Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan történik a programozott...

Hogyan történik a programozott császár?

Figyelt kérdés

Ha valakinél indokolt a császáros szülés, akkor ugye programozott császár lesz...ez hogyan zajlik?

Megvárják még beindul a szülés és gyorsan műtét? Vagy nem kockázatnak és indítják majd gyorsan császároznak? Vagy kitűznek egy időpontot a 38. héten a baba érettségétől függőben? Mi van ha hamarabb beindul a szülés?

Arra is gondolok, ha valaki pl szemproblémák, vagy téraránytalanság miatt program császáros és arra is, ha valaki pl magánklinikán szül.

Pl a Maternityben vagy a Róbert Károlyban ez hogy megy?

Nem vagyok terhes, de gerincproblémák miatt szinte biztos, hogy engem is császároznak, amit én nem bánok, de még csak tervezzük a babát, így érdekel ez a kérdés.



2021. aug. 29. 00:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

A 2. gyerekemnél már az egész terhesség alatt tudtuk, hogy császármetszés lesz (tragikus előzmények miatt) viszont az állapotom nem zárta ki a vajúdást magát. Sőt, az orvosom kimondottan szorgalmazta, hogy (ha semmi nem jön közbe) várjuk meg, amíg elindul a kisfiam, és hagyjuk kicsit "készülődni" a saját tempójában, mielőtt kiemelik...

Így is lett, bár ez a saját tempó meglehetősen gyors lett :D

39. héten elfolyt a magzatvíz, 1.5 óra alatt 3 perces fájásaim lettek. Mire beértünk a kórházba, fél órával később már toltak is a műtőbe...

A 3. szülésem már egyértelműen császár lehetett csak. A lányom is elindult (38. hét), hasonlóan gyors tempóban: 3 órát vajúdtam vele, ezalatt nulláról 2 perces fájásokig jutottunk - eddig engedték, aztán császár:)

Semmit nem bánok, nekem tökéletes volt így. Megtapasztalhattam a vajúdást, és ami a legfontosabb: egészséges, gyönyörű babáim születtek.

2021. aug. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!


Kedves utolsó. Pont attól tartok amúgy, hogy beindul a szülés és nem jutok be időben a műtőbe. Szóval én jobban örülnék, ha kitűznek egy időpontot és akkor megyek. Csak mindig bennem van a félsz, hogy hamarabb beindul.

Sajnos deformált a medencém, és nem tudom hogy megy ez, de attól mindentől jobban tartok, hogy egy beindult szülésnél nem jutok be a műtőbe és kierőszakolják belőlem a gyereket vagy mégrosszabb, valami baja lesz.

2021. szept. 1. 07:22
 13/15 anonim ***** válasza:
71%

Nem egyik pillanatról a másikra csúszik ki belőled.Miutan elfolyik a magzatvíz még bőven van időd otthon összepakolni,le szokás tusolni,majd minden különösebb rohanás nélkül bemehetsz a kórházba.

Filmekben van csak így,hogy elfolyik a magzatvíz és pánikszerűen mindenki taxiba meg kocsiba pattan és már nyomják is ki a babát,üvöltés van,meg rohannak az orvosok is meg futnak végig a folyosón a nőkkel a szülőszobáig 😂


Van akinek magzatvíz elfolyás után még 8 óra meg is szülni a babát,pedig abból legalább 6 órája szülőszobán van.

Fokozatosan fognak jönni a fájdalmak,valakinek pl 2 fájás közt 15-20 perc is eltelik,majd sűrűsödik X idő alatt.


Szóval ne aggódj,bőven van idejük felvenni téged sürgősségi császárra is,ha beindul a szülés.

2021. szept. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Azért írtam ezt, mert konkrét ismerősöm van egy aki a kocsiban szült meg, mert nem értek be, egy meg aki már a műtőbe nem ért be.

Szóval tudom, hogy ez nem általános, de nah, hát ez van, én nagyon félek.

2021. szept. 1. 15:08
 15/15 anonim ***** válasza:
57%
Én most programozott császárra a KIÌRT időre kaptam időpontot és nem előtte egy héttel, közöltem, hogy igazából az már tulhordas lesz( mert xy hét + 5 nappal kell nézni az esetemben) de letojták mondván akkor van szabad időpont, így jártam. Mindezt 3 óra várakozás után 😢 tuti ebből sürgősségi lesz 😭
2021. szept. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!