Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés utáni tapasztal...

Császármetszés utáni tapasztalatokról mesélnétek?

Figyelt kérdés

Még bent vagyok a kórházban, de egyszerűen hihetetlen, mennyire szarnak az emberre, és nem tájékoztatnak semmiről, ha kérdezel is csak elsietnek, nem érnek ők rá erre. Ráadásul össze vissza vannak pakolva az anyukák, nincs kivel megbeszélni egymás között sem. Én pl. 2 terhes csajjal vagyok egy szobában.

Szóval már végső elkeseredésemben itt kérdeznék.

Tegnapelőtt du. műtöttek. Tegnap még lent voltak fájdalmaim a varratnál. Ma viszont ott vagy nem fáj, vagy néha csíp. Most már inkább fent fáj a hasam (ami tegnapról mára megint akkora lett, mintha terhes lennék), de körbe az oldalam és a hátam közepe, lapockám is. Feküdni le se fekszek, mert egyszerűen nem bírok felállni. Inkább ülök, meg próbálok sokat sétálgatni.

Ahogy kijöttem a műtőből, azóta ugyanúgy vagyok, csak a ruha cserélődik. A ragasztást nem is kell cserélni? Mikor van varratszedés? Tisztálkodás mikor és hogyan? Péntek hajnalban volt székletem utoljára, vajúdás elején. Azóta vasárnap dél van, nem gond,hogy még nem sikerült?

Ha néhány kérdésre megtudom a választ, már az is szuper. 🙏



2021. aug. 1. 15:04
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Székleted kell, hogy legyen, míg bent vagy.

A kötést le fogják venni, utána zuhanyozhatsz. Csak fel kell itatni a vizet a varratról.

Varratszedés az utolsó kórházi napon van.

2021. aug. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Amikor nekem csinálták, 6 órával császár után mindenkinek zuhanyoznia kellett, nekem reggel 6-kor volt és délben már zavartak zuhanyozni, más ismerősnek is így volt. Kérdezd meg a nővért tusolhatsz-e. Hashajtót is adnak ha kérsz.
2021. aug. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

Nekem így volt:

Császár délben, aztán vittek a megőrzőbe.


Ott kb. óranket nyomták le a hasam, dőlt a vér, brutál volt.


Másnap reggel kellett felállni, 5-kor, aztán tenni egy kört.


10-kor jött a dokim kiszedni egy csövet, ez kb. olyan érzés, mintha a beled húznak ki.


Kb. 11-tol enyem volt a baba, tehát mindent nekem kellett csinálni (kb. a világon nem tudtam).


Kaptam székletlazitot. Ez egy tok kedves dolognak tűnik, a valóságban meg azt jelenti, hogy f.sol, mint a lakodalmas kutya.


Ahol én voltam, a nővérek szinte dísznek vannak, amúgy annyira boszmek, hogy arra szavak nincsenek. Babakkal úgy bánnak, mint a hentesek a hússal.


Prokoll szerint utolsó nap varratszedes. Nekem a kórházi napok alatt egyszer megnézte a sebet a doki.


Sajna MINDEN mozdulathoz kell hasizom, én ezzel akkor szembesültem. Irtózatosan tud fájni minden, de egy köhögés vagy tusszentes maga a pokol. Kérj fájdalomcsillapítót, ha maguktól nem adnak eleget.


Melyik kórházban vagy?


Gyors felépülést kívánok, neked és babának pedig jó egészséget!

2021. aug. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

3 az egy dolog, hogy neked milyen volt.

Nekem első nap fájt egy kicsit, zuhanyoztam, sétáltam, második naptól nem fájt, hazajöttünk, semmi gondom nem volt.

Az a hasnyomkodás császár után rossz érzés és amikor szopizott a lányom akkor is fájt a hasam, mert a szoptatás méhösszehuzodást okoz.

2021. aug. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Műtét után 6 órával fel kellett állni, elmenni pisilni, utána kivették a draint(vagy mit, az a cső a hasfalon) aztán adtak hashajtót.Mondtam 1 elég lesz, de azért belém diktálta az ápoló a 2(úgy ment a hasam hogy fél éjjel a wc voltam:D).Átkerültünk osztályra, megkaptam a babát.Napi 1 injekció,3x gyógyszerosztás és lázmérés.Ezen kívül este vitték a babákat fürdetni és kb ennyi.

Szoptatással kínlódtam, sok segítséget napközben nem kaptam, de az éjszakai nővér az normálisan segített, kedves volt és a babákkal is szeretettel bánt.

Hogy ki mit érez szerintem változó.Én szobatársam a 3. napon már törökülésbe szoptatott.Én meg kb 3/4 évvel később voltam hasonlóra képes:D

Viszont a székletet azt első nap pld kérdezték, nyilván azért is puffadsz mert nem jön ki belőled aminek ki kell(plusz én pld totál bevizesedtem, olyanok voltak a lábaim,fejem mindenem mint valami puffancs).Érdemes volna jelezned, hogy székleted még nem volt.Annál is inkább mert bármilyen bélcsavarodás is lehet mivel azokat is fogdozták műtét közben.Adjanak hashajtót.

2021. aug. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, pont ezért kezdtem azzal, hogy NÁLAM így volt.


Szerintem ebben a kiszolgáltatott helyzetben minden tapasztalat számit.

2021. aug. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem reggel 9-kor volt a császár metszésem, délután 5-kor állították fel, vagyis közölték, hogy álljak fel :D

Elkísért a nővér fürdeni, kiszedte a katétert és igazából végig nézte ahogy esetlenkedem. (Ez a rész nagyon megmaradt, mert borzasztó megalázónak éreztem, kb siettetett).

Nekem varratot nem szedtek, mert felszívódó volt, az utolsó nap az orvosom megnézte, de kb ennyi volt. Átkötni Én kértem, hogy kössék át a 2. nap, mert már annyira el volt ázva a kötés.

2021. aug. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem is olyan volt, mint a 4-esnek. De ha szülés után lement a hasad, és most meg felpuffadt, azt szerintem jelezd egy normálisabb nővérnek, azért az lehet problémára utaló jel...
2021. aug. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!