvatosan, aztán vécépapírral leitattam a vizet, majd nadrágpelenka fel.

Amikor már csak kevés vér ürült, akkor ilyen vízhatlan ágybetéten (aminek az egyik fele "pamutréteg", van benne egy vékony nedvszívóréteg, az alja meg nejlon) ücsörögtem az ágyban. Sajnos nekem elég büdös is volt eleinte a váladék, vagy legalábbis én nehezen viseltem a szagát. Ezen segített, amikor már elkezdtem gátolajat használni, mert a Panaromnak tetszett az illata. Azt tapasztaltam egyébként, hogy az inkontinencia betét sokkal kevésbé párásodik be, mint a menstruációs, szóval nem olyan kellemetlen emiatt, hiába vastag. Nekem is sikerült a legnagyobb kánikulában szülnöm.

2021. aug. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én hetekig tena betétet hordtam erős vérzés miatt ami eléggé vastag. mondjuk én mensikor is azt teszek be mivel elég erős a vérzésem alapból (tampon használattól a doki eltiltott ahelyett ezt a betétet mondta h használjam).hiába a kényelmetlenség muszáj volt hozzászoknom már régen
2021. aug. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!